PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Entomophobia (Böcek Fobisi)

Macubass
04-18-2011, 08:31 PM
Arkadaşlar sizi bilmem ama bende böcek fobisi var. Aslında tüm hayvanları çok severim. Ama şu böcekler... Bir kaç yıl önce başıma gelen bir olay yüzünden böceklerden nefret ediyorum: Temmuz ayında Tokat'a bağlı Niksar ilçeninin Köklüce köyündeyiz. Köyün içlerinde kuzenimle dolaşıyoruz. Tam da koşma yarışı yapacak zamanı bulmuşuz yani. Tam karşıdan en az 20 cm.lik bir çekirge uçarak geliyordu. Birbirimizi farkettik ama... Benim sol omzuma taş atılmış gibi oldu. Çok feci bir çarpışmaydı. Çekirge de ben de yere yığıldık. Kuzenim Adilhan da beni korkutmak için üstüme çekirgeyi koydu. Allah belanı versin Adilhan hâlâ uyuyamıyorum senin yüzünden! :D

Her neyse aranızda Entomophobia'sı olan veya çözüm sunabilecek kişiler var mı?

Sino98
04-18-2011, 08:36 PM
tedavisini bilmiyorum,entomophobiam yok.Ama olay iyiymiş :D

kenetic
04-18-2011, 09:00 PM
bendede araknofobi (örümcek fobisi) var.
benımde başımdan bi olay geçti , sanırım örümcek korkumda o , olaydan sonra başladı..
5-6 yaşındaydım isantbuldan g.antep'e gelmiştik.
kaldığımız ev antepevi bahçeli felan 2 katlı bi konak tarzında evdi.
biz alt katta oturuyoduk ve o evde eski oldugundan dolapların içinde bahçede felan örümcek agları örumcekler vardı.
bi sabah yatagımdan kalktım ve yatagımın yanındakı pringles den bi tane attım ağzıma üstünede kola içtim.
aşagı ındım yengem gelmişti ve bi anda elektrikler gitti.Ne oldugunu anlamadım karanlık oldu ev bi anda
sonra uzun bacaklı sınekler orumcekler gormeye başladım , biliyorum saçma ama bayağı korktum sinekler uçuşuyodu havada uzun uzun bacakkları vardı üstüme geliyolardı.
sonrasını pek hatırlamıyorum annem işe gidicekti benı üst katta oturan akrabalara bıraktı ordada içerde otururken büyük büyük örümcekler görmeye başladım üstüme gelıyodu hepsi 1-2 gün etkisinde kaldım daha sonra hocaya felan götürdüler saçmaladılar ynai :D
sonra bi şekilde geçtı ama o zmandan beri örümcek korkum var girdigim eski püskü olan her evde köşelere tavanlara bakarım yıllardır yaşıyorum bu korkuyla berbat bişey.
nasıl yenecegımıde bilmiyorum ama yenecegımıde düşünmüyorum,yanı mantık olarak minicik kafadan kocaman uzun ayakların çıkması saçma gelıyor bana gerçekten çok saçma :d her neyse başka varsa hikayesi olan anlatsın :)

Macubass
04-19-2011, 06:45 PM
Arachnophobia da zor. Hemen her yerde bir haşare görebilirsin. :(

merve19
06-07-2013, 02:27 AM
Siz böcekten korkuyorsunuz. Ben böceği aştım. Kelebeklerden çok korkuyorum. Hemde aşırı derecede. Açık alanda tamam uçsun yanımdan geçsin korkmam. ama kapalı alanda aramızda 10 metrede olsa çığlık çığlığa çıkarım odadan. Ve biri bana ' omzunda kelebek var ' dediği anda basarım çığlığı ve anında istenmeyen bir kaşıntı başlıyor. Tırtılda aynı şekilde. :)