PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kedi

pıtırcık steave'm .)
05-09-2011, 06:52 PM
arkadaşlar ben yavru kedi almak istiyorum ama birde hamster besliyorum ve asla hamsterimi bırakmam . aynı evde ikiside barınabilir mi ? ayrıca ben apartman dairesinde yaşıyorum kedi beslenir mi ? ve kedi hakkında bilgilendirirseniz sevinirim :) Teşekkürler

Sino98
05-09-2011, 07:26 PM
apartmanda kedinin kalmasında bir sorun yok ama hamster ile yaşar mı bilemiyorum :S

-ErgünCan-
05-09-2011, 07:28 PM
Forumda hem hamsteri hem kedisi olanlar var.

pıtırcık steave'm .)
05-09-2011, 07:38 PM
bende forumdaki her ikisinide besleyen arkadaşları gördüm fakat yinede sormak istedim . şuan annemi ikna etmeye çalışıyorum kedi almak için :)

-ErgünCan-
05-10-2011, 04:14 PM
Ben 2 aydır başlarının etini yiyorum,tık yok.Bol şans :)

pıtırcık steave'm .)
05-10-2011, 05:37 PM
Teşekkürler inşllah başarıcam, bende 4-5 senedir israr ediyorum :)

tofy
05-10-2011, 06:02 PM
Apartmanda kedi yaşamı konusunda hiçbir sorun olmaz. Forumda hem hamster hem de kedi besleyen arkadaşlar var fakat kediler birbirlerinden çok farklılık gösteren karakterlere sahip olabilirler. Bir kedi diğer hayvanlarla gayet iyi geçinirken, diğeri başka kedilerle bile iyi geçinemeyebilir. Köpeklerde de aynı durum söz konusu, mesela benim köpeğim diğer hayvanlarla hiç anlaşamaz ama benden korktuğu için hamsterıma dönüp bakmak bile istemiyor. O kadar ki yanından bile geçmez oldu. Umarım alabilirsiniz kedinizi. :)

pıtırcık steave'm .)
05-10-2011, 06:52 PM
benimde istediğim uysal bir kedi. ailem apartman dairesini bir bahane olarak gösteriyorda :) umarım :)

pıtırcık steave'm .)
05-10-2011, 06:54 PM
Peki kedilerin aşıları falan var değil mi? Temizlikleri nasıl oluyor ?

Sino98
05-10-2011, 07:08 PM
kedileri aşıları var.temizligide bırkac ayda bır parazıt ılacı damlası damlatıyor vet. vede pudrası ve taragı var onlarlada sen tarıyorsun kedıcıgı :D

tofy
05-12-2011, 09:08 AM
Bildiğim kadarıyla kedileri yıkamanız gerekmiyor fakat yıkamak dışında temizliği için yapmanız gerekenler var. Maması, aşısı, aksesuarları vs çok olmasa da biraz maliyetli. Daha önce akrabamızın kedisini bir hafta bakmıştım o yüzden neredeyse hiç bilgim yok ama kaliteli bir köpek maması aldığınızda (marketlerde veya petshoplarda) 3 kiloluk paketlerde ve 15 tl. Aşısı da 20-25 tlden aşağı değil ve bu aşılar 3 ayda bir yapılıyor. Kuduz aşısı da yılda bir sanırım. Masrafı dışında hiç sorun oluşturacağını sanmıyorum çünkü kediler apartman yaşamına çok uygun hayvanlardır.

pıtırcık steave'm .)
05-12-2011, 05:28 PM
vazgeçiyorum sanırım kedi almaktan :) çok zahmetli ve benim çok önemli derslerim var lise 1 e gidiyorum :) Neyse benim hamişim var ona bakarım :)

tofy
05-12-2011, 09:02 PM
Siz bilirsiniz, ben de lise bire gidiyorum köpeğim var ve derslerimi hiç bir zaman engellemedi. Ama yeni aldığınız için o hevesle biraz ihmal edebilirsiniz ben yazın almıştım sorun yaşamadım. :)