PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sakatlandık biz.. yardım edebilir misiniz?

hwesta
08-03-2009, 06:39 PM
merhabalar..benim bi kaç sorum olucaktı.. kızım Kolpa (yaklaşık1,5 yaşında) bi kaç gün önce kafesinden kaçıp evdeki köpekten korkmuş ve kendini yaralamış.. sol arka ayağı takılmış sanırım bi yerlere ve üzerine basamıyo.. veterinere götürdüm ancak yapılacak hiç birşey olmadığını 15 gün içinde kendini toparlayacağını bacağı kırılmışsa zaten bi şekilde kaynayacağını ya da yalancı eklem oluşacağını söyledi.. kızım çok keyifsiz sürekli uyuyo arada bir uyandırıyorum sadece su içiyo ve uykusuna geri dönüyo.. bugün 3.gün yemek yedirmek için uyandırdım ancak istemedi ve artık gözlerini de açamıyo.. sanırım fazla uykudan kapanmış çünkü bi akıntısı yada morarma fln yok.. elime gelmiyo.. basamak oluşturup karnının altından fln elime alıp gözlerini nemlendirmeye çabaladığımda da ciddi bi şekilde ısırıyo .. ne yapmalıyım gözüne merhem fln bişi sürmeli miyim.. açıkçası ne yapacağımı bilemedim fikri olan varsa yardımcı olursanız sevinirim..

Seg
08-03-2009, 06:44 PM
Benim hamster'ımında ayağı kırık veterinerler hamster konusunda ümitsiz ne varsa kedi ve köpekle ilgileniyorlar onlarda daha çok para varmış.

yaklaşık ayağı 2-3 ay oldu sanırsam kırık ve kaynama söz konusu değil çünkü hareketli bir canlı.Benimkininde sol arka ayağı eğer bir çözüm yolu bulursan veya bilen vars asöylerlerse sevnirirm.merhem falan sürme gözlerini açar zamanla...

merhem sürersen daha kötü olur sonra bilmeden hiç bir iş yapma AMAN !

hwesta
08-03-2009, 06:51 PM
katılıyorum bu kedi köpeğe daha fazla önem verme konusuna.. zaten ümitsiz bi halde 3 veteriner gezdim.. hamsterim hareketli diyince aklıma geldi eğer hareketliyse o kırılan kemikler birbirine sürte sürte torpülenir ve yalancı eklem oluştururlarmış yani artık canı da yanmazmış ancak kaynama söz konusu olmazmış..ilgisiz veterinerin yalancısıyım.. peki bi süre daha beklemeliyim..şimdilik en acil sorunumuz yemek yemeyip sürekli uyuması sanırım

episodetwo
08-03-2009, 07:13 PM
bişi sölicem topallıyomu yoksa ayağı kırıkmı böle sallanıyomu ayağı

hwesta
08-03-2009, 07:16 PM
sallanmıyo ancak hani öne doğrudur ya parmaklar , bizde ayak üstü yere paralel sürtüyo ayağını yanında çekiyo .. biraz daha koyu rengi o ayağın diğerlerine göre daha pembe.. tabanına basamıyo

episodetwo
08-03-2009, 08:18 PM
bşi olmaz merak etme sıkma canını kırık olsa bile düzelir çatlak olsada düzelir benim geçen seneki hamsterlar dan biri masadan düştü ayağını sıkıştırdı menteşeye kırılmıştı sağolsun veteriner anlayışlı çıktı ayağını kibrit çöpüyle destek vererek yara bantıyla yapıştırdı kemirmesin diyede kafasına kap gibi bişi taktı ama böle kendimiz yaptık kartondan kafasına geçirdik ettik sonrasında ayağı iyileşti ama çok az bi farkla yamuk kaynadı ondan sonra çemberi döndürüyodu hemde çok hızlı kafesin her yerine tırmanıyodu iyileşmişti 7 ay daha yaşadı ondan sonra kafesin tellerinin arasına kaçmak için kafayı sok kafasını sıkıştırmış bende uyuyodum sabah kalktığımda pişmiş kelle gibi sırıtıyordu hayvan tellerin arasına sıkışmış çok üzülmüştüm

hwesta
08-03-2009, 10:36 PM
okuyup içimi rahatlatmaya çabalarken ilk cümlelerinde ...sonrasında gelen hikaye pek fenaymışş:) umarım düzelir bildiğim kadarıyla daha en az 1 sene daha yaşaması gerekiyo.. peki sence bu kadar çok uyuması normal mi? ben uyandırmadığım sürece uyuyo arada bi yer değiştiriyo ancak uykuya devam..

episodetwo
08-03-2009, 10:41 PM
uyuması normal çünkü bende beyaz erkek olanı ilk aldığımdan beri uyuyo sadece yem yemek yemek için kalkıyo suyunu içiyo tekrar yatıyo bide :D dişi aldığım zaman çiftleşmek için hareket ediyo :ÇD