PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çifleşirler mi acill

aleyna-su
25.08.11, 06:09 PM
öncelikle babaları farklı olmasına ragmen anneleri aynı bu çocuklarda bir sorun yaratır mı?:( kızımın cocukları olmasını istiyorum ve aynı kafeste yaşıyorlar fakat kafesleri müstakil ve gerçekten büyük.:rolleyes: kendilerine ait evleri var içinde. fakat kardeş kardeş birlikte uyuyorlar.:eek: geçenlerde oğlumun testisleri öyle şişmişti ki veterineer hekimimize götürdüm. çifleşmesi lazım dedi. :Döteki sabah testisler inmişti bu kızımla çifleştiği anlamına mı gelir ve aynı kafeste yaşamaları çifleşmelerin etkiler mi??:confused:

-ErgünCan-
25.08.11, 06:46 PM
Hiçbir şey anlamadım .Hamsterlerin cinsi ne öncelikle ? Ancak şöyle birşey var , cinsi ne olursa olsun yavrular da hamile kalabilir ki , cinsi suriye ise zaten öldürücü kavgalar kesinlikle bir zaman sonra olur .Sen önce yavruları sahiplendir . Hamsterlerinin cinsi nedir ?

depdelim95
25.08.11, 06:59 PM
Kardeşler çiftleşirmi ? çiftleşirse bir sorun olur mu diye soruyo : Anne aynı baba farklı yani üvey kardeşler çiftleşirse bir sorun olmaz çiftleşebilir.Normal kardeşlerde çiftleşebilir.

-ErgünCan-
25.08.11, 07:09 PM
Tabi ki , farklı anne babanın yavrusu ile farklı anne babanın yavrusu çiftleşse daha iyi olur . Ancak akraba olunca da akraba derecesi olmayan yavruların çiftleşmesi gibi olmaz ancak birşey olacağını sanmam .Kardeşler çiftleşir .

Macubass
25.08.11, 08:54 PM
Bildiğim kadarıyla akraba evliliği sakıncalı :D
Ama insanlarda.

MuRDeRWoLF
25.08.11, 09:40 PM
Bildiğim kadarıyla akraba evliliği sakıncalı :D
Ama insanlarda.

:D:D:D yorumu okuyunca koptum ya :D:D:D bi köydeki tüm insanlar akraba evliliği yapmış ve hepsinde aynı hastalık var :D:D:D beyin bedava :D:D

Merlas
26.08.11, 12:11 AM
1- Aynı evde yaşayıp yaşamamaları farketmez, yeterli olgunluğa gelmişler ise çiftleşeceklerdir.

2- Anne, Baba, Kardeş ayırımı yapmadan çiftleşirler.

3-Yumurtalıklarının şişip inmesinin çiftleşmeyle ilgisi yok. Erkek hamster lar yumurtalıklarını içeriye çekip dışarıya salabiliyorlar. Genelde hava sıcak olduğunda ferahlamak için dışarda tutar, soğuk olunca içeri çekerler.

4-Kromozom dizilimi ve hastalık taşıyan genler insanlardan farklı olduğu için Kan bağı insanlardaki gibi sorun yaratmaz. Yalnız hamsterların gen havuzu şu an bile oldukça dar aynı aile içinde çiftleşmeler havuzun daha da daralmasına sebep oluyor.

5- Eğer hamster ınızın türü Campbell (halk arasında gonzales) ise ayırmanıza gerek yok, yalnız ne kadar çok beraber tutarsanız o kadar çok ürerler. Eğer yavrulara iyi bir ortamda bakamayacak veya onları sahiplendiremeyecekseniz çiftleşmelerine engel olun.

DişisLy
26.08.11, 02:41 AM
aynı evde yaşıyorlar çifleşirler mi?
Çiftleşecek olgunluğa geldilerse evet. Ama eğer Suriye Hamsterı'ysalar çok büyük kavgalar çıkabilir. Ki bu ölümcül bile olabilir.

anneleri aynı ama babaları farklı çifleşirler mi?
Çiftleşirler. Aynı anne - babadan doğan kardeşler bile çiftleşir.

oğlumun yumurtalıkları şişti sonra indi çifleştikleri anlamına mı gelir?
Çiftleşme isteğinin geçtiğini gösterir. Ve büyük ihtimâl çiftleşmiş demektir.

kan bağları olduğu için çocuklar sakat doğar mı?
Sakatlık olmaz ama anne kolunu bacağını yiyebilir yavruların. Nedense benim hamsterım öyle yapmaya başlamıştı.

evde çok iyi nlaşıyorlar fakat çocukları olursa yine de ayırmam gerekir mi?
Suriye Hamsterı'ysalar zaten ayırmalısın. Dişi ve erkeği bile. Eğer Campbell'sa baba yavrulara alışabilecekse aynı kafeste kalabilirler. Alışamazsa sadece babayı ayrı yere alırsınız. Anne yavrularına alışkın olacaktır zaten.

aleyna-su
30.08.11, 10:34 PM
gonzales cinsi ve ben hamile kalmasını istyorum bi sorun olur mu? nasıl çifleştirebilirim çifleşmeleri için kafeslerini ayırmalı mıyım ??

aleyna-su
30.08.11, 10:36 PM
daha çabuk çifleşmeleri için yapabileceğim başka bir şey yok mu??

Macubass
30.08.11, 11:24 PM
Allah yardımcın olsun.

Merlas
02.09.11, 07:11 PM
Dişi 4 günde bir çiftleşmek için hazır oluyor. Eğer çiftleşmiyorlar ise tavsiyem birbirinden ayırın ve dişinin hazır olduğu günü tespit edip o gün beraber ayrı bir bölgeye yerleştirin.