PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaptan su içmeleri sorun olur mu?

avurtlak
10-14-2011, 10:38 PM
Merhabalar,

İki farklı kafeste toplam 7 tane hamsterım var.
Kafeslerden birinde erkek bir kış beyazı var (ya da ben öyle düşünüyorum, emin değilim) diğer kafeste de bir suriye anne ve henüz meme emmekte olan 5 yavru var.
Büyük olan erkek ve dişi, sanırım ikisi de suluklarını kullanmayı bilmiyorlar. Petshopta nereden içiyorlardı hatırlamıyorum ama eve getirdikten sonra bir süre suluklarda hiç hareket olmadığını farkettim. Deviremeyecekleri küçük kaplarda su koydum iki kafese de, oradan içiyorlar. Bunun bir zararı var mıdır? Ve bebekler büyüdüklerinde acaba onlar da mı kaptan içerler, çünkü anneleri o şekilde içtiği için? İkisinin de suluklarını çıkarmadım ve bozuk da değiller zaten.
Ne yapmamı önerirsiniz?

.Mıt.
10-14-2011, 10:39 PM
Bebekler su içene kadar zaten anneleri onları emziriyor :) Emzirme bitincede zaten su içmeye başlıyorlar kapta su koymanıza gerek yok

avurtlak
10-14-2011, 10:40 PM
Tamam bebekler için hala umutluyum ama bu yaşlı serseriler nolucak? :) onlar kaptan içmeye devam etseler bişey olur mu?

Tonto Bonito
10-14-2011, 10:41 PM
benimkinin suluğu bozukken kaptan içmeyi ve de basmamayı öğretmiştim şimdi suluktan içiyor ve hiçbir sorun yok ve emzirme bitince suluğu öneririm

.Mıt.
10-14-2011, 10:42 PM
Bir zararı yok ama onlar hala süt içiyordur :) Zaten sütü bırakınca kendileri su içer kafanız rahat olsun :)

avurtlak
10-14-2011, 10:43 PM
peki o zaman suluğu çıkarmıyorum. emzirme bitince kabı alayım kafesten.
bu da basmıyor, devirmiyor, içine girmiyor. tuvaletini de başka tarafa yapıyor zaten.
ama yine de yavrular için tehlike oluşturmasını istemem tabi. nolur nolmaz.

.Mıt.
10-14-2011, 10:44 PM
Kabı kaldırın bir sorun olmaz :) suluk hep kalsın

avurtlak
10-14-2011, 10:45 PM
tamam teşekkürler :)