PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk defa hamster alacağım yardım

Şakaron
23.04.11, 01:18 PM
merhaba arkadaşlar. sabit başlıklara falan baktım ama sizden birkaç sorunum için yardım bekliyorum.

Henüz hamster almadım. Suriye cinsi alacağım hamsteri. İstanbulda oturuyorum ve güvenilir olarak nerden alabilirim, tavsiye edeceğiniz bir yer var mı?

Hamster ile ilgili hiçbir eşya yok evde. Her şeyi hamsterı alacağım yerden alacağım. Bana kaç liraya malolur 100 lira yeterli mi?

Annem hamster almaya yanaşmıyor, belki de en önemli soruyu soruyorum: Hamster Kokar mı?

not 15 yaşındayım saygılar
şakaron

-ErgünCan-
23.04.11, 01:22 PM
100 liraya hepsini alabilirsin.70 liralık kafes alsan,10 lira talaş desen,5 lira yem,15 lira en fazla hamster 100 lira yapar.Kafesin fiyatında oynamalar olur zaten.Talaşları,kokuyu azaltır.Tabi yine kokabilir.

Şakaron
23.04.11, 01:29 PM
hmm sağol. forum istanbuldan almayı düşünüyorum güvenilir bir yer mi?

bu arada evde bir oda boş. okuduğum kadarıyla hamsterlar loş ortamı seviyorlar ve boş odada kalabilir hamster. fakat kokusu beni düşündürüyor. rahatsızlık verecek düzeyde mi kokuyor hamster?

-ErgünCan-
23.04.11, 01:32 PM
Dişilerin kızgınlık dönemlerinde koktuğu söylenir genelde.Bir köşeye işiyor zaten.İşediği kenardaki talaşı,üzerinden alıp,temiz talaş koyarsın.Kokan bölgeyi ortadan kaldırmıs olursun.Haftada 1 kafesin talaşını dökeceksin.Çok sorun olmaz.Forum İstanbulda da diğer yerlerden bir farkı yok.Benim arkadaşım ordan dişi almıştı,hamile çıktı sonradan.Git bir bak istersen.Beni almıyolar tek başıma oraya :D 13 yaşındayım da :D Gelirdim seninle,çok yakınım foruma.

Şakaron
23.04.11, 01:38 PM
hmm aslında buluşup gitsek fena olmaz :) ben de bahçelievlerde oturuyorum metroyla hemen forumdayım zaten.
bakalım alırım inşallah hamster da bir de bu geceleri aktif olmaları çok garip. yani gündüz bütün gün uyuyor mu napıyor:D

-ErgünCan-
23.04.11, 01:58 PM
Ekle beni er.gun.c@hot.

zotacing
02.05.11, 07:31 AM
Talaşını düzgün değiştirirsen, ve kokulu talaş kullanırsan koku yapmaz. Yani en azından hayvan kendi kokmuyor. Çişi kokuyor az bişi. Bir de yemlerde koku oluyor. Yoksa bu hamster kedi gibi temiz ben şaşırdım, yemek yiyor eliyle ağzını fln siliyor çok temiz kısaca bu hayvanlar.

1HerA
28.05.11, 01:14 PM
talaşını kokulu al ıslanınca koku yayanlardan alırsan koku yapmaz