PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bebek ve kafes temizligi

AsCoRbAt
31.07.11, 08:10 PM
daha 1 haftalık bir yavrumuz var kafesi ellemiyorum erkegi ayırdım ama kafes 2 haftadır pis duruyor kafesi kaç hafta sonra temizleyebilirim erkegi yanına koyabilirim ?
teşekkürler...

DişisLy
01.08.11, 12:46 PM
Yavru anneyi emmeyi bırakıpta kendi yemini kendisi yiyene kadar beklemenizi tavsiye ederim. Kafesi temizlersiniz anne rahatsız olur, yavruyu beslemekten vazgeçer, ölebilir. En iyisi yavru kendi başının çaresine bakana kadar beklemek. Çok çabuk büyüyorlar zaten. En fazla 1 ya da 1 buçuk hafta daha beklersiniz. Erkeğide yavru sütten kesildikten sonra aynı kafese koyabilirsiniz. Tabii Suriye değillerse.

AsCoRbAt
01.08.11, 05:35 PM
teşekkürler bu gün bir anneyi elimize almamın gerekti umarım sorun teşkil etmez

-ErgünCan-
01.08.11, 10:09 PM
Yavruyu ve kafesi Yavru katı yem yiyene kadar bırakmayacaksınız.Bir sorun teşkil etmez elinizde almanız anneyi.Yavrular 1 aylık olana kadar anne ile babayı yada yavrularla babayı yan yana getirmeyeceksin.Ancak 1 aydan sonra aynı kafese koyabilirsin .Ancak tavsiye etmem .Yeni hamilelikler olur ki buda anne için fazla protein kaybı demek .

AsCoRbAt
02.08.11, 01:22 AM
Yavruyu ve kafesi Yavru katı yem yiyene kadar bırakmayacaksınız.Bir sorun teşkil etmez elinizde almanız anneyi.Yavrular 1 aylık olana kadar anne ile babayı yada yavrularla babayı yan yana getirmeyeceksin.Ancak 1 aydan sonra aynı kafese koyabilirsin .Ancak tavsiye etmem .Yeni hamilelikler olur ki buda anne için fazla protein kaybı demek .

ben de bu gün gitti ballı kıraker kuru meyeler aldım anneyi iyi beslemeye çalışıyorum :)