PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhabalar

evanturkey
08-02-2009, 01:52 AM
Merhaba ben berkay, forumda yeniyim bir süredir yakın takipteydim.. Bugün bir tane hamster aldım ev arkadaşımla beraber..
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Aldığımız petshop sürekli alışveriş ettiğimiz bir yer.. Annesi ve 3 yavrusu bir kafesteydi.. Erkek olmadığını söylediler içlerinde. Sormak istediğim şey bana suriye hamster'ı gibi geldi henüz ismini koyamadığımız böcek.Nasıl aynı kafeste durabildiler? Bir de kaç aylık diye sorduğumda doğalı 3 4 ay oldu dediler sizce de öyle mi ? Anneleri gerçekten boyut olarak çocuklarından farklıydı... Cinsiyeti için ben de baktım cinsel organı anüsüne yakın gibi geldi bana.. Son olarak eşleştirmeyi düşünen bizim kıza bir erkek hamster var mı :D İstanbul beşiktaşta oturuyoruz..

episodetwo
08-02-2009, 01:54 AM
hoşgeldin hamsterın çok tatlı güle güle büyüt dikkatimi çeken şey kedi saldırmıyo heralde nasıl oluyo ?

evanturkey
08-02-2009, 01:58 AM
Hoşbulduk, evet pepel çok sakin bir kedidir iran chinchilla 7 8 aylık oldu daha birşeye saldırdığını tırmaladğını görmedim, birbirlerini kokladılar durdular yanyana tabi yalnız bırakmaya cesaret edemem yine de:: ama bir problem olmayacak gibi hamster'ı dışarı çıkarttığımda ..Bir kedim daha var tekir o da rahatsız değil durumdan.. Bizim ev tam bir hayvanat bahçesine döndü bugün itibariyle:D 2 kedi , 1 çift gökkuşağı ispinozu, 1 çift hint bülbülü ve 4 yavrusu.. Sanırım kediler kediliğini unuttu evde:D

episodetwo
08-02-2009, 02:17 AM
:D bendede yakında öle olucak sanırım bu gidişle 2 tane su kaplumbağam var akvaryumda besliyorum burhan ve makbule bide 2 tane hamsterım var dişi erkek episo ve luna luna hamile yakında doğum yapıcak şişti karnı falan. yakında alacağım hayvan ginepig düşünüyorum ondan sonrada igoana teraryumu kurucam ağaç gibi bişi bakıcam toprak falan filan

evanturkey
08-02-2009, 02:25 AM
Güzel yaa.. Hayvanları sevmek güzel şey . Çiftleştirmek için bir erkek bulabilir miyim sence ? Bir de ev arkadaşımla düşünüyoruz daha isim bulamadık değişik birşey::

episodetwo
08-02-2009, 02:44 AM
:D buldum sadece fikir olarak söylüyorum sütlükaramel koy ismini beyaz bide turuncu gibi tüyleri var

hamsteradmin
08-02-2009, 03:49 AM
Merhabalar :) Çok tatlı bir ufaklık bu, Suriye hamsterı kendisi. Aralarında erkek olmadığı söylendiyse dişidir o zaman, sizin tarife de uyuyor. Bana en fazla 3 aylık gibi geldi, yavru olduğu belli. Çiftleştirmek için çok çok erken, daha cinsel istek belirtisi göstermez, 7-8 ay civarı hazır olur. Bu hazır olmak hem cinsel olgunluk anlamında, hem de bir yavruyu sağlıklı büyütebilecek vücut gelişimi anlamında gerekli.

Böcek yazdığın için ismini böcek zannettim önce, hoşuma gitti. Normalde bu tarz isimleri sevmem ama ona yakışmış. Portakal da olabilir. :D

Benim de kedilerim ve kaplumbağalarım var :) Kedili üyelerimin artması çok hoşuma gidiyor. [Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links]) da bizim, oraya da uğrayabilir kedili üyelerimiz.

Kediler her ne kadar sakin olsalar da oyun oynarken yırtıcı olabiliyorlar. Sonradan kedilerine kızmamak için sadece sen yanlarındayken serbest bırak derim. Profilden albümünü tüm hayvanların için kullanabilirsin, diğer hayvanlarımız köşesinde hepsini tanıtabilirsin eğer istersen.

Seni tanıdığıma memnun oldum :) Görüşmek üzere

episodetwo
08-02-2009, 03:55 AM
admın sen benim beynimimi okuyosun :D portakal koy diye fikir vericektim tüyünün rengi beyaz da olduğu için sölemedim :D şansa bak ÇD

hamsteradmin
08-02-2009, 04:01 AM
hehehe :D:D çok tatlı bi turuncusu var andırması normal armancım :D

episodetwo
08-02-2009, 05:06 AM
ya belki igoana almayabilirim şey düşünüyorum burda hamster kafesini aldığım yerde 400 tl den yavru golden satıyolar 4 tane vardı sence 400 tl uygunmu bana göre 400 tl hiç bişi ama genede sormak istedim 400 tl mi standart fiyatları ?

hamsteradmin
08-02-2009, 05:17 AM
Fiyat olarak ortalama fiyat denebilir, her ne kadar satılmalarına karşı olsam da.
Fakat köpek hamstera kuşa iguanaya benzemez. Ortalama 15-20 yıl ömrü var. Tüy dökecek, kaliteli mama yemesi gerekecek, büyük ırk olduğu için 15 kgluk premium mamalara her ay 150 vermen gerekecek en az, her ay parazit tedavisine para vereceksin.
Bunları geçtim, sahiplerine bağlanıyorlar, aile istemedi, birinin alerjisi çıktı veya çok büyüdü, havlıyor ya da apartmandakiler istemiyor diye satmaya kalkmayacağından emin misin?
İlerde üniversiteye vs gidecek misin, o zaman ne olacak? Evlendiğin zaman, çocuğun olduğu zaman köpeğin hala yaşıyor olacak, karım istemiyor, hamile, çocuğuma bir şey olmasın diye satmaya kalkacak mısın?

Köpek alma kararı hiç basit bir karar değil. Hayatının yönünü değiştiren bir karardır. Tatile gitmeni bile engeller bazen, bırakacak insan bulamayabilirsin. Apartmanla, aileyle, eşle sorun yaşayabilirsin.

Her şey 400 tl ile hallolsa keşke. Enine boyuna 20 yıl her türlü sorumluluğunu alırım, her koşulda gerekirse ev değiştiririm ondan vazgeçmem diyorsan, hiçbir şekilde soru işaretin yoksa al.

Eğer en ufak bir tereddütün varsa lütfen günahına girme derim. Çünkü barınaklar, sokaklar aç golden,husky, terrier dolu. Hepsi de bebekken alınıp bir sebepten terk edilmiş. Eğer eminsen oralardan da alabilirsin.

Hayati bir karar. Kendini adayamayacaksan alma derim.

episodetwo
08-02-2009, 05:21 AM
ailem bişi demez daha öncede 2 tane fransız terireri besledik ama biz onlara mama filan almadık öle biz sofrada ne yersek oda onu yiyodu biz ne yersek oda onu mesela pilav makarna sebze yemeği biz ne yerse onu yiyodu

episodetwo
08-02-2009, 05:22 AM
sonra öldüler

hamsteradmin
08-02-2009, 05:24 AM
Ne oldu o köpeklere peki?

Ev yemekleriyle yeterli beslenemiyorlar, insan bünyesiyle hayvan bünyesi çok çok farklı. Tuzlu yağlı şekerli yememeleri gerekiyor. Ev yemekleri onları yeterince beslemiyor. Doğada bir köpek pilav yemiyor :) En azından ev yemeği veriyorsak tavuk veya et haşlamalıyız, pilavla karıştırmalıyız. Vitamin katkısı gerekecektir bu durumda, çünkü kuru mamalarda ihtiyaç duydukları vitaminler ilave olarak bulunuyor.

episodetwo
08-02-2009, 05:28 AM
ya zaten öle yapıyoduk et tavuk suyuna bişi ler yapıp veriyoduk ve annemle dün konuşmuştum besleriz ama sadece senin odanda dursun çünkü evde koltuklar deri kaplama parçalar diye istemedi kendi odanda beslersin dedi bide balkonlu olduğu için ona balkona tuvalet eğitimi verebilirim öle bi durumda

episodetwo
08-02-2009, 05:35 AM
bizim tanıdığımızın 2 tane pinçırı vardı 20 senelik çıtırla pıtırdı ve hep onlara normal yemek veriyolardı hayvan sonrasında 1 çok yaşlıydı bayıldı öldü bize misafirliğe gelmişlerdi can çekişiyodu hayvan çıtır ise dişiydi oda karnında kist vardı memeleri şişyodu ameliyat oldu aldılar kistleri ameliyattan 7-8 ay sonra öldü sanırım öleydi hatırlamıyorum

episodetwo
08-02-2009, 05:36 AM
apartmanda sorun olmaz alt katta kadın 2 tane terrier besliyo

episodetwo
08-02-2009, 05:37 AM
bide karşı b bloktaki apartmanda adamın biri var 4 tane pitbulla birlikte dolaşıyo manyak bişiylerdi ya kafası kocaman köpeğin

hamsteradmin
08-02-2009, 05:43 AM
Bir odaya kapalı hayvan beslenmez, balkon olup olmaması fark etmez. Sen bir odaya kapalı yaşayabilir misin?

Onun ihtiyacı en az 70-80 metrekare, o da enn az.

Tuvaletini de balkona yaptıracaksan iyice yazık o hayvana. Büyük boy köpek demek egzersiz ihtiyacı demek, en kötü şartlarda sabah akşam yürüyüş ister.

Ah bu petshoplar ah diyorum!

episodetwo
08-02-2009, 05:47 AM
ya sen beni anlamadın ben ne diyorum sana ben onu 1-2 saatliğine parka marka çıkartabilirim mesela burda sabah saat 5 te millet kalkıyo köpeğini alıp yürüyüşe çıkıyo bulvarda bende onlar gibi yapabilirim ben o köpeği seve seve dolaştırırım çünkü çok seviyorum hayvanları

episodetwo
08-02-2009, 05:48 AM
ama petşoptan almayı düşünmüyorum daha önce hamsterim için gittiğim veterinere sorucam o hamsterımın ayağını iyileştirmişti hemde kırık ayağını ona giderim

hamsteradmin
08-02-2009, 05:51 AM
Odaya kapalı olmaz yazık hayvana. Evdekilerden tam anlamıyla gönül rızasıyla izin al bence. Yine de sen bilirsin daha fazla karışamam.

episodetwo
08-02-2009, 05:53 AM
ya sonuçta ben ona ilgi şevkat gösteririm akşamları mecbur evde kalması gerekiyo ya ben ilk beslemiyorum daha öncede besledik hatta cinayı almıştık ilk sonrasında komşumuzun terrieriyle çiftleştiler sonrada yavrusu oldu oda ronaydı ilk beslemiyorum

episodetwo
08-02-2009, 05:54 AM
zaten ben sürekli evde odamda vakit geçiriyorum bütün günümü bilgisyarın başında geçiriyorum arada sıradada dışarı çıkıp alışveriş yapıyorum köpek olduğu zaman onu gezdirebilirim

hamsteradmin
08-02-2009, 05:59 AM
Sen bilirsin. Kendi heveslerimiz nedeniyle onların daha iyi bir hayata sahip olmalarını engelliyoruz. Belki sen almasan, o köpeği bahçeli bir eve sahip biri alacak veya en azından bütün evde rahat edebileceği bir sahibe gidecek. Kimse almasa zaten çoğu hayvan bu şekilde üretilip satılmayacak evlere kafeslere tıkılıp insafımıza kalmayacaklar.

Daha önceki köpeklerine ne olduğunu tam anlayamadım, başkasının köpeklerinin ölümünü anlatmışsın.

episodetwo
08-02-2009, 06:01 AM
ya yok o farklı o farklı sen dedinya ev yemekleriyle beslenemezler diye bende dedimki o köpeklerde 20 sene baktılar ve ne yerlerse onları yedirdiler demek istedim o köpeklerede aynı şekilde baktılar yani

episodetwo
08-02-2009, 06:02 AM
ama hemen almicam biraz araştırıcam araştırdıktan sonra alırım aşıları falan filan onlarla uğraşırım

episodetwo
08-02-2009, 06:03 AM
illa bahçeli bir evimmi olması gerekiyo ben onu dışarı çıkartır gezdiririm .

hamsteradmin
08-02-2009, 06:05 AM
Hayır gerekmiyor ama en azından evin büyük kısmında özgür olması gerekir. Neyse ben fikrimi söyledim, gerisi senin kararın.

episodetwo
08-02-2009, 06:10 AM
haklısın senin düşüncelerinede katılıyorum ama aldıktan sonra biraz zaman geçince onu alıştırabilirim çünkü dişleri kaşınmaya başlayınca deri ayakkabı vb gibi şeyleri parçalamaya başlayacak ben o yönden düşündüm .

evanturkey
08-03-2009, 01:16 AM
Tekrar merhaba arkadaşlar, dün esas bahsetmem gerekenden bahsetmedim. Bizim kızın cinsel organını etrafında koyu kırmızı kanımsı birşey vardı , hamster'larda da regl olma vardır diye düşündüm memeliya.. Bu arada 2. günden aşırı derecede alıştım ya ben

hamsteradmin
08-03-2009, 01:18 AM
Hamsterlar regl olmuyor, tuvaletini yaparken zorlanmış olabilir veya başka bir problemi olabilir. Devam ederse bir veterinere gösterirsin. Alışmana sevindim :)

episodetwo
08-03-2009, 01:18 AM
olabilir regl dişi köpeklerde bile oluyo

episodetwo
08-03-2009, 01:19 AM
:D prostat falanmı oldu :d

hamsteradmin
08-03-2009, 01:23 AM
Kedilerde olmuyor mesela. Hamsterlarda da regl görmedim, duymadım bugüne kadar. Veteriner daha iyi bilir. Ama bir veterinerin dediğiyle diğerinin dediği de hiç tutmuyor o ayrı.

Çiftleşmeyle döllenen yumurta yapısına sahipse, döllenmediği için atılması gereken yumurta durumu yani regl yoktur. Çünkü çiftleşmedikçe yumurtalar aktif olmaz.

Ama eğer çiftleşmese de insanlarda, köpeklerde vb olduğu yumurta üretimi varsa döllenmediğinde vücut bunu atar. Bu durumda regl olur.

Hamsterlardaki yumurta oluşumunu araştırmak lazım.

Ama ben regl olduğunu sanmıyorum sorunun. Dediğim gibi gözlemleyip devam ederse vet.e götürmek iyi olur.

evanturkey
08-03-2009, 01:39 AM
Cevaplarınız için teşekkür ederim gerçekten, ama dişi kedilerde de regl oluyor ya hamster için sormamın nedeni de o bugün tertemiz orası .. Ve biyoloji derslerinden hatırladığım kadarıyla tüm memeli canlıların dişisi regl oluyor diye kalmış aklımda. Demek istediğim acaba bu hamster'ın kaç aylık olduğu konusunda yanılmış olabilir mi petshop çünkü cidden tanıyoruz sağlam adamlar.

hamsteradmin
08-03-2009, 01:41 AM
Dişi kediler regl olmuyor yukarda anlattığım gibi. Bütün memeliler regl olacak diye bir kaide yok, bu yumurtalama yapısına göre değişir, detaylı tarif ettim yukarda.

episodetwo
08-03-2009, 01:48 AM
admın yanılıyorsun bütün memeliler regl oluyor

episodetwo
08-03-2009, 01:49 AM
hamsterlada regl oluyor ama biz farktemiyoruz çünkü regl olsalar kendilerini temizliyorlar ve biz kan man görmüyoruz tesadüfen arkadaşımız görmüş işte

hamsteradmin
08-03-2009, 02:52 AM
Kediler regl olmaz bunun sebebini yukarıda anlattım. Kediler çiftleştiklerinde uyarılarak yumurta üretirler. Bazen çiftleştikleri halde uyarılmadıkları için hiç yumurta üretmedikleri de olur.

Regl olan memelilerdeyse fark, yumurtaların rahimde bulunmasıdır. Döllenmeyen yumurtalar insanlarda her ay vücuttan atılır. Hayvanlarda farklı aralıklarda aynı olay olur.

Ben dişi hamster beslemiş biri olarak, bunca yıldır hamsterlarla ve hayvanlarla ilgilenen biri olarak, regl olan hamster görmedim. Yine de o konuda kesin bir şey söyleyemiyorum. Bunun nedeni de, eğer hamsterlar çiftleşme yoluyla yumurta üretiyorlarsa regl olmazlar, insanlar, köpekler vb gibi rahimlerinde yumurtalar hep bulunuyorsa regl olurlar.

Muhtemelen arkadaşın hamsterında bağırsak irritasyonu veya başka bir nedenle basit veya ciddi bilemem kanama olmuş. Hamsterların regl olduğunu hiç duymadım ve görmedim.Yine de kesin bilgi veremem. Gözlemesini ve devam ederse veterinere götürmesini söyledim.

Fakat kedilerin regl olmadığını veterinerler de söylüyor ve benim de birden fazla sayıda evde beslediğim dişi kedim var. :)

hamsteradmin
08-03-2009, 02:58 AM
vet.hekim.murat.aytac:

regl den kastınız nedir acaba??kızgınlıga girmek mi?yoksa mensturasyon kanamasımı?tabi ki her memelinin ovulasyon donemi vardır.ama bu regl degildir.bu kadar kedi bakan insanız.kedilerde mensturasyon kanaması goren varmı aramızda..bu konuda bir hekime ihtiyac yokki.tecrubeler yeter die dusunuyorum.boyle bir kanama oluyorda kediler yaladıgı icin goremiyorsak,beyaz kediler de nasıl oluyorda lekesini dahi goremiyoruz??
sevgiler

merak eden petmania vet. kliniği'ni açıp sorabilir.

hamsteradmin
08-03-2009, 02:59 AM
"yumurta rahme düşer ve burda döllenmeyi bekler döllenemeyen yumurta bir süre sonra dışarı atılır buna regl olmak denir ancak dişi kediler erkek kedinin penisinin dip bölümünde bulunan dikensi yapıların cinsel organlarını uyarması sonucu yumurtlar ve doğal olarak da yumurta düşer düşmez döllenir. dişi kedi doğada üst üste defalarca çiftleşir, benim evde gördüğüm ise bir dişi ve bir erkeğin saate 4 civarı ve 2-3 saat çiftleştikleri. dişi her çiftleşmeden sonra spermlerin yumurtaya gidişini kolaylaştırmak için yere yatıp dansa benzer hareketler yapar.... özetle kediler bu konuda son derece "efficent" canlılardır. [Only Registered Users Can See Links] yumurtalarını bizim gibi ziyan etmez, döllenmeyi şansa bırakmazlar....yani kediler regl olmaz çünkü dışarı atacak bayatlamış yumurtaları olmaz... [Only Registered Users Can See Links] " alıntı

hamsteradmin
08-03-2009, 03:01 AM
veterineria:

Arkadaşlar, Murat bey bu konuda güzel bir açıklama yapmış. Veteriner hekim olmayanlarımız bile kedilerle iç içe yaşadığı için böyle bir şey olmadığını gayet iyi bilir. Kedilerde herhengi bir kanama olmaz. Köpeklerdeki kanama da insanlardaki kanama ile aynı değildir. İnsanlarda yumurta döllenmeyince gebeliğe hazırlık yapmış olan rahim kalınlaştırdığı tabakalarını döker ve o arada yumurta da atılır. Köpeklerdeki ise tam yumurta atımı sırasında hormonal değişimlerden kaynaklanır ve köpeğin çiftleşme zamanının geldiğini gösterir. Yani köpek gebe kalacağı zamanda kanama oluşur, insanlarda ise gebelik olmadığında. İkisi çok farklı ve kedilerde böyle bir şey asla olmaz. Bir arkadaşımız bir keiden kan damladığını görmüş, ya travma almıştır ya da kanamalı (hemorajik) sistit olmuştur. Kimsenin kafasını karıştırmayalım lütfen

*bu da başka bir veterinerin yorumuydu.

evanturkey
08-03-2009, 03:44 AM
:) ben de uzun bir süredir 2 tane kedi besliyorum, şuan kavram karmaşası içerisindeyiz sanırım.. Kedisinin regl olduğunu iddia eden kişiler regl'i nasıl tanımlıyorlar.. Ben de kendi kedimde gözlemlemedim.. Daha önceden tanıdığım veterinerlerle bu konu hakkında detaylı bir bilgi alışverişim olmadı fakat üst komşumuzun köpeğinin de regl olduğunu sanıyorduk hep beraber şuan wikipedia'da okuduğuma göre sadece insansılar (maymunlar,goriller) düzenli olarak regl oluyormuş. Kediler birden çok erkekten yavru taşıyabileceği için durum değişik, sanırım şöyle bir yanlış anlaşılma oldu benim tarafımdan kedilerde aşırı östrojen salgılanıyor çiftleşme isteği için,insanlarda rahim duvarı ve damarları dökülüp alttan yenisi geliyor,köpeklerde ilginç bir kanama var fakat ansiklobediye göre insanlar ve insansılar hariç regl olan bir canlı yokmuş rahim duvarı yenileme anlamında.Cinsel istek dönemlerinde her hayvan çeşitli tepkimeler gösteriyor çok ilginç.. Ama benim hamşiyi takip edeceğim admin cidden ilgimi çekti..Eğer önmüzdeki 4 gün sonra tekrar araştırmaya başlayacağım.Dün daha dingin ve gördüğüm akıntı vardı koyu kırmızı sadece o bölge öyleydi dışkısı ve çişi normaldi. Rahim duvarı yenilenmesi anlamında değil demek istediğim acaba bu bir işaret olabilir mi.. Hayvanlar alemi ilgimi çektiği kadar var hiç kimse vet. ya da normal takipçiler hiçbirşeyden tam olarak kesin bir cevap veremiyor gizemli bi dünya :D

hamsteradmin
08-03-2009, 03:50 AM
"Kedilerin ve köpeklerin regl olması" ifadesiyle kaynaklarda geçen, insanların yaşadığı regl olayı değil. Regl kelimesiyle kızgınlık dönemi kastediliyor, yani mensturasyon kanaması kastedilmiyor. Kediler yavru olacağı zaman yumurta üreten bir doğaya sahipler, yani başarılı bir çiftleşme olmadan yumurta üretmiyor vücutları. Bu nedenle atılan yumurta yani regl kanaması diye bir şey söz konusu olmuyor.
Fakat kaynaklarda kedilerin kızgınlık dönemini regl adı altında geçirmişler. Bu da karmaşaya neden oluyor.

Hamsterların yapısı eğer kediler gibiyse regl olmazlar. Çiftleşme yoluyla mı yumurta üretiyorlar, onu araştırmak lazım.

Kanamanın sebebine gelince, birçok sebebi olabilir. İshal, kabız gibi basit bağırsak irritasyonlarından tut, idrar yolları sorunlarına, hamilelikle ilgili düşük veya doğum gibi durumlara işaret edebilir. Basit bir çizik, sürtünme vs kanaması da olabilir. Devam edip etmemesine göre önemini anlarsın.

evanturkey
08-03-2009, 03:53 AM
Kimsenin kafasının karışması taraftarı değilim zaten olayı saptırmanın bi alemi yok ben bu konu üzerine konuşmaktan gayet memnun oldum... Ben de kedilerle içli dışlıyım yaklaşık 15 yıldır ve dikkat ettiyseniz bütün memeliler regl olur derken hiç bir bölümde ben gördüm vs. diye birşey yazmadım.. Bütün memelilerin regl olması koca bir fiyaskoymuş :) Yanlış anlaşılmasın burada bilmişlik taslamaya da girmiyorum taslayanları da sevmem.. Benim kast etmek istediğim bütün bu olayların büyüme sebebi hamsterın yaşı konusunda bir yanlışlık olabilir mi sorusunun cevabını yorumlardan çıkartmak o da cinsel istekle alakalı birşey olabilir miydi. Sonuçta rahim duvarı ya da damar hiçbirşey görmedim. Dışkısı ve çişi de normal olunca ondan öyle düşündüm..

hamsteradmin
08-03-2009, 03:55 AM
Bir de kedilerde şu olabilir. Kedi başarılı bir çiftleşme geçirdiği halde, erkekten sağlıklı sperm geçişi yoksa (örneğin kedi kısırsa), yumurta üretildiği halde döllenme olmadığı hamilelik gerçekleşemez. Böylece yalancı gebelik gibi bir durum ortaya çıkar. Ve hayvan oluşan yumurtayı atmak için kanama görür. Ancak bu ekstrem bir durum ve bir rahatsızlık olur. Regl denmez buna. Büyük ihtimal kedisinde kanama görenlerin kedilerinde basit bağırsak irritasyonlarından damlayan kanlar veya yalancı gebelik ya da idrar yolları problemi gibi bir durum vardır.

evanturkey
08-03-2009, 03:55 AM
Teşekkür ederim admin , yanlış anlaşılma olsun istemiyorum. Benim de kast ettiğim aslında dediğiniz gibi östrojen'e bağlı cinsel bir istek belirtisi olabilir miydi daha çok. Yanlış anlaşılmadan dolayı koca sayfayı boşa işgal ettim yaw:D

hamsteradmin
08-03-2009, 03:56 AM
Kimsenin kafasının karışması taraftarı değilim zaten olayı saptırmanın bi alemi yok ben bu konu üzerine konuşmaktan gayet memnun oldum... Ben de kedilerle içli dışlıyım yaklaşık 15 yıldır ve dikkat ettiyseniz bütün memeliler regl olur derken hiç bir bölümde ben gördüm vs. diye birşey yazmadım.. Bütün memelilerin regl olması koca bir fiyaskoymuş :) Yanlış anlaşılmasın burada bilmişlik taslamaya da girmiyorum taslayanları da sevmem.. Benim kast etmek istediğim bütün bu olayların büyüme sebebi hamsterın yaşı konusunda bir yanlışlık olabilir mi sorusunun cevabını yorumlardan çıkartmak o da cinsel istekle alakalı birşey olabilir miydi. Sonuçta rahim duvarı ya da damar hiçbirşey görmedim. Dışkısı ve çişi de normal olunca ondan öyle düşündüm..

Kafa karıştırmakla ilgili mesaj bana ait değil, alıntı. Problem yok, bilgi alışverişi yapıyoruz, ben de bilmeden iddia etmeyi sevmem, iyi bildiğim bir konu olduğu için ısrarla açıklama gereği duydum. Zaten cevap daha çok episodetwo arkadaşımızın ısrarlarına göre gelişti :)

evanturkey
08-03-2009, 03:58 AM
Teşekkürler, bu arada arman'ın bebişler doğdu ::

hamsteradmin
08-03-2009, 03:59 AM
Evet :)) Sağlıkla büyürler inşallah, ne zaman doğarlar diye sorup duruyordu :D