PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaplumbağalarınız için kolay ve pratik akvaryum yapımı

episodetwo
07-30-2009, 04:04 PM
Kaplumbağalarınız için kolay ve pratik akvaryum yapımı plastik kap gibi akvaryumu koçtaş yada praktikerden yapı marketlerden alabilirsiniz plastik kap 20 tl filtre 15-20-25 tl arası değişir renkli taş o size kalmış istedikleri zaman çıkabilecekleri alanı ise dvd kutusundan yaptım ve üstünü kabloyla bezle kapladım .ışıldak ve filtre bende vardı zaten ışıldak içinde yapımarketlerden çok uygun fiyata alabilirsiniz 25 tl ye görmüştüm ama almadım olduğu için. Filtre konusuna gelince ufak bi tane yeter akvaryum fazla büyük olmadığı için gerek olmaz 15 tl lik filtre yeter
20+15+25= 60 tl ben sadece plastik kap aldım 20 tl ye filtre ışıldak falan bende vardı illa 60 tl değil daha uygunda bulabilirsiniz...iyi çalışmalar

episodetwo
07-30-2009, 04:07 PM
bu arada:D 4. resim hakkında onları üst üste ben koymadım ufak olan onun üstüne tutunup beraber yüzüyolar video çekmeye çalışıyorum ama ürküyolar yanlarına gelince hemen dağılıyolar..:D

episodetwo
07-30-2009, 04:14 PM
büyük olan burhan 4 yaşında aldığımda yavruydu diğeri ise 7-8 aylık arkadaş olsun diye aldım yanında :D cinsiyetlerini bilmiyom ama genede burhan makbule koydum adlarını .D

Hamster_fun
07-30-2009, 05:34 PM
Mutlu görünüyorlar. Bireysel imkanlarla yapılmış güzel bir akvaryum olmuş. Tebrikler...

episodetwo
07-30-2009, 06:30 PM
3 haftadır bunu kullanıyorum ondan önce küçük plastik kapta besledim ama bilmiyodum meğer geniş alan derin sularda yaşaması gerekiyomuş bu fikri bana hamster admin verdi onun sayesinde

.panpon.
09-05-2009, 03:27 AM
biraz sakıncalı olduğunu söylemek zorundayım kaplumbağalara plastik enfeksiyon,alerjik reaksiyonlara sebep oluyor senin dediğin plastik kaba ölüm fanusu diyoruz biz bence çok küçük değilde orta boyda olan camdan akvaryum almalısın

lütfen dediklerimi bir daha düşün ;)

Kubilay
06-05-2010, 01:05 AM
Eline sağlık süper olmuş ....

xxMertcanxx
06-08-2010, 10:08 PM
akvayumları güzel tebrik

LeoArryn
06-09-2010, 02:55 PM
Harika OLmuS Ellerine SaqLıkk ,, :)

cappuccino
06-25-2010, 01:40 AM
evet plastik pek sağlıklı değil. üstelik dvd kutusunu bezle kaplamışsın. o en tehlikelisi. çok kolaylıkla mikrop tutar. gerçi ben buna çok geç cevap vermiş oluyorum ama:) başka yapacak arkadaşlar varsa bez kullanmasınlar. içine doğal taşlar koyabilirsiniz üstüne çıkabilecekleri. ya da petshoplarda çok güzel aksesuarlar var kaplumbağalar için. satın almasanız da fikir almak için gidip görmenizde yarar var bence:)