PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doğum...

ertasdzxc
27.08.11, 11:04 AM
Hamsterim haceri Aldığımda hamileydi ve yaklaşık 1.5 ay oldu. Ne zaman doğurur acil cevap yazarsanız sevinirim ???:confused:

Macubass
27.08.11, 11:09 AM
Belki yarın, belki yarından da yakın. :D

ertasdzxc
27.08.11, 11:13 AM
Hacer bir syrian.Syrianlar için hamilelik süresi ve belirtileri nelerdir :?

Macubass
27.08.11, 11:14 AM
Meme uçları kabarır ve pembeleşir. Ayrıca karnında oldukça belirgin bir şişme olması gerek 1,5 ayda.

ertasdzxc
27.08.11, 11:19 AM
Memesi nerde :D

-ErgünCan-
27.08.11, 04:23 PM
Ohoo .18-21 gün arasında doğuruyorlar .1.5 ay da ne demek :D Hamile olduğundan emin isen gerçekten , doğurdu ve yedi.

Macubass
27.08.11, 05:02 PM
1.5 ay mı? Ben de hafta olarak algıladım. Felaket tellalı olmayalım ama Ergünle hemfikirim.

ertasdzxc
27.08.11, 07:06 PM
O zaman bir erkek almak şart.Bildiğim kadarıyla Syrianlar tek yaşamayı severler.Nasıl çiftleştirebilirim onları ki ?

-ErgünCan-
27.08.11, 07:12 PM
Erkek alman şart değil hatta tavsiye bile etmem , ekstra kafes gerekir ve ekstra kafes temizli ekstra harcamalar ve hamilelikte ekstra özen .. Ama illa çiftleştiricem diyosan ,

--Babanın anneden büyük ve tecrübeli olması , hamile kalma olasılığını arttırır.
--Dişi kendini 4 günde bir hazır hisseder , dişiyi erkeğin kafesine koyulur kavgalar çıkarsa ,
Kafes dışında beraber yemek vermeler yapılabilir .Alıştırabilirsin .4 günde 1 deneyeceksin ve gözünün önünde olacaklar .

ertasdzxc
27.08.11, 07:16 PM
Erkek alman şart değil hatta tavsiye bile etmem , ekstra kafes gerekir ve ekstra kafes temizli ekstra harcamalar ve hamilelikte ekstra özen .. Ama illa çiftleştiricem diyosan ,

--Babanın anneden büyük ve tecrübeli olması , hamile kalma olasılığını arttırır.
--Dişi kendini 4 günde bir hazır hisseder , dişiyi erkeğin kafesine koyulur kavgalar çıkarsa ,
Kafes dışında beraber yemek vermeler yapılabilir .Alıştırabilirsin .4 günde 1 deneyeceksin ve gözünün önünde olacaklar .

Nasıl yani kız kıza çiftleşebilirler mi ? Yavru hamster istiyorum ben,

-ErgünCan-
27.08.11, 07:18 PM
Ahahahahh :D Sesli güldüm yaa :D Ben yazdıklarından şöyle anladım ; Hamsterini hamile sanıyorsun ve hamile olmasını istiyorsun ancak , 1.5 ay geçti ve aslında yavru taşımadığını anladın .Tekrar hamile olmasını istiyorsun ve bunun içinde bir erkek gerekiyor . Sende nasıl çiftleştirebileceğini soruyorsun ve bende cevap veriyorum ? Kız kıza tabi ki çiftleşmezler .Eğer Dişi hamsterinin hamile kalmasını istiyorsan bir erkek hamster alacaksın :)

ertasdzxc
27.08.11, 07:21 PM
Tamam.Benim hamsterimin kafesi baya büyük çiftleştirdikten sonra araya bişeyler koyup kavga etmelerini önleyeceğim ??

-ErgünCan-
27.08.11, 07:25 PM
Normalde de zaten aynı kafeslerde bakamayacağına göre , 4 günde 1 dişiyi kafesinden çıkarıp erkeğin yanına koyacaksın .Bu durumda hamilelikte de aynı kafeste kalmayacaklar ki - hamile değilken bile ölümcül kavgalar olacak iken , Dişinin hamilelik stresi buna eklenince :) Ve hamilelik süresince Bol proteinli besinler vermelisin ( makarna gibi ) . Cinsiyet-Üreme-Doğum ve beslenme bölümüne göz atabilirsin .

ertasdzxc
28.08.11, 11:48 AM
Syrian hamstera gonzales eş alsam olur mu ?

depdelim95
28.08.11, 03:48 PM
Olmaz. :D Syrian-Syrian Gonzales-Gonzales çiftleşir.Döller aynı türden olmalı.Aslında bu iyi birşey çünkü ; gonzlesler bir başka güzel.

Macubass
28.08.11, 07:01 PM
Yoksa düşünsene syrineles diye bir tür çıkardı herhalde. Yoksa gonrian mı demeliyim? :D

ertasdzxc
30.08.11, 03:33 PM
Bence syrianlar daha iyi :D

Merlas
30.08.11, 03:46 PM
Nasıl yani kız kıza çiftleşebilirler mi ? Yavru hamster istiyorum ben,
Kahkaha attım :D

ertasdzxc
31.08.11, 10:58 AM
Kahkaha attım :D

Lezbiyen hamster :D

edanur149
19.11.11, 02:05 PM
merhaba bu siteye yeni üye oldum ve 2 tane gonzelesim var.biri dişi diyeri erkek.dişinin adı cicime diyeride romeo.dişinin hamile olduğunu düşünüorum çünkü evlerine talaş topluyorlardı ve evi yemeklerle doluydu.herhangi bir şişilik göremedim.kavgada etmiyorlar tersine çokta iyi geçiniyorlar.birgün evini temizledik ve sonra evine girmediler talaşta toplamadılar.hep evin yanına yatıyorlar.yattıkları yere hep talaş toplamışlar ve uyanık oldklarını hiç görmedim.arada öldüklerini sanıp kafesi salııyorum ama hayla yaşıolar.memleri daha belirgenleşmemiş.sizce cimcimem hamilemi...???

edanur149
19.11.11, 02:11 PM
merhaba bu siteye yeni üye oldum ve 2 tane gonzelesim var.biri dişi diyeri erkek.dişinin adı cicime diyeride romeo.dişinin hamile olduğunu düşünüorum çünkü evlerine talaş topluyorlardı ve evi yemeklerle doluydu.herhangi bir şişilik göremedim.kavgada etmiyorlar tersine çokta iyi geçiniyorlar.birgün evini temizledik ve sonra evine girmediler talaşta toplamadılar.hep evin yanına yatıyorlar.yattıkları yere hep talaş toplamışlar ve uyanık oldklarını hiç görmedim.arada öldüklerini sanıp kafesi salııyorum ama hayla yaşıolar.memleri daha belirgenleşmemiş.sizce cimcimem hamilemi...???