PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elime almak

Kemirmetelleri
07-25-2011, 10:26 PM
Hamsterimi 7 aydır elime alamıyordum ve almaya karar verdim.Büyük bir kutuya koydum ve orada elime alıştırdım.Öncede sevmeme izin vermezken şu an rahatlıkla sevebiliyorum.Belki elimi ısırır diye eldiven giyip elime almaya çalıştım.Elimi ısırmadı ancak elimden hemen kaçmak istedi.Elime geliyor azıcık elimi kaldırıyorum hemen iniyor kutuya.Suriye hamsteri halbuki yanı bir sorun olmaz diye düşünüyordum.Elimde çok hareketli duruyor acaba kutudan kaçmak için yükseklik arıyor mu diye düşünüyorum.Ancak yavaş yavaş eldiveni çıkaracağımı düşünmüştüm eldiveni çıkarabilirim ancak hemen kaçmak istiyor elimden elime yem koyuyorum yemi alıyor elime geliyor hafif havaya kaldırıyorum hemen aşağıya inmek istiyor ne yapabilirim?Lütfen bir taktik verin.Bu yaramazı elime almak istiyorum :)Zamanla elime alışıp elimde kalır mı?

-ErgünCan-
07-25-2011, 10:32 PM
7 ay gerçekten uzun bir zaman olmuş.Ve hamsterlerin yaşları arttıkça alıştırması daha da zorlaşıyor.Kutu tedirgin edebilir.Çünkü 4 tarafı kapalı olan farklı bir ortama sokuluyor hayvan.Eldiven giymen yanlış olmuş çünkü amacımız senin kokunu tanıtmak.Tabiki aşağı atlamaya çalışacak,7 ay olmuş ve daha ilk defa elinize alıyorsunuz.Ancak herşeyden önce hamsterin de bir karakteri var,uysal bir hamsteri ele alıştırmak daha kolaydır,ki bence sizinkide uysal :) Kafes dışından yiyecekler,o uyanıkken gidip onunla kısık sesle konuşurken yemek vermek,belli bir saatte dışarı çıkarıp sevdikten sonra yiyecek ile ödüllendirip kafesine geri koymak,alıştırmanıza yardımcı olacaktır. '' [Only Registered Users Can See Links] '' bu konuda size yardımcı olur.Kafanıza takılanlar olursa yazarsınız :)

Kemirmetelleri
07-25-2011, 10:35 PM
Eldiven çıkaracağım zaten de yani bir süre sonra elimde kalır dimi :D 1-2 hafta sonra

-ErgünCan-
07-25-2011, 11:38 PM
Ne anlamı kalıyor ki ? Başka bir insana alıştırıyorsunuz hamsteri.

Kemirmetelleri
07-26-2011, 09:37 AM
Eldiveni 1 günlüğüne elimi ısırıyor mu diye giymiştim bu gün eldiveni çıkaracağım.Eldivensizken 1-2 hafta sonra bana alışır dimi yani kalır dimi elimde

tofy
07-26-2011, 02:09 PM
Ben 1.5 aylık hamsterımı 2 gün önce aldım ve dünden beri elime alabiliyorum, hayvan sanki ısırmayı bilmiyor, kendini çok sevdiriyor. Bence 1-2 haftadan kısa sürer size alışması. En fazla 1 hafta diyebilirim benim hiç bir hamsterımın bana alışması 1 haftadan uzun sürmedi.

DişisLy
07-26-2011, 03:24 PM
Ben 1.5 aylık hamsterımı 2 gün önce aldım ve dünden beri elime alabiliyorum, hayvan sanki ısırmayı bilmiyor, kendini çok sevdiriyor. Bence 1-2 haftadan kısa sürer size alışması. En fazla 1 hafta diyebilirim benim hiç bir hamsterımın bana alışması 1 haftadan uzun sürmedi.

Aynen. Nazik davrandıkça ve yakın oldukça size alışması çok kısa sürüyor. :)

tatlı tarçınım
07-26-2011, 03:30 PM
doğuru nazik olmak gerek mıncıklamak değil

tofy
07-26-2011, 03:49 PM
Hele de sırf sevebilmek için uykusundan uyandırmak yada saklandığı yerden çıkartmak çok yanlış bir şey, o tür şeyler yapmadığınızda ve ona güven verdiğinizde o size alışır zaten. :) Önemli olan onun size güvenmesini sağlamak, böyle olunca siz de ona güven duymaya başlıyorsunuz.

tatlı tarçınım
07-26-2011, 09:12 PM
doğru

osman5566
08-14-2012, 09:57 PM
2 gun once aldım gonzales çarkında tam 3 saat dondu ama elime gelmıor kacıor sabun gibi aynı :)