PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafese Koku

aydo
16.08.09, 01:17 AM
Öncelikler merhabalar geçende bahsetmiştim benim hamster'im bazen çok kokuyor diye :D acaba kafesin içine bir koku koysam araba koyulanlardan gibi küçük birşey acaba hayvana zararı olurmu bazen cidden kötü kokuyor belki koku üstüne sinerde düzelir

hamsteradmin
16.08.09, 01:19 AM
Hayır, o kokular insanları bile alerjik yapabiliyor, sonuçta onlar da kimyasal. Rahat nefes almasına engel olur. Kafesin haftada bir temizliği yeterli.

eer86
24.08.09, 09:06 PM
peki oda da oluşan koku için bi miktar oda spreyi sıksak zararı olur mu

Çiko
24.08.09, 10:13 PM
sakın oada spreyi parfüm filAN hamsterlardan uzak tutun ölümüne bile sebep olabilir(zehirlenme)Eger kokusuna dayanamıyorsanız ama bir tane istiyorsanız petlerde satılan evcil hayvan koku gidericilerden alın talaşına sıkın.Koku olmaz ve bu spreylerin hayvanlara zararı yoktur.(pelterdeki koku gidericiler.)

eer86
24.08.09, 10:24 PM
hadi yaa ölümüne mi sebep olur :eek: aman aman sprey falan uzak olsun ozaman zaten şimdi sıkmıyorum öyle çok fazlada kokusu olmuyor odayı havalandırıyorum öğle saatlerinde de balkona çıkarıyorum öyle koku pek olmuyor ama kışın dışarı çıkaramayız o yüzden evde bi koku oluşursa diye sprey bi tercih olur mu diye sorayım demiştim:p

hamsteradmin
24.08.09, 10:28 PM
Odorex diye bir sprey var, koku vermiyor ama kokuyu yok ediyor, petshoplarda var, büyük bir şişe, 10 tl. Ama onu bir fıs sıkmak yeterli, çok yoğun yayılıyor ve hayvanın olduğu yere direkt sıkmamak lazım boğulur.

Düzenli temizlendiği zaman abartılı koku yapmaz zaten bu hayvanlar aslında böyle şeyleri kullanmaya bile gerek yok.

Çiko
24.08.09, 10:34 PM
Bencede hem hamsterlar koku bırakarak yaşalar e her sevrinde bıraktıkları koku yok olunca dolayısıyla alışmalarıda zor olur en iyisimi spreye verecegimize talaşa verelim paramızı.:)

hamsteradmin
24.08.09, 10:36 PM
Katılıyorum. Parasına gelince o sprey zaten aylarca gidebilecek büyüklükte ve çok yoğun. Doğrudan kafese sıkmak için de uygun değil, bulunduğu ortama en fazla 1 fıs olabilir.

Ama dediğimiz gibi temiz talaşla mis gibi olur kafes.

mrbkrts
27.04.10, 06:22 PM
bu koku olayı sorun olmaya başlamıştı benim içinde,bulundukları oda çalışma odası ve tüm gün bounca cam açık kalıyor.2 tane gonzalesim var,yetişkin,bir de geçen suriye hamsterı aldım,dolayısıysla nüfus artınca koku da artmaya başladı,şu hayvanlar için olan spreyi deneyebilirim ama.teşekkürler.

matum
27.04.10, 07:49 PM
ben kafesin içine değil ama dışına parfüm sıkıyorum, içine sıkmakta sakınca olabilir. Bir de kimi hamsterlar tekerleğe işer kimisi hiç işemez neden bilmiyorum ama işiyorsa tekerleği hergün şöyle bi temizlemekte fayda var

burcu
27.04.10, 08:45 PM
Evet benim Fıstık'ım da çarkını tuvalet olarak kullanıyor.Bir aralar sabunlu suyla her gün yıkıyordum.Baktım ki ben her gün yıkadıkça o daha beter kokutuyor, şimdi iki günde bir sadece suyla yıkyorum.Eskisi kadar koku olmuyor.Ne kadar kokulu sabun vs. gibi şeylerle yıkarsanız kafesi ya da aksesuarları onlar o kadar fazla koku yayıyorlar.Fazla kokusu olmayan sabun ya da duru suyla temizlik daha iyi bence...

darkprince55
28.04.10, 07:22 PM
aromalı talaşlar var kokuyu buyuk oranda azaltıyor normal talasdan daha iyi bu konuda hem haftada 1 temizlendigi surece zaten koku olusumu cok az olur;)