PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aldığım gün doğurdu :)

shadyyy
04-26-2011, 12:22 PM
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım, öncelikle 10 gün önce felan kız arkadaşımlar petshoplarda dolaşırken hamster bakmaya karar verdik ve bi petshopta hardalı gördük ozamana kadar hiç hamster besleme fikri yoktu o an çok sevdik onu ve en kısa zamanda almaya karar verdik, bir hafta sonra gidip alttaki kafesle beraber hardalı aldık.
[Only Registered Users Can See Links]
almaya gittiğimizde hamile olduğunu karnından anlamıştık ama aldığımız gece yani aldıktan saatler sonra doğum yapacağını tahmin etmemiştik :D tam 7 tane bebeği oldu üyeliğim yeni aktif olduğu için şimdi yazabiliyorum bugün bugün bebeklerin 3. günü hala tüysüzler ama ufak büyüme var tabi, bu süreçte iyi beslemek için ek besin olarak fındık, zeytinyağlı yumurta, peynir, çok az tatlı biber, maydonoz, dereotu, taze nane yaprağı, çok az portakal, az eti burçak bisküvü, havuç gibi besinler verdim biber ve portakal zararlıymış daha sonra gördüm. Bu kafes 7 yavru hamstera 1 aylık oluncaya kadar yeterli olurmu sizce ve bana önerileriniz varmı?

-ErgünCan-
04-26-2011, 04:01 PM
Hayırlı olsun hoşgeldiniz.Yavrulara kesinlikle ve kesinlikle dokunmuyorsunuz.Kafese sadece yem vermek için yaklaşın.Protein ile besleyin.Turunçgiller zararlı.Kafes için sorun yok.2 haftadan sonra ayaklanacaklar zaten.Ama 1 Haftadan sonra sahiplendirmelisiniz.

shadyyy
04-26-2011, 04:04 PM
Ama 1 Haftadan sonra sahiplendirmelisiniz.
Bir haftadan sonramı?

-ErgünCan-
04-26-2011, 05:49 PM
Çok Özür Dilerim.1 Ay olacaktı.

Macubass
04-26-2011, 07:36 PM
Yanlış anlamayın ama kafesle ilgili iki sorun var:

-Dikey telli olmamalı

-Hamster çarkı aralıklı olmamalı.

Bunun dışında hiç bir sorun yok ama iş işten geçmiş. N'apalım...

shadyyy
04-26-2011, 10:32 PM
Çok Özür Dilerim.1 Ay olacaktı.

Anladım, rica ederim.

Yanlış anlamayın ama kafesle ilgili iki sorun var:

-Dikey telli olmamalı

-Hamster çarkı aralıklı olmamalı.

Bunun dışında hiç bir sorun yok ama iş işten geçmiş. N'apalım...

Evet yatay olmaması gerektiğini bende sonradan farkettim ama katlardaki yatay tellerden tutnarak son kata kadar merdivensiz çıkabiliyor, bu aralıklı çarkı hiç kullanamazmı yenisinimi almam gerekir? şuanda zaten emzirdiği için pek dolaşmıyor bi kaç dakika çarta dönüyor birkaç kezde borlardan geçiyor sonra tekrar yavrularının üzerine yatıyor.

Macubass
04-27-2011, 06:38 PM
Yeni çark almanıza gerek yok ama bir dahakine çark alırsanız aralıksız almanız daha mantıklı. Ayağı araya sıkışabiliyor çünkü.

-ErgünCan-
04-28-2011, 06:35 PM
Evet.

SpedyGonzaloes
04-28-2011, 06:50 PM
Peki yavrular büyüdükçe yavrulara bir şey yapıyor mu???

SpedyGonzaloes
04-28-2011, 06:51 PM
Ya da her hangi bir hamster yapar mı??
NOT:ileride yavru sahibi olmak istiyorum da!

Macubass
04-28-2011, 07:11 PM
İlk kez doğuruyorsa veya protein eksikliği varsa yavruları yiyebilir.