PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterım kokuyor :(

aydo
08-13-2009, 01:40 AM
Arkadaşlar kafesini haftada bir temizlememe rağmen hamsterim bazen çok kötü kokuyor acaba bu nedendir kokmaması için kolonyalı mendille hafifce silsem bir faydası olabilirmi acaba? Birde hamsterı her kafesinden çıkardığımda elleri ıslak gibi oluyor acaba idrarının üstündemi gezip öylemi ıslatıyor yoksa bu bir hastalıkmı :confused:

CooLMaSTeR
08-13-2009, 10:09 AM
arka ayakları idrar yüzünden olabilir..ama on ayakları kendini temizlerken ıslanıyodur....koku için aromalı talaşalar kullanabilirsin...derisi hassas..kolonyalı mendil etkiler diye düşünüyorum...

aydo
08-13-2009, 12:27 PM
arka ayakları idrar yüzünden olabilir..ama on ayakları kendini temizlerken ıslanıyodur....koku için aromalı talaşalar kullanabilirsin...derisi hassas..kolonyalı mendil etkiler diye düşünüyorum...

talaşım limonlu zati bazen çok kötü kokuyor bazen hiç koku olmuyor niye böyle anlamıyorum dün topunua koydum biraz döndü çıkardım topun için nasıl kokuyodu anlatamam :confused:

murat
08-13-2009, 12:36 PM
benim hamsterim da öyle hatta annem geri vermemi istiyor :(:(

hamsteradmin
08-13-2009, 07:20 PM
Bağırsaklarıyla alakalı olabilir, bazı hayvanların sindirim sistemi daha hassas olur, veya erkekse çiftleşme isteğini idrarıyla belli eder, bu daha fazla koku olmasına sebep olur. Kaliteli bir talaşı bolca koyun kafese. Kolonyalı mendil tahriş eder deri hastalığıyla uğraşırsınız, kullanmayın. Çok kirlendiği zaman bir tane bebek mendilini içeri bırakabilirsiniz, o onunla uğraşırken sağı solu silinir, ama siz elinize alıp silmeyin ve bu dediğimi de sık yapmayın.