PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bahtsızım ben ya ...

depdelim95
07-26-2011, 01:16 PM
Annem ve babamı ikna ettim.Onlara sözler verdim.Aldırıyordum Hamsterımı.Telefon çaldı açtım.Amcamlar bize gelecekmiş , gelin tabi dedim.Demez olaydım.Amcam geldi , babamda hemen hamsterdan bahsetti , amcamda olurmu öyle şey , fare mi besliceksiniz , gibi herzamanki replikler bilirsiniz :( . En sonda dediki amcam alırsanız bir daha size gelmem dedi.Babamda dedi ki O zaman fikrim değişti kardeşim önce gelir dedi.Fikrini değiştirdi.Ya öyle bahstsızım ben öyle kadersizim.:mad::(:mad::(

tofy
07-26-2011, 01:50 PM
Bizim de babamın arkadaşı aynı şeyi söylemişti, ben de gelmezsen gelme demiştim. Sonra herkes sustu. :D Bence al, ve amcanda saklarsın ayrıca size her gün mü geliyor niye bu kadar önemli evde hamster olması?

depdelim95
07-26-2011, 02:07 PM
Amcamlardan başka gelenimiz gidenimiz çok olmaz , babam yurtdışındanda kaldığı zaman başka kimsemiz olmuyor bende dün dedimki babamın fikrini değiştiricek birisi olursa onunla konuşmam diye ortalık biraz karıştı.

tofy
07-26-2011, 02:12 PM
Amcanızdan gizleyin, bu kadar zor bir şey olmamalı. Ama görürse de o zaman kötü olabilir. Gerçi ben bu tür şeyleri fazla önemsemem bana birisi 'alırsan bir daha gelmem' dese de şaka olarak algılarım ve yine de alırım. Şaka yapmış olamaz mı?

tatlı tarçınım
07-26-2011, 02:35 PM
istersen sakla ama belki amcana durumu anlatabilirsin, amcan seni anlarsa belki babanla hem fikir olurlar o zaman hamster da alırsın

-ErgünCan-
07-26-2011, 02:41 PM
Aynen al.Amcan sizin evde yaşamıyor.Onu ne ilgilendirir anlamış değilim.

tatlı tarçınım
07-26-2011, 02:44 PM
doğuru hem belki tanıyınca hamsterları sevecek nereden biliyorki...

-ErgünCan-
07-26-2011, 02:45 PM
Ön yargı işte.

tatlı tarçınım
07-26-2011, 02:50 PM
öyle çok gıcık oluyorum, annemde sevmiyordu bi aldım yanından ayrılmıyor şimdi...

depdelim95
07-26-2011, 02:55 PM
Ya öyle diyemem ben işte.Yani anlattığım gibi burda fazla kimsemiz yok.Başımıza birşey gelse ilk yetişecek kişi amcam.Ben şimdi sen gelme nasıl diyeyim.Amcam inatcı keçinin tekidir.Hamsterlar hakkında herşeyi farkları anlatmama rağmen önyargı kırmak çok zor.

tatlı tarçınım
07-26-2011, 02:57 PM
anlıyorum, ozamn saklama yönteminimi denesen sence...

depdelim95
07-26-2011, 03:04 PM
Hamsterı alacak olan babam olduğu için oda benim gibi düşünüyor , yani yakalandığımzıda pek iyi olmaz.Ki ben öyle ne yani böcek falan mı bu pis bişeymi yada utanılcak bişi mi yapıyoruz saklayalım. Çok canım sıkkın arkadaşlar anlayacağınız ne diyim buda benim lanetli hayatım of ...

tatlı tarçınım
07-26-2011, 03:16 PM
öyle deme, her şeyin çözümü var.
Belki amcan geldiğinde hamsterini bir arkadaşına verebilirsin
arkadaşina yapmasi gerekenide söylersin...

tofy
07-26-2011, 03:18 PM
Açıkçası ben, hep acaba gelicek mi, ne zaman gelicek, arkadaşım iyi bakabilir mi gibi şeyler düşünmektense hiç almam.

tatlı tarçınım
07-26-2011, 03:24 PM
oda doğru ama amcasi kaç gün kalacak ona göre hamsterin bakimini yapıp verebilirsin
kontrol etmeyede gidebilir ama hamster bunlar çölde yaşayan dayanıklı hayvanlar.

DişisLy
07-26-2011, 03:29 PM
Bence bu durumu çok ciddiye alıp üzme kendini. Benim anneannemle, babaannemde istemiyordu hamster. Kedi, köpek... Alırsan o eve girmem bi daha diyorlardı. Hamsterı aldığımda babamdan saklamam için babaannem yardım etmişti. :) Ben aldım oğlum torunuma demişti. Anneannem Casper yavruladığında bizden daha çok sevinmişti. Bence bunlar sözde olan şeyler. Alırsın odanda durur. Evin heryerini didik didik kontrol edecek değil ya. Tesadüf eseri görürse sorun çıkarırsa biraz duygu sömürüsü yaparsın amcana. Açar buradaki başlıkları okutursun. Zararsız bi canlı olduğunu, fare olmadığını...

tatlı tarçınım
07-26-2011, 03:34 PM
aynen fazla üzme kendini

tofy
07-26-2011, 03:46 PM
Ama herkesin karakteri aynı olmuyor, hayvanları gerçekten sevmeyen insanlar da var. Sizin babanenizin hayvanları sevmesi çok güzel bir şey :) Ama maalesef herkes aynı olmuyor.

DişisLy
07-26-2011, 03:50 PM
Ama herkesin karakteri aynı olmuyor, hayvanları gerçekten sevmeyen insanlar da var. Sizin babanenizin hayvanları sevmesi çok güzel bir şey :) Ama maalesef herkes aynı olmuyor.

O zaman hamster sevdasından vazgeçmeli arkadaş. Yapacak birşey yok. :/

depdelim95
07-26-2011, 04:04 PM
Yani evimizde yaşamayan , hamster almamam için bir neden sunamayan amcam yüzünden vaz mı geçmeliyim.Aslında geçtim bile.Bütün hayallerim dün akşam yıkıldı.Babam fikrinin değiştirmiştir bence ben sormadım ama , soramamda neyse artık.Çok sağolun.Diyecek fazla bişi yok...