PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım!

cal_cag
08-14-2011, 09:40 PM
arkadaşlar bugün ekmek almaya indiğimde mahalledeki çocukların bi kutuda bişeyle uğraştıklarını gördüm .merak ettim gittim baktım el kadar bi kediyi kutunun içine minderin üstüne koymuşlar yanına da içemiceği bi kaba süt koymuşlar resmen eziyet ediyorlardı kediye .hemen aldım ve çıkardım kendim süt koydum sanırım bacakları kırık yerinden kalkamıyor. süt sanırım azıcık içmiş . hasta :( yarın veterinere götürcem ama götürne kadar yapabiliceğim bir şey varmı die sorucaktım .bu durumdayken ne yiyebilir mesela ?

DişisLy
08-14-2011, 10:19 PM
Anladığım kadarıyla kedi bayaa küçük. Bu yüzden kaptan süt içmesi neredeyse imkansız. Yavru kediler için veterinerlerde biberonlar var. Onlardan alıp, sütü sulandırıp içirebilirsiniz. Ve çok küçük olduğu için az içecektir. Bu yüzden çok çabuk acıkacaktır. 2 - 3 saatte bir beslemeniz gerekecektir. Şu an biberon olmadığına göre serçe parmağınızı ılık süte bandırıp kedinin ağzına verebilirsiniz. Sütü parmağınızdan emebilir. Ben kedimin bir tanesini böyle büyüttüm.

Ayaklarının kırık olma ihtimâli varsa yarın acilen veterinere götürmelisiniz zaten. :/

cal_cag
08-14-2011, 11:55 PM
evet kedi çok küçük ! tek elinizde rahat durabilir ! hamsterdan birazdaha büyük :D çok teşekkür ederimm

MuRDeRWoLF
08-15-2011, 12:47 AM
arkadaşlar bugün ekmek almaya indiğimde mahalledeki çocukların bi kutuda bişeyle uğraştıklarını gördüm .merak ettim gittim baktım el kadar bi kediyi kutunun içine minderin üstüne koymuşlar yanına da içemiceği bi kaba süt koymuşlar resmen eziyet ediyorlardı kediye .hemen aldım ve çıkardım kendim süt koydum sanırım bacakları kırık yerinden kalkamıyor. süt sanırım azıcık içmiş . hasta :( yarın veterinere götürcem ama götürne kadar yapabiliceğim bir şey varmı die sorucaktım .bu durumdayken ne yiyebilir mesela ?

:/ yazık hayvancağıza ya.ben de iğnesiz şırıngaya koyup içirmenizi önerecektim belki öyle içebilir biz öyle kuş besliyorduk :D

cal_cag
08-15-2011, 03:36 AM
bie et şişenin ucunu delip yapmaya çalıştık bi nevi şırınga gibi bir şey olsun diye ama olmadı braz çti sna aksırıp tıksırdı genzine kaçtı heralde :) gene de teşekkür ederim

MuRDeRWoLF
08-15-2011, 12:21 PM
:) önemli değil

cal_cag
08-15-2011, 07:08 PM
veterinere ulaşamadım .hayvanın bişeyler yemesi lazım ama açmıyoki ağzını.bugün şırınga aldım süt verirken biraz içti sonra ağzındakileri tekrar çıkardı :( ne yağıcağımı bilmiyorum bi kaç güne kesin veterinere götürcem .artık hayvana kim ne yaptıysa çok korkuyo :( asıl bunu yapan insanlara hayvan demek lazım da neyse!!

cal_cag
08-15-2011, 09:56 PM
bu da resmi :D

GhosT_26
01-01-2012, 07:04 PM
gözleri ne kadarda güzelmiş :)