PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangisini Alsam?

musagultekin
10.08.09, 12:00 AM
arkadaşlar şimdiye kadar 3tane pet shop a sordum bizde sadece gonzales var diyolar suriye neymiş ilk defa duyduk diolar bunlar 4 yıl yaşarlar dio bide
ben sakin bişi olsun die suriye isitiyodum ama gonzales alıyımmı sizce suriye bulamazsam?

episodetwo
10.08.09, 12:55 AM
Eğer Eline Alıp rahat rahat sevmek istiyosan suriye al ama eline almayıp kıpır kıpır bi oraya bi buraya yerinde durmayan bi hamster istiyosan gonzales al . ama alırsan dişi al dişileri daha uysal oluyo ama elinde sevmek falan istiyosan suriye al büyüyen cinsi olandan

musagultekin
10.08.09, 01:09 PM
zaten suriye almak isityorumda petshop da yok ustelik adam ben ilk defa suriye die bi tür duydum dio adamda bilmiyo sureiye hangisi

Çiko
10.08.09, 01:27 PM
Muhtemelen rus cücesi(bu arada gonzales diye bir tür yok halk dilinde) diye suriye hamaster satıyorlardır.Bende sordum gonzales(halk dilinde) var mı diye ben gonzales nedir bilmiyorum dedi bana peki suriye hamaster mıdır dedim yok dedi bende sadece hamster var dedi okadar:p.

episodetwo
10.08.09, 01:30 PM
gonzales petşopçuların uydurması çünkü speedy gonzales diye çocukların sevdiği bi çizgi filim vardı ordaki o fare petşopçularda ticari amaçla gonzales diye yapmışlar . diyorumya petşopçuların uydurması diye

musagultekin
10.08.09, 07:34 PM
yani gonzales dedigi suriyemi oluyo

Hamster_fun
10.08.09, 08:18 PM
Hayır gonzales dediği Dwarf Hamster- Cüce Hamster, küçük hareketli olanların adı.

Syrian (suriye hamster) ise daha fazla büyüyen ve biraz daha az hareketli, daha uysal, evcilleştirmesi daha kolay olan

episodetwo
10.08.09, 08:26 PM
gonzales dedikleri Dwarf Rus hamsterı büyümeyen küçük hareketli olanlar Suriye İse büyüyen olan

hamsteradmin
10.08.09, 08:36 PM
Hamster türlerine bakabilirsin musagultekin, orda ayrı ayrı anlatılıyor. Petshoplar, gonzales ve hamster olarak ikiye ayırıyorlar. Hamster dedikleri Suriye hamsterı, gonzales dedikleri de asıl adıyla campell ya da dwarf hamsterdır. İkisi de hamster türü ama Suriye'yi hamster diye adlandırırlar, Suriye deyince çoğu anlamaz.

DişisLy
12.08.09, 06:23 PM
Anlamıyorlar vallaha. xD
Dwarf Hamster'a Gonzales, Suriye Hamsterı'na Hamster, Guinea Pigler'e cincır diyo adam burda. Sonra ben kopmalara giriyorum. xD Bir de akvaryumcu var o da hamsterlara hemistır diyo tam kopmalara giriyorum. xD

musagultekin
12.08.09, 06:56 PM
anlamıyorlar vallaha. Xd
dwarf hamster'a gonzales, suriye hamsterı'na hamster, guinea pigler'e cincır diyo adam burda. Sonra ben kopmalara giriyorum. Xd bir de akvaryumcu var o da hamsterlara hemistır diyo tam kopmalara giriyorum. Xd

:d :d :d :d :d :d :d

talkyu
24.08.09, 09:51 PM
gonzales vardır 10 60 g ağırlığındadır ilk çıkan hemstır türüdür elde sevilir solada dolaştırılır:D

talkyu
24.08.09, 09:53 PM
arkadaşlar şimdiye kadar 3tane pet shop a sordum bizde sadece gonzales var diyolar suriye neymiş ilk defa duyduk diolar bunlar 4 yıl yaşarlar dio bide
ben sakin bişi olsun die suriye isitiyodum ama gonzales alıyımmı sizce suriye bulamazsam?

gonzales al daha iyi

köfte
24.08.09, 10:23 PM
suriye daha sevimli ve evcil ben suriye derim. gonzalesle ri gördüm geçen ,fazla ufak ve pek uysal görünmüyorlardı,fareye daha fazla benziyor onlar. suriyeler tavşanı andırıyor

Çiko
24.08.09, 10:39 PM
Valla acemilerin ilk denyimlerini gonzaleste degilde suriye hamsterda yapmaları en dogrusudur(Benim gibi:p.).Çünkü gonzales kaçarsa bulunması daha zordur ,gonzalesin ısırma riski daha fazladır,gonzales çok yaramaz ve hızlıdır.

köfte
24.08.09, 10:47 PM
[/COLOR]Valla acemilerin ilk denyimlerini gonzaleste degilde suriye hamsterda yapmaları en dogrusudur(Benim gibi:p.).Çünkü gonzales kaçarsa bulunması daha zordur ,gonzalesin ısırma riski daha fazladır,gonzales çok yaramaz ve hızlıdır.

evet çok küçüktü gonzalesler.

toLqa
24.08.09, 10:59 PM
Eğer hala syrian cinsi arıyorsan ve istanbuldaysan bnm yavrularım var birini sana verebilirim ücretsiz :)

qnr
25.08.09, 01:43 AM
Bende ganzales var elimde durmuyorlar kıpır kıpırlar ikiside :) ama sen bilirsin genede arkadaşım:)