PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bukalemunmu igoanamı karar veremedim

episodetwo
30.07.09, 11:16 PM
ilk iş bir teraryum kurucam ama öneriniz nedir bu konuda bukalemunmu igoanamı ? almayı düşünüyorum ama kararsızım bukalemunmu igoanamı ?

Seg
30.07.09, 11:21 PM
%100 igoana diyorum :)

Birde kurcağım teraryum oldukça geniş olsun 50-60 cm lik bir akvaryum olmasın,tam bir eziyet olur...

İçine dal,kavuk ve kırmızı toprak koy :)

episodetwo
30.07.09, 11:30 PM
zaten önce :D dal,kavuk ve kırmızı toprak bunun gibi şeyler toplayacam önce yuvasını yapıcam sonra igoana ve alırsam yavru alıcam 50 tl ye bırakmıştı adam ama almadım çünkü yuvası hazır değildi

Seg
30.07.09, 11:34 PM
al al :D

hamsteradmin
31.07.09, 12:43 AM
Cevap veriyorum: Hiçbiri. :) Bu hayvanlar kışın ısıtıcı istiyorlar, bakımları çok zor. Neden iguana istiyorsun onun cevabını kendine samimi olarak verdin mi...

episodetwo
31.07.09, 01:02 AM
hem ben istiyorum hemde annem annemde igoanalara bayılıyo ..

hamsteradmin
31.07.09, 01:43 AM
: D

Seg
31.07.09, 06:45 PM
Bakımları zor olduğu doğru ama sıcaklık konusunda çözüm yolu bulur herhalde

hwesta
03.08.09, 07:12 PM
kesinlikle igu almalısın.. ancak cinsiyet konusunda tavsiyem dişidir ki genelde yavruyken pek ayırt edilemez.. kışın bakımları biraz daha ayrıntılıdır.. uv ışığı veren ampullerden almak gerekli özellikle yavruyken kemiklerin gelişiminde güneş ışığına ihtiyaçları var..eczaneden calcidine granüle al haftada 1 yemeğine toz halinde karıştır...ve sana ısıstma taşı satmak isteyen pet shopçulara prim verme:) onlar biraz zararlı ısıtıcı pedler var daha kullanışlı ve sağlıklı... besinleri konusunda araştırma yapmışsındır sanırım sebze ve meyve ağırlıklı günde en az 2 defa karışık beslenmeleri onları mutlu edicek ve gelişiminde oldukça işe yarıycaktır..yavruyken nazikçe eline almaya alıştır aynı hamster mantığıyla basamak yaparak.. asla sırtından özellikle kafasının üstünde yaklaşma.. aynı seviyede olmak gerekli kafalarının üzerindeki yalancı gözleri seni bi yartıcı sanmasına ve korktuğu için kaçmasına hırçınlaşmasına sebep olucaktır.. igumu özledim sanırım yazdıkça yazasım geldi... yine de igu bakımı zor ve ciddi ilgi gerektiren bi iş .. almadan önce bi kaç kere düşün derim