PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dişi gonzalesim çiftleşmekten kaçıyor :(

sezen35
19.04.11, 12:27 AM
8-9 aylık iki gonzalesim var. Erkek yaklaşık 3 aydan beri çiftleşmek istiyor, ancak normalde çok uysal olan dişim bir türlü çiftleşmiyor, çiftleşmediği gibi erkeğe bagırıyor ve onu itekliyor :((( bir ara sanırım yine böyle bir kavganın sonunda dişinin sırtında bir ısırık izi oldu 3-4 hafta önce.Gözümle görmedim ama sanırım erkek artık ısırdı. Neyse, kızı yarası iyileşene kadar başka kafese ayırdık.3 hafta kadar ayrı kaldılar. Bugün yeniden aynı kafese aldım onları. Erkek direkt kıza saldırdı ,üstüne atladı yani :D Ama kız yine itekledi onu, bu bir kaç saat boyunca sürdü. Sonunda erkek yuvasına girdi ve depresif takılmaya başladı :) resmen trip atıyor. Bu durum daha ne kadar sürecek ?? Çiftleşmeleri için ne yapmak lazım ? Kızımı kafeste bırakırsam yine erkek onu ısırır mı ? çok korkuyorum :(

tıkmak28
19.04.11, 01:39 AM
4 gunde 1 çifleşmeye hazır olur dişi 4 günde bir kere yan yana koy emın ol cıftlesırler yoksa dovusulerler sadece 4 günde 1 kere yanyana bırak.

kingibo123
19.04.11, 02:14 AM
Ne alaka 4 gün ? Benim hamsterlerim her gün çiftleşiodu :S Ve arkadaşımız 4 hafta yan yana koymamıs eğer senin dediğin dogruysa 4 günde azan hayvan 4 haftada azgınlıktan diğerini öldürür lan :D

sezen35
19.04.11, 01:22 PM
Valla dün kız yine cazgırlık yaptı, erkek resmen trip attı depresif takıldı 15 20 dk hiç kıpırdamadı.Sonra dişi yanına gitti, sırnaştı ama bi münasebet olmadı uyudular :D bi de bunarın çiftleşip çiftleşmediğini nerden bilyorsunuz da ayrırıyorsunuz onu pek anlayamoıyorum ? sürekli tepelerinde çiftleşiyorlar mı diye incelemeden nasıl anlaşılacak :)

kenetic
19.04.11, 07:59 PM
valla ben youtubedan ızledım çıftleşmelerını :D merak edıyodum.
eger ciftleşmişlerse 3-5 gün içinde dişinin goguslerı belırgınleşip karnında buyume olurmuş zaten en geç 20 gun içinde doguruyolar. belli olur heralde anlarsın :)

tıkmak28
04.05.11, 07:06 PM
kıngibo 123 sen ananın karnındayken ben hamter bakıyodum benı ayar etme dolarım seni ele koçum ;)

kingibo123
04.05.11, 09:03 PM
Kesin bakıosundur.