PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bilgi istiyorum lütfen..

eer86
15.08.09, 12:46 AM
arkadaşlar herkese ii akşamlar yeni üye oldum ve üyelik aktive edilir edilmez hemen girip sorularımı sormak istedim...daha önceki başlıklara yorumlara da baktım çok güsel paylaşımlar var herkese tşkr ederim...sorularıma gelince ben yeni 2 hamster aldım
1) 5 gündür bendeler ve özellikle son 2 gündür sanki kısa süreli kavga ediyorlar...çiftleştikten sonra erkekle dişinin ayrılması gerekir diye yorum okuyorum her yerde dişi erkeği öldürür diye okuyorum acaba çiftleştiler de bu yüzden mi kavga ediyorlar.dişi olan erkeğe bazen eve girerken girişte engel oluyor nasıl anlarım bunu yani çiftleştilerse :confused:
2) diş taşı var kafeste ama sadece üstüne çıkmak için kullanıyorlar:D paso kafesin demirlerini kemiriyorlar dişleri için bi sorun yaratır mı..daha elime de almadım ısırınca dişleri baya keser diye korkuyorum:D
3) genelde okuduklarımdan ele alıştırmak için yemi elde ver denilmiş bnm kafeste yemlik var onu almam gerekir mi ki..

şimdilik aklıma bunlar geldi:D vereceğiniz cvplar için şimdiden çok teşekkürler..

CooLMaSTeR
15.08.09, 01:08 AM
1-) kavga ediyolarsa birbirlerini öldürme ihtimalleri var...bu yüzden 2. bi kafes al ve ayır onları..
2-)diş taşı bendede var ama kullanmıyor onun yerine havuç salata ver arada bir...onlarla dişlerinin törpülenmesini sağlar...kafesi kemirir..bu canın sıkıldıgının işareti...korkma bişi olmaz dişlerine..ha bu arada yenilerse eline alıştır ama sen alma..o gelsin...dişlerse de korkma iğne batmış gibi bi acı duyarsın ama bi sorun çıkarmaz..
3-)arada bi avucuna yem al ve elini kafese sok...yaklaştıklarında sakın ani tepki verme korkup seni dişlerler....yemi almak için eline çıkmaları için ugras...eline bakarken elini biraz kaldır ve çıkmak zorunda kalsınlar..

eer86
15.08.09, 01:31 AM
çok teşekkürler arkadaşım 2 kafesi alırız sorun deil o yeter ki mutlu olsunlar:D çok seviyorum ya yıllardır annem korkuyor diye alamıyordum doğum günümde arkadaşlar almışlar hediye diye soktum sonunda eve:D bir taneydi erkek aldıkları yere gittik bir tane daha aldık dişisinden..türleri gonzales dedi 3 aylık ama ben bide size göstermek istiyorum ama nasıl resim yükleyeceğğimi bilmiyorum bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim..

CooLMaSTeR
15.08.09, 01:35 AM
hayırlı olsun...bak ana sayfada altta forumda neler oluyor var..orada kendi nickine tıkla sağ tarafta albüm oluştur var..ona tıklayarak albüm olusturabiilirsin..

hamsteradmin
15.08.09, 01:58 AM
merhabalar aramıza hoşgeldin :)

1.dişi ve erkek, aynı zamanda aynı ırk olduklarına emin misin? öyle olsalar bile anlaşamayabilirler, çiftleşmeyle alakalı olması şart değil kavganın. eve girişe engel olmak demişsin, henüz alanları paylaşamamış da olabilirler.yaralanma olmadan ayırman iyi olur.

2.kafesin tellerini kemirmeleri acıkmakla ilgili olabilir, hamster yemi kullanıyor musun? tel kemirmek tamamen dışarı çıkmakla ilgilidir, ya çiftleşmek, ya yemek bulmak ya da sıkılmakla ilgili, genelde üçüncüsü.

3.ürkütmeden hafifçe eline yürümelerini sağlamaya çalışabilirsin, ya da her gün belli saatlerde onlara ek yiyecekler verip seslenirsen seninle karşılaşmaya alışırlar. daha sonra arkadan nazikçe tutarak sırtlarını okşayabilirsin, bu şekilde ele alışabilirler. ya da kafesten dışarı çıkmak istediklerinde eline yürümelerini sağlamaya çalış.

yukardaki profiliniz bölümünden albüm oluşturma seçeneğini bulabilirsin. başlıklara resim eklerken gelişmiş modda mesaj yazıp ataç işaretinin yanındaki oka tıklamak gerek.

eer86
15.08.09, 02:09 AM
bilgiler için teşekkürler gerçekten faydalı oluyorsunuz...albümü oluşturdum onu paylaşmam mı gerekir nasıl yaparım dedğim gibi sizin de görmenizi istiyorum gonzales die aldık ama dediğiniz gibi farklı cins olabilir mi acaba:S yemek konusunda yem kullanıyorum kafes içerisinde var ayrıca dün salatalık vermiştim bgn de brokoli verdim ama ne kadar vermem gerekir onu bilmediğim için az verdim bu konuyu da sormuş olayım böylelikle acaba ne kadar verirsem zararı dokunur..

hamsteradmin
15.08.09, 02:30 AM
merhaba krem rengi olan gonzales değil de Suriye'ye benziyor tam emin olamadım daha net fotoğraflar eklersen belki seçebilirim, yan yana boylarını görebileceğim ve ayrı ayrı özellikle krem olanın yüzünü görebileceğim foto olursa iyi olur. salatalık çok su içerir sık vermemek lazım, beslenme bölümümüzde detaylı bilgiler de var faydalanabilirsin.

gonzalesi olan arkadaşlar da fikirlerini söylesinler tabi.

eer86
15.08.09, 02:49 AM
albüme bi kaç resim daha ekledim umarım yardımcı olur..

hamsteradmin
15.08.09, 03:13 AM
Bu fotolarda da turuncu gibi olanın vücudu görünmüyor, yukarda tarif ettiğim gibi çekme şansın olursa belki fikir verebilirim. Yukarda krem demişim ama turuncu diyeyim daha doğru olur, o Suriyeye benziyor. Yine de emin olamadım, bütünü net görmem lazım, bir de ikisini yanyana görsem iyi olur. Gonzales sahipleri de gri olanın gonzi olup olmadığını söylerler belki.

DişisLy
15.08.09, 02:04 PM
Turuncu olanın Syrian olduğunu düşünüyorum. Kül rengi gibi olan diğerinden küçük gözüküyor ama Gonzales'e de benzetemedim. :/ 7 aylık Gonzales'limden büyük duruyor çünkü. :S Sanırım ikiside Syrian. .

eer86
15.08.09, 02:10 PM
teşekkkürler..evet turuncu diğerine göre brz daha iri yeni resimler eklicem ama uyuyolar şimdi uyansınlar çekecem resimilerini:D bu arada eve girişte engel oluyor falan demiştim ilk sorumda ama hep evde birlikte uyuyorlar yani birisinin dışarıda uyuduğunu da hiç görmedim bunu da ek olarak söyleyim tekrardan...

Hamster_fun
15.08.09, 04:39 PM
Elleri ve ayaklarındaki tüylerde belirleyici unsurlar diye biliyorum. Suriyenin uzuvları daha tüysüz, gonzaleslerin daha tüylü olduğunu biliyorum. Yanılıyor muyum?

Gri olan gonzales gibi geldi bana. Tabi resimler net değil. Zaten 2 side farklı cins ya da suriyeyse ayırman şart