PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kavga

depdelim95
07-22-2011, 04:58 PM
Arkdaşlar forumu devamlı takip ediyorum.Ancak anlamadığım bir konu da bu.Forumdan öğrendiğime göre Suriye Hamsterı tek yaşamaktan gonzalesler çift yaşamktan hoşlanıyorlar.Ama Petshoplarda adam birsürü Syrian ı koymuş diyorki seç beğen.Abi nasıl oluyorda kavga etmeden duruyolar diyince bilmem ki deyip saçma saçma gülüyor.Kim 2-3 tane syrianı bir arada beslemek istemezki ? :):confused::confused:

DişisLy
07-22-2011, 07:21 PM
Arkdaşlar forumu devamlı takip ediyorum.Ancak anlamadığım bir konu da bu.Forumdan öğrendiğime göre Suriye Hamsterı tek yaşamaktan gonzalesler çift yaşamktan hoşlanıyorlar.Ama Petshoplarda adam birsürü Syrian ı koymuş diyorki seç beğen.Abi nasıl oluyorda kavga etmeden duruyolar diyince bilmem ki deyip saçma saçma gülüyor.Kim 2-3 tane syrianı bir arada beslemek istemezki ? :):confused::confused:

Genellikle yavru ve kardeş oldukları için sorun çıkmasada, genelde o akvaryumların içinde büyük kayıplar verilir. Tabii petshop sahipleri bunları müşteriye yansıtmazlar. 2 tane Suriye alsın, aynı yere koysun, biri ölsünki bi daha satayım mantığını kullanırlar..

depdelim95
07-22-2011, 08:05 PM
[B]Ama bu çok canice ya..İnsan bi yere gitse emanet falan verilmez petshopa.Peki şöyle iki katlı bir villa olsa her katında bir ev bir suluk bir yuva yaşayabilirlermi ?[Syrian için]/B]

DişisLy
07-22-2011, 08:24 PM
[B]Ama bu çok canice ya..İnsan bi yere gitse emanet falan verilmez petshopa.Peki şöyle iki katlı bir villa olsa her katında bir ev bir suluk bir yuva yaşayabilirlermi ?[Syrian için]/B]

Hayvan satışı yapan adamdan vicdan beklemiyorum zaten. Balıklar ölüyor alıp timsahın önüne atıyor. Muhabbet kuşu can çekişiyor. Bırak boşver ölcek diyor. ( Ailemi tanıyan bi petshop. O yüzden bana karşı açık sözlü. ) Ben şimdi bunu veterinere götürsem aldığım paradan fazlasını harcıcam değer mi diyor. Kedi, köpek olsa neyse diyor. Petshopçuların düşünceleri bunlar..

Eğer 2 katın birbirine bağlantısı olmazsa, yani görüşmezlerse hiç.. Bi sorun olmaz. :)

depdelim95
07-22-2011, 08:53 PM
Peki birleşik bir kafes alıp ben kendim geçiş yolunu kapatsam ?

DişisLy
07-22-2011, 09:01 PM
Peki birleşik bir kafes alıp ben kendim geçiş yolunu kapatsam ?

Dediğim gibi birbirleri ile temas etmelerini önlerseniz olur. :)

-ErgünCan-
07-23-2011, 12:22 AM
Öyle yine olmaz.Çünkü çok iyi koku alıyorlar.Kafesin diğer bölümündeki suriyenin idrarı,diğer suriyeyi rahatsız edecektir.Ayrıca yaşam alanlarıda küçülecek.