PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : siyah syrian olur mu ?

nackifer
05-09-2011, 09:04 AM
arkadaşlar dün bir shop tan cikcike arakdaş alayım dedim suriye hamsteri bulamadım onun yerine bir baska hamster vardı siyah bir yavru ufak kafesim için onu aldım zamanla alıstırırım birbirine diye eve gittim biraz inceledim detaylara bakınca siyah yavrununda bir syrian olduğunu farkettim sizce bir yerde bir yanlış mı var yoksa bu renk normal mi ben syrian olduğuna eminim.

mumble
05-09-2011, 10:49 AM
Olur çok da güzel olur :) Ama syrianlar birbirlerine alışmazlar, birbirlerine zarar verirler büyüyünce yalnız yaşayan hayvanlardır.

nackifer
05-09-2011, 02:24 PM
uzun zamandır besliyorum bir ton yavru aldım ama ilk defa karsılastım siyah syrian ile çokta tatlı karnı beyaz diğer heryer siyah :)

mumble
05-09-2011, 03:26 PM
Benim de favori hamster rengim siyah çok güzel oluyorlar :D

tofy
05-09-2011, 05:25 PM
Siyah syrian olur elbette, ve bence çok sevimli oluyor. Ve nedense siyah olanların karnı hep beyaz olur. :D Ama syrianlar birlikte yaşayamazlar.

nackifer
05-10-2011, 04:08 PM
aslında bende buna bir anlam veremiyorum kafesim cok büyük o yüzden mi acaba ama arada kavgalar olsada çok büyük zarar görmüyor hiç biri hemen yarıda kesiyorlar sonra yine oyuna devam ediyorlar (dişiler hamileyken çok tehlikeli oluyor o hariç) ben büyük yaralanmalar olan kavgalar hiç görmedim ve herbiri çok iyi anlasıyordu en basta yabancı bir syrian geldiği zaman biraz kavga oluyor sonra yavas yavas alısıyorlar birbirlerine

-ErgünCan-
05-10-2011, 04:10 PM
Suriye ile suriyenin yaşama olanağı yok.0,006 olarak gösteriliyor bu şans.Gonzalesle Suriyede yaşamaz.Siz ne kadar alışıyor desenizde,onlar birbirini parçalar,üzülmeyin sonra.

tofy
05-10-2011, 06:03 PM
Ben birlikte yaşayan kocaman suriyeler gördüm, bu olasılığın bu kadar az olduğuna inanmıyorum. Evet syrianlar tek yaşamalıdır, tek yaşamayı tercih ederler. Ama illa ki birbirlerini parçalayacaklarını sanmıyorum. Ama yine de bir arada beslememekte yarar var bence.

nackifer
05-11-2011, 03:30 PM
Ben birlikte yaşayan kocaman suriyeler gördüm, bu olasılığın bu kadar az olduğuna inanmıyorum. Evet syrianlar tek yaşamalıdır, tek yaşamayı tercih ederler. Ama illa ki birbirlerini parçalayacaklarını sanmıyorum. Ama yine de bir arada beslememekte yarar var bence.

bencede tamam tek yaşamaları doğalarında var ama bu büyük kavgalar çıkacağı anlamına gelmiyor çok güzel anlasıyorlar ikiside şuan çarktan inmiyor tüm gece deli gibi kostular ve hiç kavga etmediler.

-ErgünCan-
05-11-2011, 03:34 PM
Tofy,o suriyeler,damızlık suriyeler.1-2 saat beraber gördün diye,beraber yaşıyorlar anlamına gelmez.Nackifer,sana gelince,suriyeler 1.5 aydan sonra kafeslerini benimsiyorlar.Ben söyledim,kavga çıktı yardım diye konu açma sonra.

mrbkrts
05-12-2011, 12:20 AM
siyah suriye oluyor arkadaşların dediği gibi hatta ben de çok beğeniyorum,bildiğim kadarıyla da onlara ''teddy bear hamster'' da deniyor.
[Only Registered Users Can See Links]

tofy
05-12-2011, 09:03 AM
Gördüğüm suriyeler damızlıktı fakat 1 saat yanyana kalmadılar, haftada en az 2 kez uğruyorsam ikisinde de yanyana gördüm. Kavga etmiyorlardı ama ben böyle bir riske de girmem açıkçası.

nackifer
05-12-2011, 11:55 AM
Tofy,o suriyeler,damızlık suriyeler.1-2 saat beraber gördün diye,beraber yaşıyorlar anlamına gelmez.Nackifer,sana gelince,suriyeler 1.5 aydan sonra kafeslerini benimsiyorlar.Ben söyledim,kavga çıktı yardım diye konu açma sonra.

:)açmam merak etme ayrıca neden yardım isteyeyim ne yapabilirsin :) evimde 6 farklı havyan besliyorum 1 tonluk akvaryum 120x60x60 hamster kafesim var yani nerden baksan bu konuda bayağı bilgim var ödüllü eğitim verebileceğin hayvanlardır hamsterler uzun ömürleri olsa belki konuşmayı bile öğretirim :P kafesin bir katını biri diğer katını biri benimsedi ve birbirlerinin tarafına oyun haricinde geçmiyorlar.

tofy
05-12-2011, 12:52 PM
:)açmam merak etme ayrıca neden yardım isteyeyim ne yapabilirsin :) evimde 6 farklı havyan besliyorum 1 tonluk akvaryum 120x60x60 hamster kafesim var yani nerden baksan bu konuda bayağı bilgim var ödüllü eğitim verebileceğin hayvanlardır hamsterler uzun ömürleri olsa belki konuşmayı bile öğretirim :P kafesin bir katını biri diğer katını biri benimsedi ve birbirlerinin tarafına oyun haricinde geçmiyorlar.

Bunu sağlamak bayağı zor olmalı, ben yine de riske girmem. Tek başlarına daha rahat yaşarlar bana kalırsa. Ama ben abartıldığı kadar olmadığını savunuyorum.

nackifer
05-12-2011, 01:03 PM
zor değil ama dikkat li olunması gerekiyor daha yeni arkadaş geleli 4-5 gün oldu ama diğer hayvanım uyumlu olduğu için çabuk alıştı o ilk geldiğinde beni bile ısırıyordu ama simdi t-shirtümün içinde dolasıyor ısırdığı zaman yavasca kafasına vuruyorum parmakla ve devamlı elimle besliyorum kavga ettiğinde aç bırakıyordum bunu baska bir forumda da söyledim ve cani falan dediler ama onun iyiliği için aptal hayvanlar değil bunlar eğitiliyorlar hemde her konuda.

tofy
05-12-2011, 09:00 PM
Aç bırakma konusunda yanlış yapıyorsunuz bence, hiçbir canlı aç veya susuz bırakılarak terbiye edilemez, bana göre çok yanlış!

nackifer
05-13-2011, 09:32 AM
hayvanlar bir hafta yemek yemeden durabiliyor ben sadece yeme alışkanlıklarını kullanıyorum yemek olmayınca huzursuz oluyorlar ben böyle bakıyorum ve bana göre de hiç yanlıs değil hepimiz zevk almak için bakmıyormuyuz o hayvanlara ben eş oldukları zaman zevk alıyorum.

-ErgünCan-
05-13-2011, 04:18 PM
Nackifer,bu kadar bilmiş konuşmana gerek yok.Sana sadece bildiğim doruları söyledim,bunların yanlış olduğunu söyliyeceksen,konuda açma.En azından biraz nazik olabilirsin.Hiçbir forumda suriyelerin beraber yaşayabildiğine dair bir paragraf bulamazsın.Yabancı kaynaklarda dahil buna.Yavrular,1 aydan sonra cinsel olgunluğa erişir ve,kafeslerini benimserler.Hele dişiler benimser.Bu yüzden dişi erkeğin kafesine koyulur.Çiftleşmek istiyorsa,sorun çıkarmaz çünkü.
Ama erkek hamster dişinin kafesine koyulduğu taktirde,dişi saldıracaktır.Buda bir kanıt.Ayrıca aç bırakma konusuna gelince,empati kur biraz ! Gerçekten çok yanlış.Doğasında var bu hayvanın ! Kendi ağzınla söylüyorsun kavga ediyorlar diye.Bu hayvanların doğasında var,sen bunu besleyeceksen,hayvanı tümüyle kabul edip besleyeceksin ve en iyi şekilde besleyeceksin.Biri seni zevki için aç bıraksa ,,.

tofy
05-13-2011, 06:09 PM
Çift bakmak sizin için sadece zevkten ibaret, ve çift bakabilmek için terbiye verirken aç bırakıyorum diyorsunuz bu durumda zevkleriniz için aç bırakmış oluyorsunuz.

nackifer
05-13-2011, 06:43 PM
hadi ama zevk için elinizde bir oraya bir buraya savuruyorsunuz havyanları yada ufacık kafeslerde tutuyorsunuz bu canilik olmuyor benimkisi mi oluyor :) komik olmayın evcil hayvan bakmak başlı başına caniliktir zaten doğasından alıp kafese tıkıyorsun hadi empati yapalım sizi kafese tıkalım o zaman :) bu kadar empati yapmayın ne olursa olsun sonuçta hayvan ayrıca bu arada ismini bilmiyorum o yüzden admin diye hitap edeceğim kusura bakma (benim adım can bu arada) bu eğitim şeklini fransız bir forumda aldım uyguladım ve sonuç mükemmeldi doğasını tamamen değiştirdi artık ne kafesi kapatmam gerekti nede hayvanımın dısarı cıkmasını veya saldırgan olmasını engelleyecek birşey artık en az benim kadar özgür ve düsünebilecek kadar aklı olsaydı bunun için bana teşekkür ederdi insanın da doğasında öldürmek var ama kalkıpta katil olmuyoruz demi :) suan gayet sevgiyle yazdım bunları içinde sert bir tabir aramayın varsada üzerinize alınmayın mizacım böyle. :)

tofy
05-13-2011, 08:02 PM
Evcil hayvan bakmak eğer sizin gibi aç bırakılırsa caniliğe dönüşür. :) Gidip Fransız forumlardan nasıl hamster bakıldığını araştırmaya gerek yok bence bir canlı terbiye etmek için aç bırakmak gerekmediğini herkes bilir. :) Bu konu hakkında daha fazla da konuşmak istemiyorum ben.

nackifer
05-14-2011, 09:19 AM
kaç hayvan terbiye ettin acaba ? ödül ve ceza almadan sadece mantık komutlarıyla yasayan bir hayvana nasıl eğitim vereceksin ki? sana hayvanlarınla iyi sohbetler ama gerçekten işe yaramıyor hayvanat bahçelerinde su alkışladığınız hayvanlar nasıl eğitiliyor sanıyorsunuz konferanslara mı katılıyorlar sizce?:) neyse eğer danışmak isteyen olursa nasıl ve nerelerde eğitileceğini anlatırım ama emin olun canilik değil bu aksine onlara iyilik.

-ErgünCan-
05-14-2011, 11:13 AM
Emin ol,yaşıma göre alabileceğim en iyi kafesi aldım.210 lira harcadım.Mesele iyi kafeslerde bakmaksa,gerçekten iyi bakıyorum.Evcil hayvanlar,doğadan alınıp,insanlar tarafından evcilleştirilmiştir ve petshoplarda satılıyordur zaten.Onları doğasından alıp evcilleştiren günümüz insanları değil.Ev kedisini sokağa salsanız,sokakta yaşayamaz.O yüzden evcil hayvandır.Bu arada benim adımda ErgünCan nickten de anlaşılıyor zaten.Madem öyle sende hayvanın doğasını değiştiriyorsun .Kendi yazından kendini cani çıkardın :) Eğer bu hayvanın doğası değiştirilecekse,sevgi ile değiştirilmelidir.Aç bırakarak değil.Hayvanı aç bırakmak,ne zamandan beri iyilik ? Ne olursa olsun hayvan aç bırakılmamalıdır bence.

nackifer
05-14-2011, 12:02 PM
ben değiştirmiyorum demedimki altüst ediyorum doğalarını hangi hayvan avlanmadan hazır besinle yasayabilmiş doğasında bunu hepimiz yapıyoruz ve eğitim olarak aç bırakılmaya da gelirsek biyolojik olarak yağ yakma oranlarını düzenleyebilen hayvanlardan biri hamsterlar yani aç kalmıyorlar sadecce iç güdüsel olarak besin stoklama durumları olmuyor yani kötü birşey yaptıklarında yemeklerinin azalacağını biliyorlar iyi birşey yapınca da yemek çeşidinin artacağını hamster besleyen herkesin basına gelir -hamsterım firarda bulamıyorum -buldum ölmüş, veya yaralanmış derler :) benim kafesi ağzına kadar açık kafese tırmanır üstüne cıkar ama ben orada yoksam kafesten uzaklaşmazlar şuana kadar hiç birinde farklı bir durum olmadı ceza vermek kötü değil aksine iyidir sadece bunu abartmadan yapmak gerekir.