PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım.

muşi92
04.05.11, 11:08 PM
merhaba arkadaşlar hamsterlerim iki gün önce çiftleştiler hamilelik dönemi ve sonrası için ek besinler vereceğim ama bir program yapamadım her gün aynı besinleri mi vermeliyim yoksa bir program oluşturup günlere bu besinleri bölmeli miyim? Birde program yapmak gerekirse tecrübe sahibi olan üyeler yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

WooLey :)
04.05.11, 11:41 PM
brokoli verebilirsin çok az haşlanmış patates ama çok azz olsun verebilirsin , protein açısından önemli besinler vermelisin program yapmaya çok gerek yok . Bunlar günde olcak

scrabyhams:)
05.05.11, 08:47 AM
yumurta sarısı da verebilirsin

muşi92
05.05.11, 06:53 PM
hımm. Hergün haşlanmış brokoli patates havuç yumurta ve pötibör bisküvi süte batırılmış. Hepsinden çok az miktarda versem yeterli olur mu sizce ?

05.05.11, 06:59 PM
kendi yeminden de ver bu saydıkların dısında haftada bir 2 defa da tavuk haslaması verebilirsin ufak bi parça.bu arada yumurtanın sarısından ver özellikle:)

muşi92
05.05.11, 08:49 PM
yem her zaman bulunuyor kafesinde tavuk önerisi için teşekkürler :) inşallah bunlar yeterli olur ve yavru kaybı vermeyiz :)

leydim_cici
05.05.11, 09:17 PM
acaba yavrular nasıl olucak ve hamsterının tam olarak hamile olduğuna eminmisin kısırda olabilir boşuna heveslenme çünkü

muşi92
05.05.11, 09:59 PM
3 gün oldu çiftleşeli 1 gün sonra dişi kızgınlık dönemine girer eğer hamile değilse kesin olarak olmasada büyük derece de belirleme sağlar. kısır olma ihtimali de var tabi ki eğer öyleyse yapacak birşey yok sağlık olsun iki tane tatlı mı tatlı hamişlerimde yeter bana :)

arthur
05.05.11, 10:04 PM
şimdiden hayırlı olsun inş.yavru kaybı vermezsin :D

muşi92
05.05.11, 10:22 PM
teşekkür ederim inşallah :))

05.05.11, 10:47 PM
yavrular olursa resimlerini bekliyoruz:) tavuğu benim gonzalesim çokk seviyor:) bir tavuğu bir de fındık ezmesini yerken kendinden geçiyor:) fındık ezmesi çok tatlı olduğundan fazla vermemeye çalışıyorum ama o kadar tatlı yiyiyo ki :) kendimi tutamayıp veriyorum bazen:) gerçi benim hamsim düzenli egsersiz yapıyo çarkında:D

muşi92
05.05.11, 11:49 PM
en kısa zamanda koyarım foto çekip :) şimdi benimkiler de eğzersizdeler dişi boş çarkla yetinmiyor erkek olanla birlikte döndürüyor çarkı xD

05.05.11, 11:56 PM
:) waaoooww:D bak sen şu çılgına:D:D ee çiftleştikten sonra ayırmadınmı sen onları.kavga etmiyolar mı?

muşi92
06.05.11, 12:02 AM
hayır allaha şükür kavgaları yok :) doğum yapacağı güne yaklaştığı zaman ayırmayı düşünüyorum. tabi hamilelik sitresi basarsa dişiyi erken ayırma söz konusu olabilir