PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster Beslemek (GENEL)

karaca40
19.11.11, 12:25 PM
Merhaba
Size Hamster beslemek hakkında genel bilgi vericem
Mavi yazılar benim Kırmızı Yazılar Hamsterin

İlk önce alıcağınız hamsterinizin cinsini belirlemek çok önemli.Şahsen suriye cinsi hamster öneririm çünkü bu hayvanlar diğer hamsterlara göre çok daha uysaldırlar.

1. Adım petshopa gidyoruz(petshop dan almaya pek tavsiye etmem ama diğer yollardan bulmanızda zor olucakdır.Bulursanız diğer yollardan alınız)Alcağınız hamster yavru olmalı.Cinsiyet bakımından erkek hamsterler cok daha uysaldırlar.

2. Adım kafes alırken alıcağımız kafesin yatay telli olmasında cok dikakt emeliyiz.Ayrıca alıcağımız kafes kendi hamsterimize uygun olmalıdır.Suriye hamsterları alıcaksak büyük bir kafes almalıyız.Kafes içinde suluk,hamster evi, yem kabı,Hamster çarkı,Taban alanı geniş olmasına dikkat edin bunlar önemli şeylerdir.Ayrıca yem,talaş da almalıyız.

Birisi beni aldı başka bir kafese koydu.Çok korkuyorum.Beni başka bir yere götürüyor.(eve gidince).Çok korkuyorum burası yeni bir yer,burayı tanımıyorum,Çok uykum yatmam lazım
----------------------
Alışma zamanı
----------------------

Hamsterinizin yanına 1 hafta gitmiyorsunuz(sadece yem ve su için gidiceksiniz)

Burası çok değişik bi yer ama bu kafes cok güzel cok güzel eğleniyorum :D

(1 hafta sonra) canım sıkılmaya başladı

Siz kafesin arasında güzel yiyecekelr veriyorrsunz.sizi tanımaya baslıcak.(hafta bu işlemi sürdürün)

1 hafta sonra kafesin kapağını acın elini uzatın elinde bir yyicek olsun.Elinize gelicekdir.Dikkat edin yiyecek yerine elinzi ıstırmasın.Sonra basittir bunları tekrarlayın,hamterinizi sakın korkutmayın.4 aylığı gecince ona bir eş alabilirsiniz :D