PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hastalık bulaşır mı?

cal_cag
28.05.11, 04:01 AM
hamsterim beni ısırdı hastalık bulaşır mı bu en sık karşılaştığımız konulardan biri ben daha farklı bişey merak ettim bu konuyu daha önce bu sitede görmedim ama daha önceden biri açtıysa tekrarlattığım için şimdiden özür diliyorum benim sorum şu:hamsterdan insana hastalık bulaşmadığının hepimiz öğrendik artık peki insandan hamstera hastalık bulaşır mı?diyelim ki gripken hamsterimize doğru hapşurduk (tabi bunu hiçbirimiz yapmayız ama)yani bir şekilde mikrop bulaştı diyelim hamsterimize bşi olurmu ?mikrobu kaldıramayıp ölür mü? yani kısaca neler olabilir? :)

WooLey :)
28.05.11, 09:35 AM
eğer vitamin , protein vb. verirsen ve veterinere götürürsen sağlığına kavuşur :)

hamsteradmin
28.05.11, 04:35 PM
Hamsterdan insana ya da insandan hamstera mikrop bulaşması çok kolay bir şey değil. Söz konusu virüsün, bakterinin vs türünün çok yönlü olması gerekir, yani birden fazla türde canlıda yaşayabilecek türden. Bu da çok rastlanan bir şey değil.

Yalnız kedi ve köpeklerdeki deri hastalıkları bakımından hamsterları korumak iyi olabilir, böyle bir durum varsa dokunmadan önce elleri dezenfekte etmek iyi olur.

WooLey :)
28.05.11, 04:45 PM
benim hamsterim hasta olmuştu ama ben bilmem :D protein , vitamin filan verdim düzeldi

cal_cag
28.05.11, 07:26 PM
bu bulaşır mı demek oluyor :D

hamsteradmin
28.05.11, 10:22 PM
Bulaşmaz demek oluyor. :)

cal_cag
29.05.11, 01:24 PM
hmm teşekkür ederim :D :D

berfin99
01.08.11, 02:52 AM
hamsterdan sana bişey bulaşmaz sende ona sadece grip bulaştırırsın grip olursa iyi beslemen vitamin protein iyi olur.