PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dışkısında kurt

buse*
05-21-2011, 07:27 PM
merhabalar 13 mayısta aldıgım hamsterlarımın dıskısında kurt cıktı daha bugun farkettım sanırım dişinin dıskısının uzerınde olmalı .bu durumda ne yapmam gerek ayrıca bugun hamsterımı elıme aldıgımda ureme organından kan geldıgını farkettım neden oldugunu bılmıyorum 1 hafta once erkegın cıftlesmeye calıstıgını gormustum ama dısı ıstemıyodu bır kac gun sonra erkege saldırmaya calıstıgı ıcın de ıkısını ayırmak zorunda kaldım.acaba dişi hamıle olabılır mı nette cok arastırdım hamılelıkle ılgılı ama bır turlu anlayamadım yardım edersenız sevınırım.tesekkurler =)

Tokaip
05-21-2011, 08:24 PM
Büyük bir ihtimalle yemden kaynaklanıyordur kullandığın yemi ve suyu değiştir eğer tekrar kurt bulursan hemen veterinere koş...cinsel organdan kan gelmesini bilemicem

buse*
05-21-2011, 08:37 PM
kullandıgım yem wunder vogel dıye bır marka cok severek yıyolar oysakı ama degıstırırım suyuna vıtamın fılan katıyorum ama yıne bır degıstıreyım.kan sadece dısıden geldı hamılelıkle bır alakası varmıdır dıye dusunuyorum ama tam cıftlesemedıler aslında yanı netten baktıgım kadarıyla cıftlesme 20-30 dk surermıs ama bu 5 en fazla 10 dk surmustu cunku dısı ıstemedı. daha sonrakı gunler talas tasımaya basladı yukarı katlara ve cok agresıf suanda kendını sevdırıyor ama yanına erkegı koydugumda hemen saldırıyor ılk zamanlar oyle degıldı ben de ayırmak zorunda kaldım su andada ne yapıcagımı bılmıyorum .burda hıc bır vet. hamster hakkında bır bılgıye sahıp degıl ne yazıkkı =(

Tokaip
05-21-2011, 08:40 PM
hamster e bakan vet numarası bulup sorabilirsin durumu

UcV7
05-21-2011, 08:42 PM
yuvasına talaş falan taşıyorsa büyük ihtimal hamiledir kan o yüzden gelmiştir

gizem_fb
05-21-2011, 08:55 PM
kan geliyosa ve kurt gördüysen götürmeni öneririm riske atma

buse*
05-21-2011, 08:58 PM
evet 3 gun tasıdı ama suanda tasımıyor bugun kabını degıstırmek zorunda kaldım dıskısında kurtları gorunce yenı talas koydum onları da tasımadı ama bı ev var onun ıcını talasla dolduruyor ayrıca su kapları plastık oldugu ıcın de etkıler mı dıskını fılan hanı yemını ben daha oncekı hamsterlarım ıcın de kullanıyordum ve onlar da oyle bır sorunla karsılasmadım gercı su kapları da plastıktı .ıc parazıt dıyor genelde veterınerler kedı kopek ıcın ılac verıyolar da hams. ıcın olucagını sanmıyorum acıkcası.

gizem_fb
05-22-2011, 08:20 PM
sen ynede götür yani

Şerlii
05-23-2011, 07:08 PM
Riske atma en yakın zamanda hamsterden anlayan bir veterinere göstertin ! :mad: