PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen yardım edin çok acil...

ChhuuccK
31.07.09, 11:45 PM
Arkadaşlar öncelikle hem sevindim hemde çok üzüldüğüm olayla karşılaştım..

Ben bir kaç hafta önce tatile gitmiştim evde annem ve babam hamsterlara bakıyordu ve dişi olanından yavru aldım şuan 1 tane var ama kaç tane doğurdu bilmiyorum...

Ve asıl önemli soruma gelelim erkek olan hamsterım aşırı bir şekilde halsiz hareketsiz ( dürttüm halde sadece nefes alıyor ) sürekli uyuyor ve gözlerini açamıyor acaba dişi hamsterla kavga etmiş olabilirmi birde her yeri ıslak kendi elimle su verdim içti yumurta haşladım sarısını verdim onu yemedim suyuda zar zor içti ikisini ayırdım şimdi ne yapmalıyım...!

hamsteradmin
01.08.09, 12:19 AM
Hastalanmış olabilir, ayırmanız çok iyi olmuş, yarın hemen yakınlardaki vetleri araştırıp götürün, genellikle para almıyorlar ya da çok cüzzi ilaç parası alırlar. Bugün kendi haline bırakın, az bir şey yoğurt vermeyi deneyebilirsiniz yemezse zorlamayın.

ChhuuccK
02.08.09, 11:56 PM
Sabah uyandığımda ölü buldum yapacak hiçbir şeyim yoktu hatta yapabileceğim herşeyi yaptım elimden su içirdim yumurta haşladım süt verdim ama sabah kalktığım da ölü buldum ve çok üzüldüm

episodetwo
03.08.09, 12:05 AM
allah rahmet eylesin... çok üzüldüm ya

İsmail
03.08.09, 12:18 AM
kaybın için üzüldüm... ama o görevini tamamlamış sana bir yavru bırakmış... ona emanetiymişçesine gözün gibi bak... herşeyde bir hayır vardır...

hamsteradmin
03.08.09, 01:06 AM
evet üzülme, yavruya en iyi şekilde bak yeter.

episodetwo
03.08.09, 01:10 AM
eğer yavru dişiyse onu tekrar çiftleştirir ölen hamsterının soyunu uzatmış olursun yada erkekse ona dişi alıp çiftleştirirsin

hamsteradmin
03.08.09, 01:11 AM
kraliyet soyundan geliyormuş ya soyunu kaybetmemek lazım :)) episodetwo, hastayım yorumlarına

hamsteradmin
03.08.09, 01:20 AM
Konuyla pek alakalı olmamış ama olsun :D Laptopu geri alır almaz bekliyoruz seni arkadaşım :))

ChhuuccK
12.08.09, 12:49 AM
Arkadaşlar öncellikle herkese teşekkür ediyorum...

Garip bir olayla karşılaştım yavru daha tam büyümedi ama dişi gonzalesim gene doğurdu 2 tane daha yavru verdi yavrusuyla çiftleşmiş olamaz çünkü daha hala sütten kesilmemişti erkek gonzalesimde yok ama doğurdu... İlk seferde az doğrup geri kalanını sonra doğurmuş olabilirmi yada erken doğum yapıp 1 tane yawrumu alabildim...

hamsteradmin
12.08.09, 02:15 AM
Erken doğum yapmış sonra kalanları doğurmuş. Son doğumdan bu yana 15 gün varsa çiftleşmiş olma ihtimali olabilir ama o kadar yok sanırım.

CooLMaSTeR
12.08.09, 10:06 AM
ilginç bi olay...yavrular süten kesilmemişse ve başka erkek hamster yoksa adminin dediği gibidir....