PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 aylık hamıle ?????

karaca40
06.09.11, 07:01 PM
arkadaşlar 2 uylk hamster var, dun galiba benim 4 aylık hamstr 2 aylık olana tecavuz etmiş eğer hamile ise ne olur acilllll?

.Mıt.
06.09.11, 07:17 PM
:D :D :D :D Allah seni ne yapmasın tecavüz etmiş nedir ya :D Hamile olursa 2 haftaya belli olur ben dogurdugunda anlamıştım :D

MuRDeRWoLF
06.09.11, 07:49 PM
:D :D :D :D Allah seni ne yapmasın tecavüz etmiş nedir ya :D Hamile olursa 2 haftaya belli olur ben dogurdugunda anlamıştım :D

ahahahahahah :D:D:D tecavüz etmiş :D:D:D:D hamile olduğunda anlaşılır ya :D hayvancağız iki katına çıkar :D

karaca40
06.09.11, 08:33 PM
peki 2 alık olmasında sakınca varmı ?

.Mıt.
06.09.11, 08:36 PM
Var tabi en az 4 aylık olması en sağlıklısı

depdelim95
06.09.11, 10:07 PM
Açıkcası ben anneyi tecrübelendirmek için 1,5 aylıkken çiftleştiricem . Çünkü Hamster isteyen çok kişi var ve hepsine vermek istiyorum.

Merlas
06.09.11, 10:16 PM
Açıkcası ben anneyi tecrübelendirmek için 1,5 aylıkken çiftleştiricem . Çünkü Hamster isteyen çok kişi var ve hepsine vermek istiyorum.

1,5 aylık hamsterın doğum yapması gerçekten çok riskli bir durum. Eğer anne doğumu kaldıracak güçte değilse ya kendi ölür yada bütün yavrular ölü doğar. Bir hamster doğumu yaklaşık yarım saat sürüyor. Ve gerçekten tam yetişkin bir dişi için bile zor bir süreç.
Ve 1,5 aylık hamsterın yavrularının çoğu tam gelişmemiş olacağı için eğer doğum sağlıklı gerçekleşse bile anne yavrulardan çoğunu yiyecektir.
Yinede sizin insafınıza kalmış bir olay, o kadar ölü hamster benim içimi acıtmaz diyorsanız buyrun çiftleştirin.

depdelim95
06.09.11, 10:23 PM
1,5 aylık hamsterın doğum yapması gerçekten çok riskli bir durum. Eğer anne doğumu kaldıracak güçte değilse ya kendi ölür yada bütün yavrular ölü doğar. Bir hamster doğumu yaklaşık yarım saat sürüyor. Ve gerçekten tam yetişkin bir dişi için bile zor bir süreç.
Ve 1,5 aylık hamsterın yavrularının çoğu tam gelişmemiş olacağı için eğer doğum sağlıklı gerçekleşse bile anne yavrulardan çoğunu yiyecektir.
Yinede sizin insafınıza kalmış bir olay, o kadar ölü hamster benim içimi acıtmaz diyorsanız buyrun çiftleştirin.

Bak arkadaşım , tecrübenin iyisi kötüsü olmaz bu 1.Bir hamsterin annelikte tecrübe kazanmanın yolu beklemek değil , anneye ilk doğumunu yapmasıdır , doğada hamsterlar bu kadar beklemezler çünkü hayvanlarda insanlar gibi cinsel ihtiyaçları var buda ekosisteme bağlı bişi.Tecrübe kazanması önemli , ilk doğumu anneye vermek ile vermemek de benim elimde ki ben çok iyi bir bakıcıyım.Bu anne damızlık anladın mı ?

DişisLy
07.09.11, 01:37 AM
Bak arkadaşım , tecrübenin iyisi kötüsü olmaz bu 1.Bir hamsterin annelikte tecrübe kazanmanın yolu beklemek değil , anneye ilk doğumunu yapmasıdır , doğada hamsterlar bu kadar beklemezler çünkü hayvanlarda insanlar gibi cinsel ihtiyaçları var buda ekosisteme bağlı bişi.Tecrübe kazanması önemli , ilk doğumu anneye vermek ile vermemek de benim elimde ki ben çok iyi bir bakıcıyım.Bu anne damızlık anladın mı ?

Biyolojik olarak 13 yaşındaki bir kız çocuğuda doğum yapmaya hazırdır. Peki neden 18 - 19 yaşına kadar beklenilmesi gerektiğini söylerler. 15 yaşında hamile kalıpta doğuran kişilerin çocukları genelde hep sakat doğuyor. Ya da karnında ölüyor. Ya da anne zayıf düşüyor. Birde bu açıdan bakmanızı rica edicem.

Merlas
07.09.11, 03:55 AM

Sen istediğin kadar iyi bakıcı ol, zayıf doğan her yavruyu anne yiyecektir. Ayrıca beklemekten kastettiğim tecrübe kazanması değil, tam sağlıklı bir doğumu gerçekleştirecek olgunluğa erişmesi.

Hamster'larda damızlık diye bir olay yok zaten dişilerin tam sağlıklı doğumu yapabilmesi için önerilen zaman 4-6 ay arası. Bundan erken veya geç olan doğumlarda yavruların sakat veya zayıf doğma riski neredeyse yüzde yüz. Ve böyle olunca da "cannibalism" bir diğer adı ile yamyamlık baş gösteriyorki, anne zayıf yada sakat, yaşayamayacağını düşündüğü bütün yavrularını yiyor.

Tekrar belirteyim, hamster senin hamster'ın , istersen 30 günlükken daha parmak kadarken çiftleştir umrumda değil, fakat sırf anneyi tecrübeli yapmak için öldüreceğin yavruların da vebali senin üzerine.

.Mıt.
07.09.11, 04:26 AM
Ya tecrübelensin diye hayvanı telef etme . Onların doğasında var yaş ilerledikçe tecrübelenıyorlar. Ya arkadaşım düşünsene 1buçuk aylık hamsterdan nasıl o kadar yavru çıkmasını beklıyorsun ki .Yazıktır ya . Telef etme hayvanı pişman olursun . Depdelim, sen gerçekten kendine bir hayvan sever (!) diyorsan eğer ona bir damızlık gözüyle bakmamalısın . Sen işin ticaret tarafındasın dostum . Dişiyi de öldüreceksin yavruları da .

karaca40
07.09.11, 08:24 AM
??* ya şimdi 2 aylık olan hamile ise ölücek yada yavruları sakat doğacak yada yavrularını yiycek ?

Merlas
07.09.11, 12:58 PM
??* ya şimdi 2 aylık olan hamile ise ölücek yada yavruları sakat doğacak yada yavrularını yiycek ?

Ölme ihtimali az ama doğan yavruların çoğu zayıf olacağından yavruları yiyecektir. Eğer gerçekten hamile ise annenin kafesini şimdiden gözden uzak bir yere taşı ve anneyi olabildiğince yalnız bırak. Ne kadar az rahatsız edilirse yavruların yaşama şansı o kadar artar.

karaca40
07.09.11, 01:07 PM
Peki şuan cıvıl cıvıl bir hamster ama doğurdukdan sonra ble hareketsizleşir sesizleşir gibi durumlar olurmu ?

Merlas
07.09.11, 01:11 PM
Eğer sağlıklı doğumu gerçekleştirirse doğumdan 20 gün sonra eski haline döner merak etmeyin.

karaca40
07.09.11, 01:12 PM
Peki doğum kaç gün sürer ?

Merlas
07.09.11, 01:31 PM
Suriyeler de hamilelik 15-16 gün sürüyor. Zaten 10 güne yakın karnı iyice şişmeye başlıyor, gerçekten hamile ise anlarsınız.

karaca40
07.09.11, 03:38 PM
şimdi biz tam anlamıyla napmamız gerek ?

-ErgünCan-
07.09.11, 03:43 PM
Kedilerden pek anlamam ancak , bir doğumdan sonra 2.doğum için beslenme programları yapılıyormuş .1.5 Aylık Hamster, kendine yeni bakmaya başlamış iken , doğurduğu yavrular ? Protein kaybı ? Zaten 4-6 ay önerilir dişilerin çiftleştirilmesi için .

karaca40
07.09.11, 03:44 PM
Tamamda biz napıcaz ? bizimki daha acill ?

-ErgünCan-
07.09.11, 03:46 PM
Anne ve babayı ayrı kafeslere alacaksın çiftleşmeden emin isen .Anne kendi kafesinde kalsın , erkeği başka bir kafese koy .Anneyi proteinli besinler ile besle ( makarna - yumurta gibi ) .

karaca40
07.09.11, 03:48 PM
Tamam zayen ayrı suan

.Mıt.
08.09.11, 01:26 PM
havuç marul falanda ver ne kadar çeşit olursa okadar iyi besliyo yavrularınıda . Ergünün dediği gibi ver. yoğurt falanda ver çok seviyolar. Yavrularda yoğurdu çok seviyor ! :)