PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çiftleşme Süresi ?

GrandParent
01.01.12, 10:32 PM
Arkadaşlar 2.5 Aylık Dişi Bir Syrian'ım Var Ve Aşırı Saldırganlaştığını Belirtmiştim.Çiftleşme Döneminde Olduğu İçin Saldırganlaştığını Düşünüyorum?
Syrianlar Kaç Aylıkken Çiftleşme Dönemine Girerler?

26mert26
01.01.12, 11:01 PM
2 aylıkken çifleşebilirler

GrandParent
01.01.12, 11:08 PM
Acaba bu saldırganlık çiftleşme döneminde olduğu için mi ? ben çiftleştiremem tek yaşatmak zorundayım

26mert26
02.01.12, 12:01 AM
muhtemelen

Merlas
02.01.12, 06:44 AM
İlk olarak hamsterlar 40 günlükten itibaren çiftleşebiliyorlar. 2.5 aylık olduğunda bir saldırganlık başlamışsa sebebi büyük ihtimalle başka birşeydir.

İkincisi dişi hamsterlar çiftleşme dönemlerine 4 günde bir 10-12 saatlik bir süreyle girerler. Eğer çiftleşme ile ilgili bir sorunsa saldırganlığı sadece bir gün olurdu. Sanırım durum bu değil.

Eğer yakınlarında veya aynı odada başka bir hamster var ise bundan çok etkileniyor dişi hamsterlar. Öyle bir durum var ise birbilerinin kokularını alamayacakları farklı odalara yerleştirin.

Eğer tek başına ise ve saldırgan ise birinci tavsiyem kafesi küçük ise büyültün, ikinc olarak ise kafesin sürekli durduğu yeri değiştirin ve hamster ı biraz kendi haline bırakın. Sosyalleşmeye ihtiyacı olan hayvanlar oldukları için bir süre yalnız kalınca saldırganlık huyları azalır.

Saygılar.

GrandParent
02.01.12, 07:40 AM
merlas arkadaşım dediğinin hepsini yaptım ve 3 haftadır bu durumda kafesim bohem 4 katlı büyük çark'ı evi her şeyi var ama böyle ne yapıcam ya :S

Merlas
02.01.12, 11:02 AM
Bazı hamsterlar gerçekten geç alışıyor insan temasına, kendi tecrübelerimden biliyorum :) . Özellikle petshop larda 10 cm lik alanda 20 hamster la büyümüş korkak dişileri eğitmesi gerçekten zor oluyor. 1 kere petshop tan hamster aldım bu bahsettiğim dişi. Aldığımda 1 aylıktı ilk elime alıp kaçmadan sevdiğimde hamster 6 aylık falandı. Parmaklarımda hala ısırıklarının izi vardır.

Demem o ki bunun bir oyuncak değil bir canlı olduğunu unutmayalım, bir anda dost canlısı olacak diye birşey yok. Bugün olmadıysa öbür ay olur, olmadı öbür ay. Zaten şurda 2,5 -3 yıl yaşıyorlar o yüzden zorla birşeyi kabul ettirmeyi uygun görmüyorum, bırakın kendi istediği gibi yaşasın.

Saygılar.

depdelim95
02.01.12, 03:02 PM
Biz herzaman evde büyümüş hamsterları bu yüzden öneriyoruz , petshptan hamster almayalım.Sonra ısırıyor bu deyip sokağa atmayalım.

GrandParent
02.01.12, 03:52 PM
Arkadaşlar Sizi Anlıyorum Ama Olay Gerçekten Karışık...20-25 Günlük iken Aldım Ben ve Eve Getirdiğim Akşam Bana Alıştı 2. Günden Elimden Yiyiyor ve Üstümde Dolaşıyordu Eve Geldikten 1 Ay Sonra Aşırı Saldırganlaştı Elimi Yaklaştıramıyorum.Yani Alışma Süreci İle İlgili Değil,İlk Günden Alışmıştı Bana-Sonradan Oldu Bu Olay

depdelim95
02.01.12, 04:27 PM
O zaman çiftleşmeye ihtiyacı vardır.İstersen çiftleştirelim , yavrularına ben bakamam dersen ben alırım onları :) ?

GrandParent
02.01.12, 04:33 PM
Öyle bir şey olursa ben alamam zaten de yavruları sen nerede oturuyorsun ?