PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Tane Eve Geldim 4 Tane

ercn
27.04.11, 08:04 PM
Merhaba;
1 hafta önce Eminönünden hamster aldım tabi ırk falan bilmiyorum sabırsız olmamın kurbanı oldum.Her neyse konumuza dönersek aldıktan bir süre sonra bir baktım benim hamsterın altında 4 tane minik minik hamster tabi ben şok oldum.Şuan tüyleri çıktı gözleri açıldı arada sırada yürüyorlar.Sorum şu bu ufak yavrulara vitamin vermem gerekli veya anneye vitamin vermelimiyim.İlk kez hamsterım oldu pek tecrübesizim.Petshop sormak istemiyorum onlar gerekli gereksiz şeyler söylüyorlarmış.Bu arada ben bu hamsterı erkek diye vermişti.:)

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links]) [Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links]) [Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Resimlerde yüzü pek gözükmüyor ama doğum yaptığı içinde kafese elimi sokmuyorum.Yavrular biraz daha büyüdükten sonra detaylı resmini koyucam.Aklımdayken bir sorum daha olacak hamsterlar belli bir süre sonra yavrularını yerler mi?
Şimdiden teşekkür ederim.

kingibo123
27.04.11, 08:07 PM
En başta hamsterin ve yavruların hayırlı olsun,mutlu olursunuz inşlh.
Yavruları yeme sebebleri var arkadaşım.Sağlıksız yavruları öldürüyor,yada benim ki öyle yaptı :) 9 yavrudan sadece 1 tane kaldı oda cok sağlıklı ve tatlı.Bu arada sarı kafalı hamsterler cok tatlı olur yavrular için cok şanslısın (:

Jelibon
27.04.11, 11:11 PM
çok tatlılar malesef soruna cevap veremiyeceğim :( hemen çıkmam lazım şimdi bakıyım dedim güle güle büyüt yanlız en zor yanı kafesi temizlemek .d.d

Macubass
28.04.11, 07:37 PM
Büyük ihtimalle aldığında hamileydi ve yolda doğurdu. :D

Oscar
28.04.11, 08:26 PM
Hayırlı olsun yavruların.

ercn
29.04.11, 12:55 AM
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.Darısı sizlerinde başına.Forumdan araştırdığım kadarıyla belli bir süre sonra ayırmam gereklimiş.Bu süre ne kadar benim yavrular analarının altında uyuyor ama arada dışarı çıkıp geziyorlar,yem yiyorlar,su içiyorlar ne zaman ayırmam gerekir.Birde vitamin falan vermem gerekli mi ?
Şuan kafeste petshoptan aldığım limon ağacı talaşı,hamster yemi var daha almam gereken şeler var mı?
Teşekkür Ederim.