PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Idrar yapamama (Onemli)

merlin
07-23-2011, 12:31 AM
Merhabalar,

Hamsterimizda yakin zamanda kanli idrar sorunu baslamisti. Erken farkettigimiz icin enfeksiyon ilaclari ve bol sulu beslenme ile normale dondurduk. Ama bugun de idrar yapamama sorunu basladi. Tuvaleti icin bir kasesi var onun icinde dakikalarca bekliyor aci bir ses cikariyor ama idrarini yapamiyor. Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mi acaba? yada yardimci olabilecek birilerine ihtiyacimiz var.

Normal bir insan bunyesi olarak dusunursek ki bir kismi benzeyen hayvanlar 24 saat icerisinde bobreklerinden atamadigi urin kanina karisip zehirleyecek ve olumune sebep olacak. O nedenle getirin bakalim gibi bir zamanimiz kaldigini pek sanmiyorum. simdiden tesekkurler.

tofy
07-23-2011, 12:34 AM
Hemen veterinere götüremez misiniz?

merlin
07-23-2011, 12:35 AM
Isin kotu yani malesef hamster konusunda herhangi bir fikir sahibi olan veteriner cevrede yok. Istanbul Avcilardayiz ve tanidigimiz pet shoplar da ayni dertten yakiniyorlar.

tofy
07-23-2011, 12:40 AM
Gerçekten çok kötü bir durum ve hamsterınız için üzgünüm. Tuvaletini yapamaması yüzünden ölürse bu çok acı bir ölüm olur malesef. Biraz zor olsa da su içirmeye çalıştınız mı?

merlin
07-23-2011, 12:45 AM
Iki damlalik su icirdik ki bu hamster icin oldukca fazla. Yinede tuvaletini yaptigi yerde yapmaya calisiyor ama bisey yok.

tofy
07-23-2011, 12:49 AM
Bir de sulu yiyecekler verseniz, bu sefer de ishal olma ihtimali var. Ama bence bir dilim salatalık verin.

merlin
07-23-2011, 12:57 AM
Sanmiyorum. Zaten yeteri kadar sivi veriyoruz. Yiyecekte yiyor fakat yapamiyor iste bir turlu. herneyse yapacak birsey yok bu saatte veteriner bulmak neredeyse imkansiz olanida anlamiyor. napalim sabahi bekleyip gorucez....

Ama bir bilgisi yada fikri olan herhangi birsey bile olsa yazabilirse sevinirim.

Şerlii
07-23-2011, 08:05 PM
Benim hamsterimin basınada geldi yakında ölecek ama rahatlatmak istiyorsanız erkekse testislerinin 2 yanından hafifçe deliğe baskı yapınız bu çişini çıkaracaktır !

tofy
07-24-2011, 12:11 AM
hayır, sonuçta onun canını veren biz değiliz ve biz öldürmemeliyiz. Bir hamster nasıl öldürülür ki zaten?

tofy
07-24-2011, 12:19 AM
Ben daha fazlasını duymak istemiyorum, dalga mı geçiyorsunuz anlamış değilim.

tofy
07-24-2011, 01:36 AM
Acı çekmelerine göz yummak yerine öldürmeyi tercih etmektense veterinere götürebilirsin.

DişisLy
07-24-2011, 02:29 AM
Dalga geçerek komik birşey gibi anlatmak... Bi gün yatalak bi hasta falan olursanız sizide 5. kattan atsınlar o zaman. Ölürseniz ölürsünüz. Ölmezseniz sürünürsünüz. Ya da en ufak hastalığınızda kafanıza sıksınlar bir kurşun..

cartel_1986
07-24-2011, 02:36 AM
ezıyet cekmektense sıksınlar admın ama bırakıpta o garıbın can cekısmesıne bakmakda hıc de guzel deıl

DişisLy
07-24-2011, 02:39 AM
Ben 3 tane hamsterımın ölümünü izledim. Son âna kadar elimden geleni yaptım. Acı çektiler belki ama öldüremezdim. Can çekişmelerini göre göre neler yapabilirim diye çırpındım durdum. Çünkü öldürseydim vicdan azabı olurdu içimde. Belki yaşayacaktı, yaşamak isteyecekti...

cartel_1986
07-24-2011, 02:54 AM
Admin bence güzel düşünüyorsun,böyle düşünmektede haklısın yaradan insanları aynı yaratmamış her insanın düşünceleri farklıdır zaten aynı olsa herkez hamster besler herkez aynı işi yapardı ozamanda denge kurulamazdı bence her insanın düşünceleri farklıdır ama bende öldüremem açıkcası öldürürüm dememin sebebi tofy çok güzel kızıyor gıcık etmesi güzel oluyor diye takılıyorum (=

Kemirmetelleri
07-24-2011, 10:17 AM
Ya bu hamster çişini yapamıyor.Ve bu olayı yaşayan ve ölen bir hamster DUYUYORSUN.Ama bu olayların tıpa tıp olduğu nerden belli??Bu hamsteri hastalığını teşhis etmeden öldürceksen öldür vicdan azabından kendını de oldur.Zaten için rahat ederse onu oldurdukten sonra hamsterini sevdigin konusunda suphem olusur.Belkı de veterinere götürcen sana ilaç vercek idrar yolları düzelcek belki???Bunu denemeden nasıl yaparsın ki bunu yapana CAHİL denir.

hamsteradmin
07-26-2011, 02:57 PM
cartel adlı üye mesajlarının içeriği nedeniyle banlanmıştır.

Bu başlık sahibine burda zaman kaybetmek yerine birkaç veteriner dolaşmasını, hamsterını da yanında götürüp muayene ettirmesini tavsiye ediyorum. Dozu azaltılarak ilaç verilebilir belki.

tatlı tarçınım
07-26-2011, 03:07 PM
hiç bir şey yapılamıyorsa bir veterinere gidip daha fazla acı çekmemesi için onu uyutabilirsiniz ama istemiyorsan acı çekmesini ben yerinde olsam veteriner bulabilmek için her yeri dolaşırdım. ama sen bilirsin senin hamsterin

mutti159
08-27-2011, 07:02 PM
bu olaylardan sonra hamsterimi geri vericeğim :/ karşımda ölü veya can çekişirken görmeyi kaldıramam

-ErgünCan-
08-27-2011, 07:14 PM
İyi bakarsan , hiçbir şey olmaz .İhmal etmeyeceksin :)

Macubass
08-27-2011, 11:35 PM
ErgünCan tutma beni konuşacağım:

Hayvanların hastalığında onu öldürmeyi düşünen arkadaşlar. Biraz sert konuşacağım, hazır olun. Eğer bir hayvan hastalandığında kolay yönü seçip ötenazi yapmak daha kolay geliyorsa, siz hayvan filan beslemeyin. Çünkü emin olun onlar sizi haketmiyor. Bunu söylemek bana düşmezdi. Kusura bakmayın adminim. Fakat bir hayvansever olarak burada oturup hiçbir şey yapmadan duramazdım. Fakat emin olun türkiyede bu yaygın bir davranış. Onun canını veren biz değiliz. Almaya hakkımız yok. İsterseniz mesajımı editleyin ya da beni banlayın. Bunu burdaki arkadaşlara söylemiyorum. Herkes zaten kendini bilir. Hayatımda hiç bu kadar ağır konuşmadım. Alacağım cezaya razıyım. ErgünCan, Sayın admin, şimdi beni banlayabilirsiniz...

serverous
08-27-2011, 11:36 PM
:) sakin ol şampiyon

-ErgünCan-
08-28-2011, 02:38 AM
Aasdas :D Macubass herşeye özür diliyosun yada herşeyi çok büyütüyorsun. Doru düzgün fikrini söyledin ve hiçte ağır gelmedi bana :D

Macubass
08-28-2011, 11:47 AM
Ben öyle büyütürüm. :)

MuRDeRWoLF
08-28-2011, 01:27 PM
dağılın beyler çok ağır oldu :D:D macubassa hak veriyorum :)

Macubass
08-28-2011, 07:00 PM
Bu benim en ağır konuşmam. Ben çok yumuşak konuşan iyi huylu bir çocuğum. :D

-ErgünCan-
08-28-2011, 07:23 PM
Aferin benim oğluma asdas :D Aferin :D

MuRDeRWoLF
08-28-2011, 07:37 PM
Aferin benim oğluma asdas :D Aferin :D

hahahah :D:D:D:D

MuRDeRWoLF
08-28-2011, 07:38 PM
ErgünCan tutma beni konuşacağım:

Hayvanların hastalığında onu öldürmeyi düşünen arkadaşlar. Biraz sert konuşacağım, hazır olun. Eğer bir hayvan hastalandığında kolay yönü seçip ötenazi yapmak daha kolay geliyorsa, siz hayvan filan beslemeyin. Çünkü emin olun onlar sizi haketmiyor. Bunu söylemek bana düşmezdi. Kusura bakmayın adminim. Fakat bir hayvansever olarak burada oturup hiçbir şey yapmadan duramazdım. Fakat emin olun türkiyede bu yaygın bir davranış. Onun canını veren biz değiliz. Almaya hakkımız yok. İsterseniz mesajımı editleyin ya da beni banlayın. Bunu burdaki arkadaşlara söylemiyorum. Herkes zaten kendini bilir. Hayatımda hiç bu kadar ağır konuşmadım. Alacağım cezaya razıyım. ErgünCan, Sayın admin, şimdi beni banlayabilirsiniz...

başlangıca dikkat "ErgünCan tutma beni konuşacağım" :D:D tutmayın iyi huylu çocuğu :D:D:D

-ErgünCan-
08-28-2011, 07:42 PM
İyi biri ama macubass ya .Kanım ısınmış ona zaten :D

Macubass
08-28-2011, 08:04 PM
Sağolun, sağolun, beni sizler değil Allah yarattı! :D

MuRDeRWoLF
08-28-2011, 08:50 PM
Sağolun, sağolun, beni sizler değil Allah yarattı! :D

Evet sayın seyirciler Macubass fake yaptı :D beni sizler yarattınız diyecek sanmıştık :D hee bu arada imzam nasıl :D:D

mete123
08-29-2011, 04:29 AM
katılıyorum böle şaçma ve cahillikle sakın hareket etmeyin çünkü aynı sorun bendede oldu ve ben başvurdum bana verdiğiniz yiceklerden olucanı yada memeliler biliyorsunuz regl dönemi geire biliceklerini söylediler ama siz ginede götürünfarklı bişiy olabilir

Macubass
08-29-2011, 11:04 AM
katılıyorum böle şaçma ve cahillikle sakın hareket etmeyin çünkü aynı sorun bendede oldu ve ben başvurdum bana verdiğiniz yiceklerden olucanı yada memeliler biliyorsunuz regl dönemi geire biliceklerini söylediler ama siz ginede götürünfarklı bişiy olabilir

Kızma ama ben dediklerinden bir şey anlamadım :o

MuRDeRWoLF
08-29-2011, 07:38 PM
Kızma ama ben dediklerinden bir şey anlamadım :o

bunun nedeninin verdiği yiyeceklerden olabileceğini söylemiş sonrasını ben de anlamadım :D:D