PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Delirmek üzereyim bir akıl verin lütfen!!

mumble
13.08.09, 12:33 PM
Merhaba arkadaşlar,
Mumble hangi kaba koyarsam koyayım yiyip kaçıyor. İçinde 3 senedir hamster duran bir kaba koydum o hamster hiçbir şekilde kaçamamıştı kaptan ama mumble ben şehir dışındayken kabı yiyip kaçmış, beni çok korkuttu evde kediler olduğu için neyse ki buldum. Bu defa farklı bir kaba koydum onu da yedi kaçtı. Sonra plastik çekmecelerden bir karıştan yüksek olan bir tanesine koydum ondan da nasıl oluyorsa tırmanıp kaçıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Şimdi yeni kap gelecek ona gonzalesleri koymayı düşünüyordum ama mumbleı koysam daha iyi olur mu diye düşünmeye başladım. Kafes almaya korkuyorum çünkü arasından çıkacağına adım gibi eminim. Top aldım içine girip oynamıyor. Cidden delirmek üzereyim bir fikir verin..

Seg
13.08.09, 12:37 PM
Kafes al,nasıl çıkçak önlem aldıktan sonra teli kemiremez,kafesin kapıları sağlamsa kaçamaz,kafesin telleri birbirine yakınsa geçemez,kafesin plastik yeri kalınsa kemiremez kemirir aama önlemek amaçlı dışından plastik yerleri bantlayabilirsin kemirdiğine oranın kapalı olduğunu görüp pes edebilir.

ama 1 karış neki güçlü hayvan ayağa kalkıp kendini çekiyordur. :D kafes al kafes

mumble
13.08.09, 01:04 PM
Koli bandını denedim. Hatta plastik şişeden parça kesi her yerini bantlayarak yapıştırdım yine kemirdi. Kafese güvenemiyorum çünkü bundan 2 sene önce arkadaşımın hamsteri tellerin arasından kaçmıştı ve hayvan bendeydi bir daha güvenemedim kafese evde kediler var. Özel hamster kabındayken bile kemirdiği için aklıma başka bişey gelmedi.

CooLMaSTeR
13.08.09, 01:18 PM
kafes şart...demiri kemiremez....telleri sıkı olanlardan alırsan hiç bir şekilde geçemez...kapılaada mandal takarsın benim gibi...bu arada o ne yiyoki öyle full enerji dolu...

mumble
13.08.09, 02:05 PM
Enerjisini dişi olmasına borçlu sanırım. Yedikleri şeyler de dün biraz verdiğim yeşillik domates salatalık, hamster yemi, bir kaç tane fıstık bir de bol miktarda plastik tabi ki. O zaman ilk iş kafes alıyorum. Kaçarsa sorarım size ama :D İki gündür geceleri hep küçücük bir yere koymak zorunda kalıyorum çok üzülüyorum.

hamsteradmin
13.08.09, 07:17 PM
Kapları kemirmesi kadar doğal bir şey olamaz. Kafesin demirini kemiremezler,bu zamana kadar beklemeseydiniz keşke.
Kafesin kapıları iterek açılan cinsten olmasın, kolayca elle kaldırılan kapaklı olmasın, alırken hesap edin deneyin. Bir de muz, fıstık vs tarzı yiyecekler enerji verici etki yapar. Ayrıca sıkıldıklarında veya çiftleşmek istediklerinde de aşırı hareketli davranırlar.

CoCoHamstr
21.11.10, 10:43 PM
Kafes hakkında biraz yanlış düşünüyorsun çok yakın telli al gonzalesin varsa küçük birbirine yakın telli bişi al altınada kuşlara konulan beyaz tülden al onukafesin altına yanlardan bantla bişicik olmaz...

Ellewoods
27.11.10, 12:14 AM
ya bende o elle kaldırılan kapaklı kafes var, hamsterım 3 aylık ve 2 gece önce telleri kemirirken açıp kaçt hamsterım.. sabah bulduk ama panikledik baya tabi.. nasıl bir tedbir alabilirm sizce? Bugünde evde topuyla gezerken topun kapağını açmayı öğrendi, artık hep açıyor.. Ne yapıcam bilmiyorum cadı benim Bonibon...

Tantar
13.12.10, 06:31 PM
Ben Bilmiyorum ama son günlerde agresifse belki hamile olabilir=?

pufuduk:)
13.12.10, 07:21 PM
bence kafes şart arkadaşım hayvancık yerinde duramıyoki ama kafesten kaçması imkansız birde içi aksesuarlarla dolu bı kafes alırsan eğlenir kabı sil sen bence....oke