PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pati Doğurdu :)

DişisLy
09-19-2011, 11:05 PM
Eveet. Büyük gün dün geceydi. :) 12 civarında ağrıları başladı. Sabah 5 buçukta doğum bitti. :)

Yavrular doğunca fotoğrafları ekle diyenler vardı hemen buyrun ;

2743

2744

2745

2746

2747

Şimdilik bu kadar fotoğraf. :)

Toplam 5 yavrumuz oldu. :)

hamsteradmin
09-19-2011, 11:24 PM
Harika. Allah sağlıkla büyümelerini nasip etsin. Sık sık fotoları bekliyoruz :) Doğum ve sonrası tecrübelerini de bize yazarsan faydalanabiliriz. Zor olmazsa tabi. :)

.Mıt.
09-19-2011, 11:30 PM
İnanılmaz güzeller :) Allah sağlıklı bir şekilde büyümelerini nasip etsin

wall-e
09-20-2011, 02:00 PM
ay ne güzeller :( Duman'ımı özledim bende aah ah :( sağlıklı büyürler inşallah :D

DişisLy
09-20-2011, 04:51 PM
İyi dilekleriniz için teşekkürler. :) Bugün 2. günümüz ve yavrularda annede iyiler çok şükür. :)

Doğum tecrübelerimi şöyle bir anlatayım. :)

Saat 11 buçuk gibi Pati yatağıma geldi yanıma. Bana sürtünmeye başladı. Gelip kucağıma yatıyodu falan. Ki normalde çok yabanidir. Kimseye bulaşmaz. Şaşırtmıştı. Ama doğumun yaklaştığını fark edememiştim. Saat 12'de sancıları başladı. Mırıldanmaya başladı acı acı. Sonra kanlı su tarzı bişeyler aktı biraz. İşte ilk yavru 12 buçukta geldi. Bizim Pati hanım plesantayı mideye indirdi. Göbek kordonunu kesti yavrunun. 2. yavru 5 dakika sonra doğdu. Plesanta aynı şekilde cup mideye indi. :) Göbek kordunu kesildi. Sonra yavruları temizlemeye başladı. 3. yavru 1 - 1 buçuk saat sonra doğdu. Ama 4. yavru arkadan gelmek üzere olduğu için 3. yavruyu keseden çıkardı sadece. Göbek kordonuyla ve plesantayla kaldı. İş başa düştü. Göbek kordonunu ben kestim. :S Bu arada diğer yavrularla ilgilenmediği için üşümeye başladılar. Hemen bi pet şişeye anne sıcaklığındaki ılıklıkta su hazırladım. Yavruları yanına yaklaştırdım onun. Isındılar, kendilerine geldiler. Ama son doğan yavru aç olduğu ve annesini ememediği için sürekli ağlıyodu. 4. yavru geldi. Ama ilgilenmedi onunla. Zardan çıkarıp bıraktı. Göbek kordonunu kesmek bana kaldı yine. Onuda ılık suyun yanına koydum. Bayaa zaman geçtikten sonra 5. yavru geldi. Onuda zardan çıkarıp bıraktı. Göbek kordonunu kesmek yine Yağmur'a kaldı. Sonra aşırı ısrarlarımıza dayanamayarak yavrularımı emzirmeye başladı. :) 12'de başlayan doğum sabah 5'te bitti. Böyle biraz panikledim. Ellerim titremeye başladı falan. Ama güzel bi tecrübeydi. :)

Karbeyaz
09-21-2011, 05:09 PM
evet bende ptarkadasda gördüm bebeleri :) Hepsi sende kalıcakmışş :)))

DişisLy
09-21-2011, 06:53 PM
Evet. :) Maddi olarak imkân var. Belki manevi açıdan yetemeyebilirim, hepsiyle ilgilenemeyebilirim. Ama çevremde daha fazla ilgilenecek ya da güvendiğim biriside yok. O yüzden sahiplendirmeyi düşünmüyorum. :)

serverous
09-21-2011, 07:49 PM
ya neden tekir kedi doğutturdunuz ki :(

DişisLy
09-22-2011, 01:18 PM
ya neden tekir kedi doğutturdunuz ki :(

Doğurtturmamız için bir neden yoktu. Sizin beğendiğiniz İran, Siyam, Himalayan cinsi kedilerden olmayabilir. Ama o bizim evladımız. Ve onun evlatlarıda bizim torunumuz. Elimizden gelen en iyi şekilde bakabilecekken bu güzel duygudan mahrum kalmasın istedik. Yavruları sokağa bırakacak değilim.

salak adam
09-24-2011, 11:13 AM
çok tatlılar :D
bitane isterim dicemde benim erkek bitane kedim var tacettin

nazlım
01-10-2012, 08:43 PM
Benimde kedim 2 kere doğum yaptı toplam 12 kedim falan vardı.Şuan 9 ama yavruları hemen eline alman kötü.Annesi insan kokusu olan kediye bakmayabilir hatta öldürebilir veya elinden miktop kapar hastalanır o yüzden fazla eline almamanı öneririm.