PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suriye hamsterlarım çiftleşmiyor

JeNerd
08.05.11, 12:21 PM
Ben dişi hamsterımın yanına arkadaşımın aynı türdeki erkek hamsterını getirdim. İlk önce kafesin dışında ikisini yanyana koydum, birbirlerini fazla umursamadılar. Sonra kafeste yanyana koydum ve 5 dakika olmadan erkek dişinin kulağını kanattı, dişi de yanlızca bir bakış attı ve erkek kendinden geçti. Kafesin içinde koşuyor, zıplıyor, birşeyleri kemiriyor vs... Erkeği alıp kendi kafesine koydum ve bir gün ayrı kaldılar. Dün yine yanyana koydum. Bu kez kan dökmediler ama yine pek iyi anlaştıkları söylenemez. Erkek kovalıyor, dişi saldırıyor ya da dişi kovalıyor, erkek kaçıyor. Dün birkaç saat aynı kafeste kaldılar ama ikisi de kafesin iki ucunda, sırtları birbirlerine dönük oturdular. Gece ikisi de kafesten çıkmaya çalıştı, ben de yine kafesleri ayırdım :( Bu hep böyle mi gidicek? Çiftleşmeleri için ne yapmam lazım? :(

muşi92
08.05.11, 12:29 PM
benimde gonzalesim var bir çift dişiyi sonradan aldım ilk kafese koyduğumda biraz sürtüşme oldu sonra anlaşmaya başladılar 1,5hafta sonra çiftleşme oldu. Sabırlı bir şekilde denersen bence çiftleşme gerçekleşebilir. 4 günde bir akşam aktif olduklarında birleştir elbet çiftleşme olacaktır. Tabi gözlemin altınsa olsun birbirleeine zarar veeebilirler

kenetic
08.05.11, 05:04 PM
kardş aynı sorun bendede vardı 2 gonzales hamsterı çiftleştiremıyordum
aynı kafese koydugum an kavga ediyorlardı.
ilk denememde ilk tanışmaları oldugu ıcın 5 dk aynı kafeste sakınce kaldılar sonra kavga çıktı.
2.denememde aynı kafese koyar koymaz kavga çktı.
4 gün bekledım dişi çiftleşmeye 4 günde bir hazır olurmuş.
4 gün sonra tkrar denedım yıne olmadı
1 gün sonra tesadüfen dişinin kuyrugunu kaldırdıgını flan gordum anladım çiftleşmek ıstedigini ve aynı kafese koydum çıftleştıler.
sende 4 degil de 5 gün bekle gece 12 gibi ayrı bi kafes yada kap ta çiftleştirmeyi dene önce kafes dışından koklaştır dişi kuyruhunu felan kaldırırsa koy kaba 2 sınıde çıftleşıyolar.. :)

kingibo123
10.05.11, 12:26 AM
Ben dişiyi ve erkeği koydum aynı kafese 2-3 gün kavga ettiler 4-5 gün iyi anlastılar 6-7 dost hayatı 8-9 çiftleşme dönemi ve 9 yavru :)