PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yavrular Tam 1 Haftalık nasıl beslerim?

episodetwo
08-10-2009, 04:55 PM
4 tane yavru var şuan tüyleri 1 numara saç tıraşı gibi çıkmış 2 tane beyaz 2 tane siyahlı desenli lunanın aynısı olmuş ve yavruların gözleri yakında açılır diye düşünüyorum ama dişleri daha gelişmediği için yulaf ve yumurayla beslimmi ?

Hamster_fun
08-10-2009, 05:04 PM
Yavru konusunda herhangi bir deneyimim yok, fakat forumdaki kaynakları okuduğum kadarı ile yavrulara herhangi bir müdahalede bulunmaman gerekiyor. Anneleri gerekli besini zaten sağlar. Annesine ek besinler verebilirsin (yumurta, yoğurt vb.)Yavrularla temasın annenin yavruları terketmesine neden olabilir. Dişleri çıkana kadar anne onlara yeter. Bu arada ben aldığımda yvrular 3 haftalıktı petshoptaki satıcı mısır ununa benzer yemlerin öğütülmüş halde olanlarıda vermemi söyledi. Herşey kendiliğinden olur merak etme :)

hamsteradmin
08-10-2009, 08:38 PM
Evet hamster fun doğru söylemiş, şu an anne sütü alıyorlar. Katı yem yiyebilecek hale geldiklerinde anneye verdiğin yemi, yumurtayı, havucu, meyvayı tırtıklamaya başlarlar, sen de yiyebilecek hale geldiklerini anlamış olursun. Her gün anneye vermen yeterli yani.

episodetwo
08-10-2009, 09:08 PM
zaten bir an önce büyüsünler bıktım artık :D her sabah haşlanmış yumurta kaynatıyom :D ama bazen kahvaltıdada genelde bende yiyorum ona bi parça ayırıyorum zaten 2-3 diş atııp gerisini bırakıyo :D

hamsteradmin
08-10-2009, 10:44 PM
peynir de verebilirsin, minik bir kapta yoğurt da. aynı gün verdiklerini al içerden bozulup mikrop üretmesin.

dark_moon
08-15-2009, 06:36 PM
bayadır sesın cıkmıyo episo yavrular nasıl resım eklesene warsa:)

hamsteradmin
08-15-2009, 07:38 PM
Arkadaşımız aldığı 3 uyarı sonucu siteden uzaklaştırıldı, ısrarlı denemeleri üzerine farukcan olarak üye oldu, bilginiz olsun...