PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : syrian hamster çiftleştirme

chrysaor
06.09.11, 10:27 PM
ben benim gece'yi(syrian hamsterim) çiftleştirmek istiyorum. ama aşırı agresif ve saldırgan bir tür olduklarını biliyorum syrianların. ne yapmalıyım ne yapmamalıyım biraz yardım edebilir misiniz yeni hamster alırken? gece erkek

depdelim95
06.09.11, 10:28 PM
Bir dişi al ama burda önemli bir olay var , erkek dişinin yuvasına koyulmaz , dişi erkeğin yuvasına koyulur.Eğer dişi hazır hiisderlerse çiftleşirler.Dişi tecrübeli ve büyük olursa iyi olur.

chrysaor
06.09.11, 10:31 PM
o olayı duydum. erkek yuvayı sahipleniyormuş diye. bir sorum olacak gece 6 aylık falan. o yaşlarda bi hamster satılır mı ki?

depdelim95
06.09.11, 10:34 PM
o yaşlarda olmasada olur 4 ay ve üstü uygundur.

chrysaor
06.09.11, 11:02 PM
hmm tamam cook tesekkürler :)

Merlas
07.09.11, 04:16 AM
Bir dişi al ama burda önemli bir olay var , dişi erkeğin yuvasına koyulmaz , erkek dişinin yuvasına koyulur.Eğer dişi hazır hiisderlerse çiftleşirler.Dişi tecrübeli ve büyük olursa iyi olur.

Afedersiniz ama tamamen yanlış bilgiler veriyorsunuz, biraz dikkat edelim, bilmiyorsak araştıralım.

Çiftleşme ya erkeğin yuvasında ya da ikisininde kokusunun bulunmadığı tarafsız bir ortamda yapılmalıdır. Bölgelerine agresif derecede sahip çıkanlar dişilerdir.
Çoğu kaynak bir erkeğin asla dişinin kafesine koyulmamasını önerir.

Kaynaklar : [Only Registered Users Can See Links]
[Only Registered Users Can See Links]

.Mıt.
07.09.11, 04:17 AM
Depdelim hatalısın . Tam tersi olmalı . dişiyi erkeğin kafesine koyacaksın dostum . Dişiler ölümcül hasarlar verebiliyor. Ve erkek dişiden büyük olacak .

.Mıt.
07.09.11, 04:19 AM
Merlas haklı arkadaşlar . Bilip bilmeden konuşmayalım lütfen

MuRDeRWoLF
07.09.11, 02:42 PM
mıt sen de şu anda flood yapıyorsun :D mesajını editlemelisin. ;)

ve ayrıca dişi erkekten büyük olmamalıdır.erkek daha büyük olmalıdır.depdelim bu bilgileri nereden bulduysa hepsi yanlış :D

-ErgünCan-
07.09.11, 03:36 PM
Dişi yapı olarak yuvasını çok sahiplenir .Yuvasında başka bir hamsteri kabul etmeyecek , saldıracaktır .Bizzat şahidim .Dişi erkeğin kafesine konur diye biliyorum , ( hamsteradmin'den öyle öğrendim )

depdelim95
07.09.11, 06:32 PM
Afedersiniz ama tamamen yanlış bilgiler veriyorsunuz, biraz dikkat edelim, bilmiyorsak araştıralım.

Çiftleşme ya erkeğin yuvasında ya da ikisininde kokusunun bulunmadığı tarafsız bir ortamda yapılmalıdır. Bölgelerine agresif derecede sahip çıkanlar dişilerdir.
Çoğu kaynak bir erkeğin asla dişinin kafesine koyulmamasını önerir.

Kaynaklar : [Only Registered Users Can See Links]

Çok afedersniz gerçekten bende biliyorum ama yazarken karıştırmşım , üzgünüm :( editliyorum hemen