PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Biz büyük bir aileyiiiiz :)

mumble
07-28-2009, 12:58 PM
Merhabalar herkese. Size kocaman ailemizi tanıtmak isterim. Siteye üye olmam bir tane de hamster almaya karar vermemizle başladı ve artık sitede gezinir oldum. Ben size ailemizi bize katılma sırasıyla tanıtmak isterim.

İlk oğlumuz Midas. Kendisi kedi cinsinden olup gerçekten cins bir kedi. Biraz asabi eh haklı da çok kedi geldi geçti hayatından. 3.5 yaşına geldi artık kolay mı? Simsiyah uzun tüylü bir oğlan çocuğu.

İkinci oğlumuz ise Efe. Bebekken ölmek üzere bulunmuştu o da kedi cinsinden. Gözleri görmediği için sahiplenmiştim onu. Ama eve gelir gelmez rol yaptığını anladım. Nasıl diye sormayın uzun hikaye. O da katılmış oldu ailemize. Şimdi 2 yaşında koca oğlan oldu tabi. Uslu sevecen bir oğlan.

Sonra bir de balıklarımız var. Büyük akvaryumu yaptırana kadar şimdilik küçük bir akvaryumda idare ediyorlar. Onları saymayacağım bile. Neon, çöpçü va vatoz cinsindeler. Büyük akvaryumu yaptırınca küçüğe bir tane Beta alacağız.

Üçüncü çocuğumuz bir adet kız çocuğu. Adı Queen Kedi cinsinden. O kadar oğlandan sonra bir tane de kızımız olsun artık değil mi? Biraz hırçın kız çocuğumuz öyle her istediğinizi yapmaz sizden korkmaz. Daha küçük ama. 1 yaşında minicik. 1 senesini sokakta geçirmiş geri kalan uzun yıllarını da bizimle geçirecek tabi.

Dördüncü çocuğumuz bir adet muhabbet kuşu. Adı Şebek :) Kız çocuğu daha çok küçük 3 4 aylık olduğunu söylediler. Bir kaç aydır bizimle yaşıyor o da. Sabahları pek neşeli. Henüz bize alışmadı ama bir gün alışacak biliyoruz. Çünkü çok seviyoruz sarı kızımızı.

Beşinci çocuğumuz ise MUMBLE. Ailemizin en yeni üyelerinden.2.5 aylık daha. Çok fazla olmadı aramıza katılalı ama çok sevdik onu da. Kızmış kendisi. Syrian cinsindenmiş. Siyah ortasında beyaz çizgisi olan ve karnı da bembeyaz olan bir kız çocuğu. Bize birazcık alıştı sanki. En azından kabından kaçmak amacıyla elimize tırmanmayı kabul ediyor :)

Altıncı çocuğumuz da Uğur. Neredeyse 3 yaşına geldi. Ama o Mumble'dan sonra katıldı ailemize. Alındığı günü hatırlıyorum ama. Küçücüktü o zamanlar. Şimdi ise kocamaan bir oğlan oldu. Arkadaşım bakıyordu 2 yıldır. Hasta hayvanların artması ve bu yüzden Uğur'a çok zaman kalmaması yüzünden Uğur'u bize verdi. O da simsiyah çok tatlı. Obur mu obur bir çocuk.

Yedinci ve Sekizinci çocuklarımıza gelince. Henüz eve gelmediler. Bugün onları da getireceğiz. İki tane 2 yaşında su kaplumbağası. Onlar da sahipleri çok ilgi gösteremediği ve üzüldüğü için bizimle olacaklar. 2 yaşındaki kaplumbağam Arsız sebepsiz yere öldükten sonra ilk kez kaplumbağa bakacağım.

Dokuzuncu çocuğumuz da umarım ki bir tane Guinea Pig olacak. Bakalım ama zaman gösterecek onu da :)

Tabi bu arada fotoğraflarımızı ekleyeceğiz en kısa zamanda. Ama biraz vakit verirseniz fotoğraf makinemiz yok da :)

episodetwo
07-28-2009, 03:32 PM
çok güzel ama ben hemen hemen her evcil hayvanı besledim tek beslemediğim kediydi kedilerden özellikle nefret ediyorum 1 . nankör 2.köpek gibi sadık değil 3.haberlerde görmüştüm kadının biri ölmüş evinde öldükten sonra kedi yemiş sahibini . ama köpek sahibi ölse bile başında bekler ama bu benim kendi düşüncem :D ama ilgimi çeken guinea pig yakında alıcam beslemediğim sadece igoana bide bukalemun kaldı beslemiştim ama benim değildi dayımındı emanet olarak besledim :D

hamsteradmin
07-28-2009, 05:23 PM
Episodetwo, benim evimde birden fazla kedim var, kedilerle ilgili küçüklükten kalma bir kötü anın olabilir bunu anlarım ama kedilere nankör demezsen sevinirim. Kediler asla nankör değildir, sadece karakterlidirler, kendi kendilerine yetebilirler, köpekler gibi sürekli insanın tepesine çıkıp ilgi beklemezler. Kediler de sahiplerine minnettarlıklarını gösterirler.

Sevgili mumble, aramıza hoşgeldiniz sen ve ailen :) Benim de seninkine benzer bir ailem var :D Fotoğrafları bekliyoruz, albümüne koyabilirsin :)

Sevgiler

episodetwo
07-28-2009, 05:28 PM
evet sana katılıyorum ama sadece benim düşüncem

CooLMaSTeR
07-28-2009, 06:09 PM
maşallah büyük ve güzel bi aileymiş...Allah hepsine uzun ömürler versin..

Seg
07-28-2009, 06:46 PM
Benim aile daha geniş :D

bu işin esprisi,kedilere zaten bildim bilesi nankör deniyor...
Mesela kedilerimden biri eve girince nankör hamster'ı yicek hemen diyorlar,''hem yemek veriyoruz hem içeri giriyor nankör...'' bunu işitiyorum hep :)

Bendede 8 tane kedi,2 tane balık,2 tane muhabbet kuşu,1 tane kara kaplumbağası,1 tane hamster'ım var :) ( bu aralar kirpi düşünüyorum)

Ne kadar çok hayvan oldukça o kadar çok mutlu oluyorum şahsen...

Daha yaşım el vermediği için kendi evim yok kendi evim olsa düşünemiyorum yani :D

CooLMaSTeR
07-28-2009, 06:50 PM
maşallah...balıga kuşa kablumbagaya bakabilirim ama kediye bakamam...alerjim varmış..küçükken babam ketirmiş bi tane van kedisi....insanlıktan çıkmışım ben =) hemen geri götürmüş.... ama 8 tane kedi de zor iş bence....

episodetwo
07-28-2009, 07:08 PM
bakmayı sevmediğim kuş bide balıklar !!!! 2 tane su kaplumbağam resimlerini koymuştum burhan makbule bide 2 tane hamsterim var episomla lunam luna hamile episo baba oluyor :D bide yakında guinea pigle igoana alıcam ama kararsızım ya bukalemun yada igoana

Seg
07-28-2009, 09:13 PM
iguana al süper bişey :D Bahçemiz olduğu için 8 kedi zor olmuyor...

toLqa
08-18-2009, 09:19 PM
iquana tavsiye ederim ben besleyemedim ama inş. en yakın zmnda alıcam :D

Pamuk V Armi
12-08-2009, 12:56 PM
geniş aile değilki süper geniş aile.çok hayvan var ama güzel.