PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Hamsterın alışma süresi

mumble
01.08.09, 01:35 AM
Merhaba arkadaşlar. Mumble bize geleli neredeyse 1 hafta oldu ama hala evine alışamadı. Sürekli kabın hava deliklerini kemirmeye çalışıyor. Alışana kadar talaşını temizlemek konusunda emin değilim. Yemeğinin bir kısmını yuvasına bir kısmını suluğunun altına sakladı. Sizce ne yapmalıyım ve yerine alışması için ekstra yapabileceğim bir şey var mı?

episodetwo
01.08.09, 01:47 AM
hoşgeldin . alışır sen merak etme talaşını 1.5 2 haftada bir değiştir ondan sonracığıma yemeğini ver o bi kısmını dediğin gibi yuvasına saklar ekstra bişi yapmana gerek yok akışına bırak o alışır bide resimlerinide ekle.. bide resmine bakim artık cinsiyet konusunta biraz olsun uzmanlaştım görmem yeterli cinsiyeti için.. iyi çalışmalar

hamsteradmin
01.08.09, 01:53 AM
Yemeklerini saklamayı severler bu normal. Talaşı haftada bir değiştirebilirsin. Hava deliklerini kemirmesi dışarı çıkmak istemesinden veya yemek istemesinden kaynaklanır. Her gün hamster topuna koyup rahatlatabilirsin, eline alabilirsin.

mumble
01.08.09, 08:37 AM
Elimize alıyoruz biraz kaçsa da geliyor elimize. Cinsiyeti dişi bir veterinerden aldık zaten o söyledi dişi olduğunu... Dışarı çıkmak istediği için kemiriyor hava deliklerini, hamster topunu henüz alamadık ayın başında alacağız bununla problem çözülecekse çok güzel bir şey. Teşekkür ederim bilgiler için. Hamsteradmin fotoğraf makinemiz olmadığı için fotoğraflarını çekemiyoruz hiçbir hayvanımızın, birinden ödünç alır almaz tüm hayvanlarımızın resmini ekleyeceğim zaten :)

episodetwo
01.08.09, 01:35 PM
mumble nerde oturuyosun istanbuldaysan maltepede nt mağazasının orda karşısında kime sorarsan sor hayvan pazarı nerde diye gösterirler ben hamster topunu 10 tl ye aldım .

hamsteradmin
01.08.09, 06:16 PM
Rica ederim her gün belli saatleri onu dışarı çıkarmaya sevmeye ayırırsanız muhtemelen rahatlayacaktır, saatler düzenli olduğu için de dışarı çıkacağını bilecektir. Sevgiler

mumble
02.08.09, 07:50 AM
Episodetwo teşekkürler ama Ankara'dayız. Uyku zamanlarım düzenli olmadığı için belirli saatlerde alamıyorum mumble'ı elime. Genelde akşam 8.30 da uyandırıyor ama elime alıyorum o zaman biraz omuzumda falan geziniyor. Yere koymaya çok cesaret edemiyorum çünkü kapının altından kaçabileceği için korkuyorum. Bir kaç gün sonra hamster topunu alınca daha iyi olacak sanırım kuzum :)

hamsteradmin
02.08.09, 06:32 PM
Uyanık olduğunuz saatler aşağı yukarı aynıdır, her gün aynı saatte aynı tarz ilgiyle ve yiyecek ödülüyle şartlı koşullama yaparak sizi görünce mutlu olacaktır ve alışacaktır.

mumble
03.08.09, 06:36 AM
Mumble sonunda hava deliklerini yedi ve rahatladı :) Uğur'la kaplarını değiştirdik deliği de kapattık bir şekilde Uğur zaten yaşlı olduğu için genelde uyuyor rahat edeceğiz sanırım. Ayrıca 1.5 ltlik su şişelerinin alt kısımlarından da yuva yaptık ikisine de. Güzel oldu. Uğur hemen girip yattı içine :)