PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamsterım ve tüyleri.

tugce35
08-13-2011, 09:03 PM
selam arkadaşlar foruma yeni kaydoldum. bir sorunum var 2 aydır baktıgım bır hamsterım var ve son 3 4 gündür boynundaki tüyler dökülmeye başladı. araştırıyorum burdada sizlere sormak istedim. ben evde yokken küçük kuzenlerim sluğunu sıkıp talaşların ıslanmasını sağlamışlar eve gelip bunu ögrendiğimde hemen değiştirmiştim talaşları ve simdi bu hale geldi boynunun sağ tarafındaki tüyler döküldü. sizce ne yapmalıyım. yardımcı olurmusunuz. 2640 fotoğraf koydum. becerdim sanırım bilmiyorum:) pek belli olmuyor ama yardımcı olur diye düsündüm

Merlas
08-13-2011, 09:37 PM
Hamster ların tüy dökmesinin en büyük sebebi yaştır. Eğer hamster 2 yaşından büyük ya da yaklaşıyor ise bu tüy dökme normal olarak görülebilir.
Eğer daha genç ise nedeni büyük ihtimalle bit veya pire dir. Herhangi bir petshop tan hamsterlara uygun bir pire ilacı alıp kafesi tamamen temizledikten sonra hamster a uygulayın.
Bir başka neden ise vitamin eksikliği olabilir, kullandığınız yem eğer kaliteli değil ise değiştirmeyi düşünün.

Umarım yakın zamanda iyileşir. Geçmiş olsun.

tugce35
08-13-2011, 09:50 PM
inşallah iyileşir tavsiyelerinizi denicem tesekkür ederim..

hamsteradmin
08-13-2011, 09:55 PM
Tüy dökülmesinin sebebi bazı deri hastalıkları da olabilir, mümkünse bir veterinere gösterin. Dökülen bölgede kaşıntı, kızarıklık, yara var mı bunlar yol gösterici olabilir. Baticonla dezenfekte edilebilir.
Bu arada küçük kuzenler size söylemeden tüyleri çekiştiriyor olabilirler mi diye aklıma geldi.

Geçmiş olsun

DişisLy
08-13-2011, 10:21 PM
Hamsterlarda mantar oluyor mu bilmiyorum ama kedilerde de mantar olduğu zaman mantar dökülünce bu şekli alıyor deri. Bir dahada tüy çıkmıyor. Belki mantar olabilir. Bilen bi veterinere sorarsanız internettende - telefondanda olsa yardımcı olurlar sanırım.