PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Alacağım hamster kaç aylık olmalı?"

hamsteradmin
14.02.09, 05:05 PM
Hamsterim.com'a ait özgün içeriktir! İzinsiz alıntılanması halinde yasal işlem uygulanacaktır. İzinsiz alıntıları Hamsterim.com'a ihbar ediniz.

Sık sorulan sorulardan biri de alınacak olan hamsterın yaşının ne olması gerektiğidir. Burda en büyük endişe alışıp alışmama endişesidir. Seçenekler:

1. Bulabilirseniz, sahibinden, sütten kesildikten itibaren yani, 1-1 buçuk aylık, ele alışmaya müsait bir yavru idealdir. Evde doğmuş bir yavruyu almanın avantajları, hem büyük olasılıkla hiçbir mikropla karşılaşmamış olması, hem de büyüme sürecinde nazikçe bakıldığı için insana güven duymasıdır. Bu nedenle ev ortamından 3-4 aylığa kadar da yavru alınabilir.

2. Petshoplardan alacaksanız, sütten kesilmeyecek kadar küçük, anneden yeni ayrılmış, zayıf ve çelimsiz yavrular görebilirsiniz. Bunlar size elbette kolay alışırlar ancak hayati risk de taşırlar. Bu ufaklıkta yavruları alırken her şeye hazırlıklı olmalısınız.
1-2 ay civarında sağlıklı bir yavru bulabilirseniz size alışması için idealdir.

3. Eğer sabrınıza ve sevginizin büyüklüğüne güveniyorsanız, her yaştan hamster sahiplenebilirsiniz. Petshop ortamında büyümüş ve vahşileşmiş hamsterların, seven sahiplerin elinde uyuyan, yemek yiyen hamsterlara dönüştüğüne şahitim. O yüzden bu biraz da sizin çabanızla ilgilidir. Sevginin halledemeyeceği bir şey yoktur diye düşünüyorum.

xSoS
10.07.09, 11:54 PM
Teşekkürler Arkadaşım Her Konuyu Bu Siteye Sora Biliyorum Pet Shoptan Alcam Ama Büyük İhtimal.

Mustafa96
15.07.09, 05:20 PM
Benim Gonzales hamsterim var yeni aldım satıcı 8 aylık dedi ama hamster avcumdan küçük

hamsteradmin
15.07.09, 07:41 PM
Gonzalesler fazla büyümezler.

berkec99
17.07.09, 04:20 PM
ben yeni bir hamter alıcamda çok uzun yaşamasını istiyorum ne almalıyım :S ???

hamsteradmin
17.07.09, 05:51 PM
Bu bölümü okursan fikir edinebilirsin.

MoFiN
31.08.09, 12:14 AM
Bence annesinden yeni ayrılmış alırsan daha iyi ve eğitmesi bir o kadar kolaylaşır.ama alamassan bulabildiğin kadar küçük al bence hem senle uzun süre birlikte olur..ben şimdi sadece 5 haftalık bir hamstere bakıyorum bana geleli 3 gün oldu.kuzenim satıyordu.11 tane hamster doğmuştu hamsteri mualladan :d ama bu gün bitti hamsterler.real'e sattı,kimse almayınca :d ama tabii önce nerde oturuyordunuz ona bağlıydı :d

MoFiN
31.08.09, 12:15 AM
Ee gonzalesler o kadar büyümezki avucundan küçük olması normal bence :d

Pamuk V Armi
08.12.09, 01:43 AM
1aydan büyük 1.5 aydan küçük olursa iyidir.

Destiny Found
11.02.10, 01:12 PM
ben gonzales gördüm alcam ama kaç aylık olduğundan emin değilim.boyu 4-5 santim falan sizce kaç aylıktır?

-ErgünCan-
11.02.10, 04:57 PM
Zaten hamsterlar fazla büyümüyor o yüzden net bişey söylenmez mesela 5 aylık gonzales ile 7-8 aylık gonzales arasında fark yoktur ..

burcu
13.03.10, 11:47 PM
ben bugün aldım.gonzales değil dedi ama çok hareketli.hareketli bi suriye cinsi galiba..ama ne kadarlık olduğunu bilmiyorum.gözüme büyük geliyor..çok yaşlı mıdır acaba?belli bir boyutu var mı bunların?şu boya kadar şu kadarlıktır diye?avcum kadar falan.yani parmak başlangıcıma kadar..

selman
14.03.10, 10:28 AM
yetişkin bir suriyenin boyutu 15 - 20 cm kadar 3 - 4 aylıkken tam yetişkin boylarına erişiyorlar. senin verdiğin boyutta bir suriye (verdiğin ölçüden 7-8 cm gibi farzettim) 6-8 hafta civarındadır, ama gonzales ise yetişkin boyutlarındadır +3 aylık olabilir.

youngboiy
11.04.10, 11:26 AM
açıkcası yavru bir hamster almanın en iyi 2 yanı bence sunlar birincisi iyi beslendiği iyi bakıldığı ve sağlıklı olduğu sürece seninle daha uzun süre birilikte olur.diğeri ise eğitimleri kolay...ilk defa annesinden yeni ayrılmış bir yavru gonzales aldım.ilk gün birşey yoktu fakat 2.gün biraz rahatsızlandı evde yapılacak basit işlemlerle onu arkadaşımız matum sayesinde kurtardım.sanırım onu aldığımız gün biraz üşütmüştük.ve yeni bir kararla yetişkin hamster almayı tercih ettim...çünkü yeni doğmuş yavru görmeyeli baya uzun bir zman oldu..

Macubass
03.01.11, 07:19 PM
3-5 haftalık ideal bir yavrudur.

spaydi
17.01.11, 09:30 PM
bircok kisi 4-7 haftalık daha uygun diyo suriye hamsteri icin uygun mu

Macubass
18.01.11, 02:14 PM
Dediğim gibi. 3-5 haftalıklar daha uygundur.

cıtırcık ve pıtırcık
18.01.11, 07:57 PM
ben anne-oğul 2 tane aldım. hem de pet shoptan. gayet de iyi alıştılar. sadece uyanınca ısırıyorlar.

gizem_fb
06.06.11, 12:11 AM
kısaca yavru olsa daha iyidir herzaman alışması için :))

Macubass
07.06.11, 08:07 PM
ben anne-oğul 2 tane aldım. hem de pet shoptan. gayet de iyi alıştılar. sadece uyanınca ısırıyorlar.

Suriye iseler yakın zaman sonra ayırman gerekecektir.

.zibidi.
14.06.11, 11:53 AM
1 aylık olmalı bence.kafese alısmasî daha kolay olur.

CocoVeEsin
16.04.14, 01:42 PM
3 haftalık alsam birşey olmaz dimi ?

HANNA
16.04.14, 03:02 PM
hayır olmaz.3 hatalık daha sütten kesilmemiş bi hamster.onlar ennelerinden ayrılmamışlar daha.1 aylıkkən ala bilirsin.