PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamilemi ???

apsolite
24.10.11, 11:59 AM
Selam arkadaslar. benım dolma neydı belırsız bır sebepten dolayı yuvasında oturduğu yerde ölü bulduk :( ortalama 2 haftadır kafes boştu. dayanamadık dün cumartesı aksamı kız arkadasımla forum ıstanbuldan bı gonzales daha aldık...Daha çok kucuk tahmınımce 2 aylık beyaz gri renklere sahıp gozlerı sıyah albıno deıl yanı... gelelım asıl konuya ;)
bu hayvan sureklı kafesındekı talaşları deli gibi eşeliyor çok telaşlı bir halı var yemını bıle çok hızlı yıyor sankı hızlandırılmış vıdeo goruntusu gıbı :D surekli buyuk talaşları yuvasına goturuyor bırıktırıyor aklımdakı soru acaba hamılemı aldık :/ deneyımlı arkadaslar cevap yazarsa sevınırım

depdelim95
24.10.11, 01:43 PM
Gonzales sonuçta hızlı tezcanlı olması normal , talaşları toplama olayı ise nerdeyse besledğim tüm hamsterlar yaptı bunu :D . Ama seninkide olabilecek bir ihtimal tabi.

apsolite
24.10.11, 02:26 PM
bu ıkıncı gonzalesım.. ılkı albınoydu ve onuda 4 aylıkken almıstım . hıç boyle hareketlerını gozlemlemedım. gayet sakin usluydu talaşları bır kenara toplamazdı telaşlı şekılde hızlı sekılde hareket etmezdı... aslınd ayavrularsada fena olmaz :D ama surprız olmasından tırstım bır anda 5 yavru falan ... :D

depdelim95
24.10.11, 03:33 PM
Genel davranışları böyledi senin ilk gonzalesin istisna olabilir. :)

apsolite
24.10.11, 07:36 PM
demekkı bana ağır abla versıyonu denk geldı :)
bekleyıp gorelım bakalım :D

depdelim95
24.10.11, 07:39 PM
Dğurursa yetim mi olcaklar şimdi :( yetim hamsterlar :(

depdelim95
24.10.11, 07:42 PM
öksüz de kalsınlar istiyosun :D ayıp ayıp :D

serverous
24.10.11, 07:50 PM
evet önce ki gonzalesin büyük ihtimalle pasifti o yüzden ölü bulmuş olabilirsiniz sanırım bir hastalığı varmış, ki bu aldığınız hamster gayet sağlıklıya benziyor anlattığınıza göre

serverous
24.10.11, 07:55 PM
serverous teşhisi koydu:d artık mutluyuz:p

........ :)

serverous
24.10.11, 07:57 PM
haha biliyorum ciddi cevaplar atıyorum farkındayım bunun :P

serverous
24.10.11, 08:05 PM
güzel bir akita :)

apsolite
24.10.11, 11:07 PM
serverous verdiğin bılgı ıcın teşekkur ederım ;) sanırım banada oyle gelıyor bır oncekı gonzalesımde sanırım sağlık sorunları vardı... bende şaşaıyordum yahu gonzales dedıklerı bumu gıbı :) bakalım aldık başımıza bır tatlı bela daha allah sonumuzu hakketıre :D

MuRDeRWoLF
25.10.11, 01:13 AM
apsolite diyorsun benimki topluyor talaşları filan benimki iyice delirdi.talaşları alt katta duruyor ve bütün talaşları sol tarafa yığmış durumda ve hep orada yatıyor.üstelik erkek :D:D

apsolite
25.10.11, 11:28 AM
:D demekkı benım bır oncekı hamsterım anormal bır hayvanmıs. ben sımdı normal hamserle karsılastığım ıcın şaşkınlık ıcındeyım :)

edanur149
19.11.11, 02:03 PM
merhaba bu siteye yeni üye oldum ve 2 tane gonzelesim var.biri dişi diyeri erkek.dişinin adı cicime diyeride romeo.dişinin hamile olduğunu düşünüorum çünkü evlerine talaş topluyorlardı ve evi yemeklerle doluydu.herhangi bir şişilik göremedim.kavgada etmiyorlar tersine çokta iyi geçiniyorlar.birgün evini temizledik ve sonra evine girmediler talaşta toplamadılar.hep evin yanına yatıyorlar.yattıkları yere hep talaş toplamışlar ve uyanık oldklarını hiç görmedim.arada öldüklerini sanıp kafesi salııyorum ama hayla yaşıolar.memleri daha belirgenleşmemiş.sizce cimcimem hamilemi...???