PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamile mi degilmi

kenetic
05-21-2011, 02:34 PM
bugun ççıflteşmesının 20.gunu yarın tam 3 hafta olucakç
daha dogurmadı hamılemı bılmıyorum

sureklı gunluk 2-3 kere yumurta veıyorum haslanmıs patetes verıyorum ins hamıledır
kafeste tırmanıyo sureklı düşüyo , bilmıyorum hamılemıdır sızce ?
yavru dişi hamsterı kafesıne yaklastırınca hemen hareketlenıyo yuvasından çkıyo anlamadım gogus kısmınada bakamadım ızın vermıyo ama kalça kısmı hafıf şişkin gibi ve karnı pempe derısı gorunuyo tuğ yok . yardım edın ?

kenetic
05-21-2011, 02:48 PM
acil hadı bakan yok mu

-ErgünCan-
05-21-2011, 03:32 PM
23.güne kadar doğurması lazım.

kenetic
05-21-2011, 03:37 PM
belırtı soylermısın ? hmalıe olduguna dair ?

-ErgünCan-
05-21-2011, 04:18 PM
Normalden daha çok uyuma,yuvayı sahiplenme.Agresifleşme.vs vs.Eğer hamile ise 23.güne kadar doğurur.Hamile olup doğuramazsa ölür.

kenetic
05-22-2011, 04:13 PM
çok uyuyo evet yuvayıda sahıplenıyo ama agresıf degıl :D
yuvasındada depo ettıgı yem yok
çunku yem vermıyorum yumurta patates arada cekırdek verıyorum depolaması zor o yuzden
21 gun oldu bugun bence hamıle degıl gibi.

muşi92
05-23-2011, 10:12 AM
benim hamsterim de hamileydi 18 gün sonra doğurdu. hamileliğinde son derece hareketliydi bir cambazdan farkı yoktu verdiğim bütün pamukları ve yemleri kafesin altına yığmıştı karnı şişmişti son günlere doğru memeleri de çıkmıştı karın tarafına bakabilirsen anlamana yardımcı olabilir.

-ErgünCan-
05-23-2011, 09:28 PM
Kafeste yem bulunmalı.

UcV7
05-24-2011, 02:01 AM
çok uyuyo evet yuvayıda sahıplenıyo ama agresıf degıl :D
yuvasındada depo ettıgı yem yok
çunku yem vermıyorum yumurta patates arada cekırdek verıyorum depolaması zor o yuzden
21 gun oldu bugun bence hamıle degıl gibi.

Arkadaşım yemsiz olur mu hiç sürekli yem bulunmalıdır kafesınde..

scrabyhams:)
05-25-2011, 06:06 PM
benimki hamile kac gün oldu bilmiyorum ama son 2 gündür karnı kocaman oldu memişleri de cok belirginleşti:)) hala doğurmadı umarım bi problem olmaz ilk kez bi evcil hayvanım doğurucak heycanla bekliyorum ama korkuyorum da çünkü onu gerçekten çok seviyorum normal bi sevgi değil bu dokunmaya bile kıyamıyorum çünkü daa küçük ve çok cici bi hamster:))

05-25-2011, 06:07 PM
yani eğer hamileyse kesin anlarsın:)) karnı kocaman oluo son günlerde..

muşi92
05-25-2011, 08:41 PM
hazır ol çok az kalmış birkaçgün içinde doğurabilir :) benimkide balon gibi olmuştu :) sürpriz yapabilir heran :) şimdiden hayırlı olsun umarım sağlıklı olur ve yavru kaybı olmaz. :)

05-30-2011, 10:41 AM
bebişlerimiz doğdu sanırım seninkiyle arasında 4 gün var=)) çok tatlılar ve 5 taneler.henüz bi kayıp yasamadım inş yasamam gerçi anneleri acayip koruyucu aldığımdan beri beni ısırmaya sadece bi kac kez teşebbüs etmişti ama simdi ne zaman elimi uzatsam ısırmaya calsıo daa dorusu korkutmaya calısıo diyelim cünkü sadce dişini degdirio ısırmak istemedii belli ne de olsa onu cok sevdiğimi hissediyodur....=) sürekli emzirio ve üstünden hiç kalkmıo.sanırım yemeye kıyamaz=)

umut123
05-30-2011, 11:54 AM
inşallah yemez diyelim bazıları yiyor :( inş saglıklı büyürler bide bişey sorucam kac aylık gonzles gebe kalıyor ? erkek yaşlı olsa olurmu mesela 1 ay filan ?

WooLey :)
05-30-2011, 11:58 AM
scraby dokunmasana :@ yer yavrularını

muşi92
05-30-2011, 01:58 PM
1.5 aylıktan sonra gebe kalabiliyor gonzalesler ama tecrübesiz ve küçük oldukları için pek iyi bir doğum ve sağlıklı yavru olmaz. Bence kolay kolay yemez yavrularını anneye çok iyi bak brokoli patates havuç haşlama. Bir miktar yoğurt ve peynir. Benim 1 yavru kaybım oldu eski kafesimin altı telliydi oraya pamuk ve talaslarla yer yaptı çok ufak oldukları için 3 yavru hemen alttaki tabakaya düşmüş farkettim ama malesef biraz geç oldu 3ü de yaşıyordu ama ertesi gün yavru sayısı 6ya düşmüştü 1 tanesi çok zayıf düşmüş ki annesi de hayatına son verdi. Bu yüzden kafesi değiştirdim daha geniş ve güvenli bir kafes aldım. Zayıf dusmedikleri sürece kolay kolay yemez yavruları. 2 haftadan once ellememende fayda var gözleri açıldıktan sonra pek bir tehlike kalmıyor. Inşallah kayıp vermeden sağlıklı bir şekilde büyütürsün :)

05-31-2011, 10:24 AM
insallahh:) 5 gün oldu henüz bi kayıp yok.ama dün scraby kafesten kacmıs:S kafesin üst kısmı acılmıs hiç farketmemişim:( bütün gün yoktum evde.geldiimde de farketmedim..sonra kafese baktım ve yoktu.yavrularının hepsi duruyodu.dier odadan poset sesleri duydum gidip ısıgı actım ve seslendim sonra kosa kosa geldi=) cok korktum bulamam die:( ama sükür ki buldum kaybolsa napardım...ve yavrularr napardı.... büyük bi tehlike atlattım :) sonuc mutlu bitti ama:) kafese koyduumda deli gibi su içti yavrularda sütsüz kalmıs demekki... yani eger uzun süre dısarda kalmıssa ve yavrulara süt verememisse sizce bisey olurmu..yani yavrular zayıf düsermi???? dün gece oldu olay ama bugün bişey yok gibi..yavrular ve scraby hala yerinde ve sürekli emziriyo..

05-31-2011, 10:28 AM
UMUT bu arada scraby en fazla 2 aylık falandı hamile kaldıında erkek ondan 1-1,5 ay falan büyüktü sanırım. zaten erkeğin yas ve boy olarak daa gelişmis olması tavsiye ediliyo...ben de scraby küçük die cok endişelendim yavrular zayıf olursa diye ama şükür ki bişey olmadı gayet sağlıklılar.bi de scraby boy olarak da cok ufaktı..erkegin yarısı kadar nerdeyse.ama benim yavru sayım düsük.5 tane.bu yüzden gelişimlerinde bi problem olmamıs annesinin karnındayken=)

umut123
05-31-2011, 10:56 AM
allah analı babalı büyütsün herkezin yawrularını :)

05-31-2011, 10:59 AM
=) saol inss sende dede olursun bi gün=PPP

umut123
05-31-2011, 11:05 AM
:D :D :D inşallah . herkreze nasip etsin allaah :)

muşi92
05-31-2011, 01:17 PM
yavrular uzun süre sütsüz kalmamalı çabuk geliştikleri için sürekli besine ihtiyaçları var kafesi sağlamlaştırmanı öneririm tekrar kaçmaya çalışacaktır yavrular açısından iyi olmaz.

gizem_fb
05-31-2011, 03:16 PM
yem koymaman çok değil aşırı saçma böyle şeymi olur :S

WooLey :)
05-31-2011, 03:17 PM
aynen :S hayvanları öldürecekmisin ? :( hadi yavrular sütten besleniyo anne ne yiyecek ?
anne yemek yiyemezse çok süt de üretemez

gizem_fb
05-31-2011, 03:50 PM
aynen :S hayvanları öldürecekmisin ? :( hadi yavrular sütten besleniyo anne ne yiyecek ?
anne yemek yiyemezse çok süt de üretemez

doğru

kenetic
05-31-2011, 11:31 PM
telaşa kapılmayın hamıle degılmış :D

edanur149
11-19-2011, 03:06 PM
merhaba bu siteye yeni üye oldum ve 2 tane gonzelesim var.biri dişi diyeri erkek.dişinin adı cicime diyeride romeo.dişinin hamile olduğunu düşünüorum çünkü evlerine talaş topluyorlardı ve evi yemeklerle doluydu.herhangi bir şişilik göremedim.kavgada etmiyorlar tersine çokta iyi geçiniyorlar.birgün evini temizledik ve sonra evine girmediler talaşta toplamadılar.hep evin yanına yatıyorlar.yattıkları yere hep talaş toplamışlar ve uyanık oldklarını hiç görmedim.arada öldüklerini sanıp kafesi salııyorum ama hayla yaşıolar.memleri daha belirgenleşmemiş.sizce cimcimem hamilemi...???