PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni, hamster, ve ,sorunları ?

billgirl
12.05.11, 02:26 AM
Arkadaşlarr 1 haftalık derin arayışlarım sonucunda bugun bir tane hamster aldım fakat sizlere danışmam gereken bir sorunum var.
Kafesi alırken heyecandan olsa gerek dikkat etmemisim dikey oluşunaa ki yatay almam gerektiğini bilmeme rağmen ama eve gelince iş işten geçmiş oldu tabi ki :((( boyutu fena değil ama dar görünüyor fakat uzun yüksek bir kafes en asagıdan yukarı çıkmak için 3 merdiven var en yukarda borusu var dışardan dolanıp asagıdan çıkıyorr...Bu uygunmudur ayrıca ayağı takılmasın diye delikli olmayan çarktan aldım fakat bir kere bile binmedi ..
1 tanede evi varr...sUluk derseniz ucu bilyelilerden ama daha ne oldugunu bile bilmiyor alıştıramadım suluğundan su içmesini nasıl sağlayabilirm??
Bir de türünü pet shopta bilemedi gonzalese benzemiyor bu biraz iri ,suriye mi diye sordum ole bir türden haberi bile yok ilk defa duymuş enterasan petshopta sattıgı hayvanın türün bilmiyorsa anlayamadım valla.Normal hamster bu diyor :))
Adı zilli oldu :)) kişiliğine gelincede yerinde duramıyor elınde hiç durmuyor ama hiç ıssırmıyorda bu huyunu sevdim ayrıca yeme konusundada ne istedigin bilmiyor ne versek ya koklayıp iki tırtıklayıp yüz vermedi yada uzaklastı acaba bir sorunumu var çözemedim ??? Sizin tecrübelerinizden ve bilgilerinizden faydalanmak isityorum çok uzun oldu biliyorum ama bende çok heyecanlıyım....:confused:

tofy
12.05.11, 09:02 AM
Petshopların normal hamster dedikleri hamster suriyedir çoğunlukla. :D Sanırım yeni almışsın hamsterını, verdiğiniz yemekleri yememesi, çarkına binmemesi ve su içmemesi alışma sürecinden dolayı olabilir. Daha yeni alınmış bir hamsterı hemen elinize almanız da zaten yanlış. Düşünün ki sizden 100 kat daha büyük bir dev sizi aldı ve bir kafese kapattı. Nasıl davranırdınız?

billgirl
12.05.11, 11:00 AM
evt dün aldım daha dışarı çıkarmam gerektigin bende biliyordum fakatt dayanamadım kafesin içinde dört dönüyordu kemirmeye çalışıyordu diye çıkardımm belli bir süre dokunmayı düsünmüyorum teşekkür ederim pekı dikey olması tellerinin sorun olurmu??

skrbrc
14.05.11, 04:25 AM
tellerin dikey olası sorun değil AMA bu hayvancağızlar hareketli ve tırmanmaya meraklı oldukları için yatay tellere tırmanarak enerjilerini harcıyor ve eğleniyorlar..bir kaç tırmanma aparatı ile bunları sağlayabilirsiniz ama yatay kafes onları daha mutlu edebilir.. :)

arthur
14.05.11, 09:54 AM
yatay tel olmama sorununu çözmek için biraz ugrasıp bakır tellerden yatay teller oluşturabilirsin

-ErgünCan-
14.05.11, 10:54 AM
Kafesin tellerinin yatay olması,daha çok stres atacak alanının olması demekti.Borulardada stres atabiliyorsa,sorun yok demektir.Petshopta çarka binmedikleri için,kafesinde zorluk çekebilir.Zamanla alışır,alışmaz ise hamster topu ile takviye yaparsınız.Hem evi keşfeder.Sulukta sorun yok.Petshpçular genelde hamster-gonzales olarak ayırır.Bu durumda onların hamsteri bizim suriye oluyor.Gonzaleste değişiklik yok.Sen en iyisi resim yükle.Ele alıştırma konusundada ''[Only Registered Users Can See Links]'' bu konudan yardım alabilirsiniz.Sorularınız olursa konu açın .

billgirl
14.05.11, 04:57 PM
çok teşekkür ederim arkadaslar bakır tellerle sorunu çözmeye calışacagım fakatt hala carkına binmiyor delirecem acaba küçükmü geliyor???

arthur
14.05.11, 05:05 PM
olabilir bunu içinde kafes ve aksesuarları konusunun içnde bir çözüm var

tofy
14.05.11, 09:24 PM
Daha hamsterınızı alalı bir kaç gün olmuş çok hızlı davranıyorsunuz. Biraz zaman tanıyın.