PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri vermek zorunda kalacağız,yardım edin!:(

murat
08-01-2009, 02:33 PM
Merhaba,annem başından beri hamsterı istemiyordu ama bir tanıdığımız verdi tatile giderken ve sonra temelli kalsın dedi.Şimdi annem durmadan bahane bulup geri vermyee çalışıyor.Öksürüyordum,hamsterdan dedi.Odamın canımı açtım dışarıdan tuhaf bir koku geldi hamsterdan dedi yani hep geri yollamaya çalışıyor:(ve öyle de olacak gibi gözüküyor.:(Çok kötü kokuyor gerçekten,haftada bir temizliyorum ama kokuyor:(annem de kışın ne yapacağız,cam açamayız diyor.Yani geri gönderecek yardım edin arkadaşlar:(

dark_moon
08-01-2009, 03:04 PM
neden okaadar kotu kokuyo anlamadım bende 2 tane war haftada 1 temızlıyorum hıc koku olmuyo sadece son gunlerde bırazcık bıde belkı fazladan degısık seyler werınce bırıktırıyolar ya onlarda koku yapabılır hemsın saklarsa eger werıyosan tabıı ama anlayamadım yınede neden koktugunu

episodetwo
08-01-2009, 03:05 PM
nasıl olur yaww bendeki hamster hiç kokmuyo
2 hafta da bir değiştiriyorum en udak bi koku yok

episodetwo
08-01-2009, 03:12 PM
bak sana bi önerim var sakın verme hamsterı balkona filan koy 2-3 gün üstüne bişi ört yada nasıl desem talaşını değiştir belki ishal olmuştur ishal oldukları zaman genelde kokarlar

murat
08-01-2009, 03:39 PM
ishal değil dışkısı katı ama dark_moon'un dediği gibi biriktirdiği yiyecekler koku yapabilir.Arada sırada petit beurre veriyorum,salatalık,havuç veriyorum,bir de normal yemini ama yemi çok kokuyor belki odur.Temizliyeyim kafesini bugün.

hamsteradmin
08-01-2009, 06:17 PM
Salatalık, havuç tarzı sulu sebzeleri çok sık verirsen o da koku yapar. Bence de geri verme, verirsen bir daha ikna olması çok zor olur.

episodetwo
08-01-2009, 06:18 PM
sakın verme bi kere alışmışsın ona çok üzülürsün

murat
08-01-2009, 06:50 PM
evet,zaten ben vermek istemiyorum:(kafesi temizledim koku falan kalmadı ama ben son zamanlarda farketmiyordum kokuyu annem söylüyordu

episodetwo
08-01-2009, 07:02 PM
ok sen sen ol sakın verme gerekirse annenlere yalvar söylen biraz ısrar et gitmesin diye çok ciddi söylüyorum bak eğer koku için sıkıntın olursa elmalı elma aromalı talaşlardan al içine istediği kadar işese kakasını yapsa bile koku gelmez sadece elma kokusu gelir yeşil elme kokusu

murat
08-01-2009, 07:43 PM
peki sağolun

hamsteradmin
08-02-2009, 12:41 AM
temizliğini biraz geciktiriyor muydun acaba? annene daha sık temizleyeceğine söz vererek annenden söz alabilirsin.

köfte
08-02-2009, 07:18 AM
benim köftede bir arkadaşın tatile giderken bana bırakması ileevimize yerleşti,anne ve yavruları geldikten bir kaç gün sonra öldü,sanırım arkadaş ihmal etmiş hayvanları. çocuğuan hediye diye almış hayvanları,çocuk kendine bakamıyor ki bunlara baksın,işte oyuncak gibi bebeleri mutlu etmek için alı ellerine veriyorlar,bu hayvanların bir canı olduğunu düşünmüyorlar:(
velhasıl buna ben bakıcam dedim,daha güvende olur diye ısrar ettim,onu o çocuğun eline vermeye içim dayanmadı,kalacak yerleri yok perişan olacakti hayvan ve sonu eşi ve yavruları gibi olucaktı.çok ta alıştım 15 günde ben,tatilden biraz daha geç gelselerde bende biraz daha kalsa diyordum köfte.
annem hayatta bi yılandan nefret eder bide fareden,fare falan diye önce mesafeliydi sonra çok sevdi,onun için ağladı eşi ve yavruları ölünce
yani benim annem bile sevdiyse seninkilerin hayda hayda sevmesi lazım. içinde birazcık merhamet sevgi olan insan dayanamaz emin ol:)

murat
08-02-2009, 04:39 PM
annem vazgeçti gibi:)hiç o konuyu açmadı:)zaten kokulu talaş veya kedi kumu alacağım.Bu arada hamstereadmin,ben hiç aksatmıyorum temizliğini,haftada bir hatta bazen 4-5 günde bir.

episodetwo
08-02-2009, 04:57 PM
bak elma aromalı talaş alırsan 1.5 haftada bir değiştirirsin hemde ekonomik ve kokuda yapmıyo kakasını çişini yaptığı zaman elma kokuyo elma aromalı olmasının özelliği o

hamsteradmin
08-02-2009, 06:26 PM
Kedi kumu pek doğru değil, çakıllar ayağına batabilir. Ama fresh'n naturels diye ağaç parçacıklı bir kum var, onu alırsan odan buram buram çam kokabilir, 6 milyon bir paketi, sana uzun gider.