PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaşınma sorunu

apsolite
09-09-2011, 04:13 PM
Öncelıkle herkeze merhaba...
08.09.2011 tarıhınde yanı dun patshoptan hamster aldım sanırım gonzales :D
Roborovski Hamster ile Gonzales arası bir ırk bende anlamadım :Dama aksam resımlerını yayınlayacağım :rolleyes:
sorum şu aldığım yerdeki veteriner 4-5 aylık dedı bir heves aldık hayvanı...oradaki kafes içinde dehşet hareketli zıpır bişey...keza evdede böyle :cool:
ancak dehşet verici bir kaşıntı durumu var bu süreklı kasınıyor ıkı koşuyo kaşınıyor uyanıyor kaşınıyor anlamadım gıttı pire olma durumu varmıdır yada talaşımı sorun yarattı halbukı kendılerı için hiçbir masraftanda kaçınılmadı :)

karaca40
09-09-2011, 05:47 PM
Sanmıyorum çünkü hamsterlarda bit-pire zor görülüyor.Ama sen yine kontrol et.tüylerine üfle arası açılacak ordan bakarsın.ama sanmıyorum

apsolite
09-10-2011, 02:09 AM
cvp ıcın tesekkurler dediğinizi yapıcam tabı kafeste yakalayabılırsem :D

zotacing
09-15-2011, 04:57 PM
Benim gonzaleste uyanıkken genelde kaşınmayı ve temizlenmeyi çok sever. Sanırım kedi gibi doğal birşey bu. Ayaklarını ağzıyla yalayıp kaşınır, sonra tekrar yalayıp tekrar kaşınır. Bunu günlük standart yapıyor. Bir sorun yoktur bana göre.

erencon
10-06-2011, 06:38 PM
arakadaslar hamsterların dilinde antiseptil bi salgı wardır aynı kedilerde ki gibi o yuzden kasınıo sen farketmiosun ama once ayagını yalayıp sonra kasınıyordur temızlemesı ıcın :)

26mert26
10-07-2011, 01:12 PM
arakadaslar hamsterların dilinde antiseptil bi salgı wardır aynı kedilerde ki gibi o yuzden kasınıo sen farketmiosun ama once ayagını yalayıp sonra kasınıyordur temızlemesı ıcın :)

ewt doğru büyük ihtimalle ondan kasınıyodur pire falan varsa digeride cok kasınır

wersus
11-05-2012, 11:15 PM
benimkide kaşınıyo nomal bence