PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evdekileri ikna etmek

alpiasker
07-27-2009, 08:07 PM
Bu mesaj silinmiştir.

hamsteradmin
07-27-2009, 08:23 PM
Merhaba, hamster nedir başlığının altında hamsterla fare arasındaki farkları anlattım, bunlardan annenlere bahsedebilirsin :)

Güneşten ve aşırı sıcaktan koruduğun takdirde yarım saatlik yolculuğa dayanabilir. Yanında yüksek kenarlı genişçe bir kutu ve minik havlular bulundur. Bu havlulardan biriyle kutunun üstünü örtersin, diğerini de kutuya koyarsın. Kutu teneke saklama kabı veya plastik yoğurt kabı gibi olabilir ama zıplama kabiliyetleri olduğu için yüksek olmalı. Kapak kapatacaksan bol bol delik açmalısın. Kutuya az yem, ve salatalık dilimleri de koyarsan susuz kalmaz.

serdar
07-27-2009, 08:26 PM
Hamsteri alırken ufak bir kutunun içine koyuyorlar. kafesin varsa eve gidince kafesine koyacaksın. o yarım saat yolculukta kutuyu fazla sarsma yeter. 1 hafta oldu ben alalı.
Annene gelecek olursak çok titiz bir anneye benziyor. Aynı benim annem gibi. Benim annemde her anne gibi titizdir. ben annemden yıllardır bir hayvan istiyordum ve en önceliklisi hamsterdı. fakat hamster = fare dedi ve ne kadar tartışsakta almadı. ne alırsan al ama fare olmas dedi. Bir gün arkadasım murat bizim evimize gelmişti. Gün çok güzel geçti. Akşam onları yolcu ettik. Öğrendimki murat bir hamster almış. Aneme onu örnek verdim. Muratın aneside çok titiz birisidir. Aneme tekrar sordum alabilirmiyiz die. kafasının dağınık oldugu bir zamandı. bunu fırsat bilip ısrar ettim. annem düşünmem lazım dedi. eve gidince abim aradı askerden. o da cok sever hamsteri. olayları anlattım. anemi istedi. anemle biras konusup tartıstılar ve sonunda tamm dedi. Sonunda hamsterimi aldım. benim hikayem bole sende bunlardan belki bir fikir çıkarabilirsin kardeş. inşallah anneni ikna edip sende bir hamster sahibi olabilirsin.:o

alpiasker
07-27-2009, 08:35 PM
Bu mesaj silinmişitir.

hamsteradmin
07-27-2009, 08:37 PM
Hamster resimleri bölümündeki Suriye hamsterlarının fotolarını göster :)

alpiasker
07-27-2009, 08:42 PM
İşte bu işe yarayabilir.. Ama annem zeki bi kadın... Diyecek ki şimdi ben bakarsam şirinliğine dayanamam bakmıycam.. :D ama onun da çözümü var annee hamster demiycem anne şuna bakar mısın diycem... Saolun arkadaşlar çok yardımcı oldnuz... Kuşum ve kaplumbağalarımın üstüne şimdi de hamster... Evim günden güne güzelleşiyor :)

serdar
07-27-2009, 08:43 PM
Valla kardeşim. abimin askerde olmasından kaynaklanmıyor hamster almam. abimin sözü anneme %70 oranında geçer. çünkü abim sözünün arkasında çok durur. annene soyle bir daha dünyaya gelipte çocuk olmayacaksın. istediğin şeyleri yapamayacaksın. anneye laf geçirmek doğru sozluluge ve gerçekten etkileyici konusmaya bağlıdır. sakın sözünü unutma. her sözünü doğru konuş ve arkasında dur! valla ben böyle düşünüyorum. bu işler öyle resimlerle olacak iş değil arkadaşlar. gerçekten ikna edici konuşun. Israrcı ol gençlik:D

alpiasker
07-27-2009, 08:52 PM
Bu mesaj silinmişitir.

serdar
07-27-2009, 09:09 PM

hamsteradmin
07-27-2009, 10:37 PM
Arkadaşlar özel bilgilerinizi özel mesajla paylaşırsanız sevinirim.

jaferix
09-21-2009, 02:57 AM
ilk başta annene deki anne boş yere para harcamaktansa neden eğleneceğim bişeye harcamıyorum hem bakımlarını öğrendim koduda yapmıcak kendi odamda bakıcam vs. vs. gibi şeyler söyle denenmiştir annemde denedim :D ve oldu :D ve petshopa giderken yanına çok büyük olmayan bir koli al ve götür yada zaten orda kafesinide alıcan direk onun içine koy götür az talaş koy dökülmesin inş. işine yaramıştır

snaxyz
11-06-2009, 07:57 PM
en kötüsü benimki galiba.bnde tam hamster tutkunuyum ama ne annem ne babam hamster kobul ediyor.başta "hijenik deil""sıçan(fare bile demiolar:(" diolardı anlattım forum sayesinde forumu okutturdum.artık hamster diyorlar ama hala kabul etmiyorlar.neden diye soruyorum onlarda işte istemiyoruz diyolar.galiba hamsterları tatlı bulmuyorlar(sanırım).galiba hiç bi zaman hamsterim olmicak :(

pamuk123
11-06-2009, 09:00 PM
olur ya tkma bnde aynı drmdydm bi süre ddklrini yp kmsnn ypmıcagı (yaşıtlarından ) snra tklf et yada gzlice all bn öle yptm grnce tpkileri byk olmadı yani öle yp ama slym maddi dstk asla ypmzlrr
bnmkilr ypmıo

snaxyz
11-06-2009, 09:03 PM
deniyorum valla.neyse daha zaman var.1-2 hafta daha.bide galiba ilgilenmiyeceğimi düşünüyolar.maddi olarak aslında sorunum yok sayılır.hazırda baya param var ama babam hamster alıcam diye vermiyo ama başarıcam.buna inanıyorum :D

ReaLMasteR
11-08-2009, 05:59 PM
bence dogum gunun yakınsa arkadasının tekine tembihle parasını wer o sana alsın bu sefer annenle baban geri ceviremez ben oyle yaptım

snaxyz
11-08-2009, 06:04 PM
o iyi fikir saol.doğum günmde ocakta şanslıyım.şimdilik küsüm annemlerle.bu işe yaramazsa onu denicem.

marbling
11-08-2009, 09:34 PM
Benımde annem hayatta istemem o hayvanı eve sokmam diyordu şimdi sabah işe gitmek için kalktığında ilk işi onu beslemek oluyo benden çok sevio alıo eline oynuo falan:) aldığın zaman problem olacağını sanmıorum sende bnm gibi yap gizlice al eve getirdikten sonra atamıyacağına göre sorun kalmaz...:)

snaxyz
11-08-2009, 10:01 PM
ya bende gidiceğim pet shopu biliyorum ama nasıl gidiceğimi bilmiyorum(anladınız işte :D)bide sen ilk alıp eve geldiğinde annen kafesi ve hamsteri gördüğünde ne dedi ne yaptı söylersen sevinirim.

Gonzales
11-08-2009, 11:22 PM
dostum. babalar bu işlere daha yatkın. anneni karıştırmadan babanı kafalamaya çalış imrendim arkadaşlarımdan falan dersin. sen ve baban al ve eve git. annem ilk gün kızmıştı ama odaya girip çıktığında ilgilenmeye başladı alışacaktır başarılar ;)

snaxyz
11-08-2009, 11:24 PM
valla babamda istemiyoki.aslında bu işe en uygunu babanem ama oda annen izin vermez olmaz öyle şey der.

Gonzales
11-08-2009, 11:29 PM
al ve getir. seni geri çevirmeyeceklerdir

snaxyz
11-08-2009, 11:32 PM
çok salun hepsini deniyecem.herşey için teşekkürler.

hamsteradmin
11-09-2009, 12:59 AM
Kafesle beraber anında geri veren aile tanıyorum. O hiç belli olmaz.

elmyra
11-09-2009, 02:27 AM
Aileye emrivaki yapmak bazen ters tepki yaratabilir. En mantıklısı gerçekten oturup konuşmak, fareyle farklarını anlatmak, sorumluluk alabileceğini ve tek başına altından kalkabileceğini, onların istedikleri dışında bişey olmayacağını ikna etmek. Herkesin aile yapısı ve ailesiyle ilişkisi farklı ne de olsa. Foruma bakmalarını sağlayın veya ne kadar çok şey bildiğinizi anlatın.

by traxxas
11-09-2009, 06:11 AM
hamsterini aldıktan sora evin kapısına dayanıyosun kesin ve sert bir ifadeyle ya oda gelir yada 2miz beraber bu evden gidderiz diyosun (ben böle yaptım ) ama bu sert olur sana biraz hııımm şöle yap kafesi kaçak yollardan içeri sokuyosun sora sakla kafesi biyere git hamsteri al sora cebinde eve sok :D ama cep biraz geniş olsun yazık dimi hayvana bence öle yap sora görüncede süprizz dersin