PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cüce mi ?

tıkmak28
06-16-2011, 01:57 PM
arkadaşlar bundan 2 ay önce suriye hamsterim 5 tane yavru doğurdu 4 tane yavru büyüdü annesi kadar oldu hemen .hemen ama bir tane yavru var doğdugu günden beri büyümüyor küçücük birşey aklı herseye eriyor ama büyümüyor acaba cüce mi ?

WooLey :)
06-16-2011, 03:43 PM
cüce ne kardeşim :S eğer iyi beslenmezse büyük ihtimalle yakında ölecektir

tıkmak28
06-16-2011, 05:01 PM
cüce rus mu demek istedim

06-16-2011, 05:18 PM
o daha da imkansız bişey :D mesela şöyle düşün senin annen beyaz baban beyaz , zenci bebek doğarmı :D hayır

Sino98
06-17-2011, 11:05 AM
hayır doğabilir senin 2-3 kuşak gerinde zenci varsa seninde vücuduna aktarılır zencilik ama sana daha yakın zamandakiler beyaz olduğu için büyük ihtimalle beyaz olur ama sende çok azda olsa zencilikte var şans işi ;) %97 beyaz %3 zenci gibi mesela soyunda ne kadar çok zenci varsa o kdr çok artar oran beyaz içinde geçerli ;)

örnek olarak düşünürsek senin annen insan babanda insan yavru kedi doğar mı ? ;)

-ErgünCan-
06-17-2011, 12:44 PM
O halde hamsterler üzerinden cevap vereyim.Hamsterlerde gonzalesin soyu gonzales ile gonzalesin çiftleşmesiyle oluşur.Suriye de öyle.Yani tarihte hiçbir zaman suriye ve gonzales,veya başka herhangi bir farklı tür çiftleşmemiştir.Bu durumda suriye anne babadan cüce rus doğması beklenemez.Tamamen yavru ile alakalıdır.

06-17-2011, 01:54 PM
suriye ve cüce rus çiftleşmez çiftleşse bile yavru doğmaz ki çiftleşmez :D onun için söylediğin imkansız bişey oluyor :) o küçük yavruyu iyi besle

badem :)
06-17-2011, 09:21 PM
Proteinli yiyeceklerle besle.

tıkmak28
06-18-2011, 12:06 AM
woleey misin nesin bak sana birşey söylicem herşeyi bilirmiş ayaklarına atlama beni ayar etme çiftleşip yavru doğmaz diye birşey yok eğer çiftleşip yavru olmasaydı sende olmazdın ;)

06-18-2011, 11:31 AM
tıkmak üslubunu bozma senden çok süredir bu forumdayım senin bilginin 2 katını biliyorum cüce rus hamsteri ve suriyeden yavru doğmaz istediğin yeri araştır sonra gel

-ErgünCan-
06-18-2011, 02:57 PM
Tıkmak,bir konu açıyorsunuz,yardım bekliyorsunuz.Sonra biri çıkıp yardımcı olmaya çalışıyor.Kalkıp tersleyip,uslubunuzu kabalaştırıyorsunuz.Lütfen usluba dikkat.Suriye Anne Babadan cüce rus doğmaz.Hem o cüce rus olsa bile,diğer yavrularında cüce rus olması gerekirdi ki zaten suriye anne babadan cüce rus yavrular da doğmaz.

tıkmak28
06-21-2011, 12:06 PM
benım anlamadıgım konu şu ( woleyy diyor ki eğer çiftleşseler bile yavru doğmaz diyor ben ona sinirleniyorum çifleşip nasıl yavru doğmicak ?)

-ErgünCan-
06-21-2011, 05:39 PM
Çiftleşemezler ki.Yani arkadaşlar,suriye ile suriye,gonzales ile gonzales çiftleşir ! Farklı cinsler çiftleşemezler.Çiftleşemeyen hayvanlardan nasıl yavru doğacak ?

tofy
06-22-2011, 10:23 AM
Hala çok küçük olmasının beslenmeyle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta iki tane çok uzun boylu insanın cüce denilebilecek kadar kısa boyda çocukları doğabiliyor. Hamsterlarda hiç duymamıştım ama bence bu şekilde olmuş. Resim ekleyebilirsen beslenme hatası mı yoksa genetik hata mı daha rahat anlarız.

tofy
06-22-2011, 10:28 AM
benım anlamadıgım konu şu ( woleyy diyor ki eğer çiftleşseler bile yavru doğmaz diyor ben ona sinirleniyorum çifleşip nasıl yavru doğmicak ?)
Tıkmak, bu konudaki bilgin tamamen SIFIR. Ama asıl çok bilmişlik yapıp Wooley'e kaba davranan da sensin. Burada insanlar sana sadece yardımcı olmaya çalışıyorlar, hele de seni ayar etmeye çalıştığını düşünmen çok saçma. Hiç işimiz yok da seni ayar etmeye çalışacağız öyle mi? Neyse ben sana bu konu hakkında bi açıklama yapayım:

Sağlıklı bir yavrunun meydana gelmesi için anne ve babanın eşit kromozom sayısına sahip olmaları gerek. Kromozom sayıları aynı olmayan hayvanlar da çiftleşebilirler nadir de olsa. Ama kromozom sayısı farklı olan iki hayvan çiftleşmesi sonucu (at ve eşek hariç!) kesinlikle bir yavru meydana gelmez. Eşek ve at çiftleştiğinde ise ortaya katır çıkar, katır da kısır bir hayvandır ve bu demek oluyor ki sağlıklı bir birey değildir. Ayrıca çiftleştirmeyi sadece doğal çiftleşme olarak düşünmeyin, bilim insanları laboratuarlarda yapay döllendirme ile bir fil ve bir sineği bile çiftleştirebilir. Ortaya fil-sinek karışımı bir canlı çıkmasını falan mı bekliyorsunuz?

MuRDeRWoLF
08-15-2011, 12:54 AM
eğer konu hala güncelse ingilizler LABORATUVAR ORTAMINDA insan-hayvan karışımı embriyolar üretti.kısacası bunun doğada kendiliğinden olması imkansız.hamsterlarda da aynı şey geçerli.