PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitres ve şok ( hamsterı yüksek biyerden düşenlerde baksın)

gizem_fb
05.06.11, 04:33 PM
Stres ve Şok

Stres :

Hamsterler yuvalarından uzaklaşma, kafeslerinin çok sık temizlenmesi ya da oyuncaklarının olmaması sebepleriyle strese girebilir.Bu konuyada kesinlikle dikkat etmeliyiz.

Şok :

Şok bir çok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Bazen Hamster yüksek bir yerden düştüğünde ya da yaralandığında bazen de nedeni belirlenemeyen zamanlarda şoka girebilir. Şok durumunda sessizdir, topallayabilir, afallamış durumdadır, kalbi çok hızlı atar. Bu durumda onu elinize alıp hafif hafif elinizi vücduna sürtün böylece kan dolaşımını kolaylaştırmıs olursunuz. Ardından onu sıcak ve mümkünse karanlık ve sessiz bir odaya alın. Eğer bir kaç saat içinde kendine gelmezse bir veterinere uğrayınız.

gizem_fb
05.06.11, 04:34 PM
''alıntıdır''

ömer123
06.06.11, 07:45 PM
benim hamsterimde düştü yüksek yerden şuan sessiz yatıyo şok ta yazıldığı gibi korkuyorum :(

ömer123
06.06.11, 08:17 PM
ohh be bununkisi kısa şokmuş geçti allaha şükür korkmuştum inşllh bişey olmaz şimdiden sonra şuan kafesten çıkmak istiyo :)

viento
06.06.11, 09:18 PM
alıntıdır yazısını 2.mesajda yazmana gerek yok

gizem_fb
06.06.11, 09:48 PM
unttm yazmayı üşendim düzeltmeye direk :D

ömer düzelmesine sevindim :)

ömer123
07.06.11, 12:23 PM
bende çok sevindim ama o kadar yüksekten düşmedi galiba bana ölü taklidi yaptı :D

zotacing
19.06.11, 01:01 AM
1.5 metre bir yerden düştü benim gonzales düştüğü an bacaklarını ayırdı öyle hareketsiz kaldı, şoktaydı elime aldım direk 1-2 saniye okşayıp kafese koydum, kendine geldi ama 2 gün fln keyfi yoktu. Daha sonra toparladı tabi.

WooLey :)
19.06.11, 10:12 AM
aslında yerin farkı yok burda bi arkadaşın 50 cm yerden düşmüştü ölmüştü (allah rahmet eylesin) eğer hiç hazırlıklı olmadan düşerse ölebiliyor :(

DişisLy
12.07.11, 07:38 PM
Benim hamsterım 1 metreden fayans zemine düşmüştü. Burnu kanamıştı sadece, şok falan geçirmemişti. Çookta uzun bir ömrü oldu, şanslıydım neyseki. Ama burnu kanadığında çok korkmuştum. :S

Bir hamsterımda Kolera'nın kafesi yere ittirmesiyle şoka girmişti kafes düşünce. Kafesi toplamıştım falan, anca kendine gelmişti. Annemde Kolera yemesin diye ölü taklidi yapıyor bu hayvan demişti. :)

Macubass
12.07.11, 09:19 PM
1.5 metre bir yerden düştü benim gonzales düştüğü an bacaklarını ayırdı öyle hareketsiz kaldı, şoktaydı elime aldım direk 1-2 saniye okşayıp kafese koydum, kendine geldi ama 2 gün fln keyfi yoktu. Daha sonra toparladı tabi.

Gonzalesler düşünce daha tuhaf davranıyor. :)