PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamsterımın neyi var?

Şakaron
08-20-2011, 11:21 PM
beyler bayanlar, hamster'ım son 2 gündür bir garip davranıyor. Mesela, ben arada sırada kafesini açarım kendi çıkar dolaşır sonra tekrar içeri girer. Ama 2 gündür açmama rağmen kafesinden çıkmıyor. Böyle kafesine vurunca yada çağırınca üst kattan aşağı gelirdi yemek falan mı vericem diye artık gelmiyor. Bugün çekirdek falan verdim yine sürekli yalıyor vücudunu. Normalden farklı davranmaya başladı neden olabilir?

5 aylık bu arada, gonzales dişi

WooLey :)
08-20-2011, 11:28 PM
çiftleşme dönemine gelmiş ve huzursuz olabilir.

Merlas
08-20-2011, 11:58 PM
çiftleşme dönemine gelmiş ve huzursuz olabilir.
Böyle birşey yok. Olgunlaştıktan sonra zaten her 4 günde bir dişi hamster çiftleşebiliyor.
Hamster'lar sürekli aynı ruh halinde olacak diye birşey yok. Bazen karakterleri bile değişebiliyor. Siz sağlığının yerinde olduğundan emin olun yeter.

WooLey :)
08-21-2011, 12:37 AM
Böyle birşey yok. Olgunlaştıktan sonra zaten her 4 günde bir dişi hamster çiftleşebiliyor.
Hamster'lar sürekli aynı ruh halinde olacak diye birşey yok. Bazen karakterleri bile değişebiliyor. Siz sağlığının yerinde olduğundan emin olun yeter.

sende diyosun ki yetişkin hamsterlar . yeni yetişkin bir hamster olduğu için manasında söyledim onu ben

Merlas
08-21-2011, 12:48 AM
sende diyosun ki yetişkin hamsterlar . yeni yetişkin bir hamster olduğu için manasında söyledim onu ben

Tartışma yaratmak için söylememiştim, sadece 5 aylık olduğunu belirtmiş o yüzden. 40 günden sonra zaten çiftleşecek olgunluğa erişiyorlar. Eğer çiftleşme ile ilgili olsaydı daha önceden de olmalıydı, sadece bunu belirtmek istedim.

Ha bir de dişi hamsterlar da haleti ruhiye, diğer bir değişle ruh hali değişikliği sık sık görülür, eğer sağlığında bir problem yok ise, bu niye eskisi gibi davranmıyor diye çok üstüne gitmemek lazım. Kendi haline bırakın hayvancağızı.

Şakaron
08-21-2011, 03:03 AM
sağolun inşallah sağlığıyla ilgili bişey yoktur, normalde yemini üst kata evine taşırdı ama şimdi taşımamış