PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sorularım var!!

bıcır_
08-06-2009, 10:13 PM
2 tane sorum olucak ;
hamsterlarımı elime bulaşık eldiveniyle alıyorum 2 defa aldım ve her defasındada kalp atışlarını hissettim o kadar şiddetli atıyor ki kalpleri bu kadar korku yeter deyip geri kafeslerine koydum her defasında .... en son da zaten fındık elimi ısırdı neden bu kadar korkuyorlar?? halen bana alışamadılar konuştuğum zaman gelip kafesten başlarını çıkarmaya çalışıyolar elime alınca böle oluyo :(

diğeriyse zayıfladılar ve tüyleri dökülmeye başladı yemeklerini düzenli olarak veriyorum arada yumarta patates felan de veriyorum neden böyle oldu anlamadım !

cevaplarsanız sevinirimmm

hamsteradmin
08-06-2009, 10:39 PM
Eldivenin kokusu insan elinden daha fazla korkutur çünkü. sen onlardan korktuğun için eldivenle korunuyorsun ama o senden korunamıyor, bir de böyle düşün?
Sıcaklardan tüyleri dökülüyor olabilir, ele almaya çalışınca stresten tüy döküyor olabilirler. Boyları uzuyor veya tüy değiştiriyor olabilirler. Eğer yemekle bir sorunları yoksa problem yoktur.

Yiyecek vererek elinin kokusuna alıştırmayı dene.

bıcır_
08-06-2009, 10:52 PM
deniyorum aslında ama tellerden veriyorum tmm daha çok uğraşıcam 1 ay oldu ama alıştıramadım daha çift oldukları için olabilr mi?

hamsteradmin
08-06-2009, 11:16 PM
Çift olmalarının da etkisi vardır ama en önemlisi senin yaklaşımın. Eldivensiz şekilde sakince eline alıp tutup başını okşayabileceksen öyle yap. Elindeyken de yiyecek bir şeyler vermeyi dene.

bıcır_
08-14-2009, 12:18 AM
yeni konu açmaya gerek görmedim yarın 4 saatlik bi yolculuğa çıkıcam hamsterlarımla kafeslerinde götürücem zaten boruları var orda uyuyolar pek sarsılmazlar bence ama yinede sorim dedim

CooLMaSTeR
08-14-2009, 12:20 AM
ya ben 22 saatlik yola çıkardım bişi olmadı...otobüste koltugun altında tut....mola yerlerindede uzun hırka falan giyim kolunun içine al oda hava alsın....

bıcır_
08-14-2009, 12:58 AM
yok zaten arabayla gidiyoruz kafesle götürücem arabada ayağımın altına koycam :) inş bişi olmaz

hamsteradmin
08-14-2009, 01:08 AM
Havasız kalmasın, direkt güneşte ve sıcak arabada bırakma. Güneş gelirse üstünü havasız kalmayacakları şekilde kapat. Mutlaka suları olsun. Birkaç dilim salatalık koyabilirsin kafese.

bıcır_
08-14-2009, 03:35 PM
sağasalim varabildik sonunda :) yol boyunca uyudular zaten borularında bi ara yol bozuktu sarsıldık biraz..

hamsteradmin
08-14-2009, 03:40 PM
sevindim :D